| pokaż według |
Ponad półtora miliona złotych będzie musiał wyłożyć inwestor, który zechce zakupić nieruchomość przy ul. Studziennej na Starym Mieście. Działka przeznaczona jest pod budowę kolejnych staromiejskich kamienic. Miasto właśnie wystawiło ją na sprzedaż.
Niezabudowana nieruchomość o powierzchni 0,37 ha, położona jest u zbiegu ulic Studziennej, Wodnej, Bednarskiej i historycznej Ścieżki Kościelnej. Działka sąsiaduje z budynkiem mieszkalnym, którego najniższą kondygnację zajmuje pizzeria Strzecha. Przeznaczona jest pod... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.11.2012 › | inwestycje miejskie | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Rafał Kadłubowski |
W najbliższą niedzielę, 18 listopada zapraszamy miłośników starych przedmiotów oraz osoby, które cenią sobie możliwość otoczenia się „przedmiotami z duszą" na giełdę kolekcjonerów. Giełda daje możliwość kupna, wyceny lub po prostu obejrzenia znaczków pocztowych, etykiet, monet czy medali. Dużą popularnością wśród stałych bywalców imprezy cieszą się meble, zegary, naczynia szklane i ceramiczne oraz inne unikatowe bibeloty.
Organizatorami giełdy, która odbywa się w elbląskim... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.11.2012 › | bieżące | ~ Rafał Kadłubowski |
Wykwaterowane i opustoszałe budynki mieszkalne przy ul. Browarnej 46-52 wkrótce znikną z krajobrazu tej ulicy. Właśnie rozpoczyna się rozbiórka pierwszych dwóch, z ośmiu przeznaczonych do wyburzenia, obiektów. Wszystkie kolidują z rozbudowywaną w tym miejscu drogą wojewódzką nr 503.
Do rozbiórki przeznaczone zostały budynki mieszkalne od nr 46 do 52 przy ul. Browarnej na odcinku od Brzeskiej do Lubranieckiej. Większa ich część powstała w 1930 r., choć są również i takie które wybudowano w 1908... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
- Takich kompleksów brakuje w Chorwacji, nasza infrastruktura sportowa pozostawia wiele do życzenia – mówił o projekcie przebudowy stadionu przy ul. Agrykola Ivan Del Vechio, Ambasador Republiki Chorwacji. Chorwacki dyplomata spotkał się w środę z Grzegorzem Nowaczykiem, prezydentem Elbląga.
Elbląg jest miastem, w którym środki unijne są pozyskiwane i wykorzystywane bardzo skutecznie. Należymy do ścisłej czołówki w województwie i w kraju. Z naszych doświadczeń chce skorzystać właśnie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.11.2012 › | bieżące | ~ Rafał Kadłubowski |
Blisko 20 mln zł – tyle środków pozyskało Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Unii Europejskiej na modernizację sieci ciepłowniczej w mieście. Dzięki tej inwestycji zostaną znacząco ograniczone starty ciepła na przesyle sieci, a co za tym idzie, zmniejszy się ilość opału zużywanego do wytworzenia ciepła. Zmniejszy się też ryzyko występowania awarii miejskiej sieci ciepłowniczej.
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zmodernizuje sieć ciepłowniczą w ciągu 3 najbliższych lat.
- Trzeba sobie zdawać... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
Już ponad rok przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu trwa budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią. Warta ponad 57 mln zł inwestycja właśnie wkroczyła w kolejny etap realizacji.
- Budowa ta jest dla nas najważniejszym wydarzeniem inwestycyjnym w prawie 25-letniej historii naszej placówki - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Jest to dla naszego szpitala prawdziwy milowy krok w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
Ponad 300 tys. zł kosztować będzie przebudowa fragmentu zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg, w rejonie mostu zwodzonego przy ul. Giełdowej. Prace, które mają potrwać 2 miesiące, wykona olsztyński oddział firmy Skanska. Inwestycja umożliwi rozpoczęcie odbudowy historycznego obiektu dawnej giełdy, w której mieścić się będzie pijalnia piwa Grupy Żywiec.
Zanim na Wyspie Spichrzów ruszy budowa pubu, niezbędne jest oddanie do użytku mostu zwodzonego na rzece Elbląg, wzdłuż ulic Mostowej i Giełdowej. Przebudowywany obiekt ma być... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
Dużo dzieje się na czterech placach budowy elbląskich Orlików. Przy Szkole Podstawowej nr 16 na ulicy Sadowej i Szkole Podstawowej nr 4 na ul. Mickiewicza widać już nawierzchnię nowych boisk. Zaawansowane prace są także na ul. Robotniczej, przy Gimnazjum Nr 2 gdzie położono już nawierzchnię na boisku do koszykówki. Podobne prace zaczną się wkrótce przy Szkole Podstawowej nr 9 na elbląskiej Zawadzie, gdzie budowa Orlika zaczęła się najpóźniej.
Budowa obiektów ruszyła we wrześniu. Wykonawcą robót jest... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
Od 1 stycznia br. obowiązuje zmieniona ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W Elblągu nowy system gospodarki odpadami komunalnymi zacznie obowiązywać od 1 lipca 2013 roku. Już dziś jednak warto dowiedzieć się jakie zmiany czekają na elblążan.
Fundamentalną zmianą w stosunku do obowiązujących dotychczas zasad będzie fakt, iż gmina stanie się właścicielem odpadów komunalnych, zobowiązanym do zorganizowania ich odbioru, transportu i zagospodarowania. W zamian za świadczenie w/w usług właściciele nieruchomości będą... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.11.2012 › | bieżące | ~ Rafał Kadłubowski |
Spotkanie świąteczne dla mieszkańców bloku, wspólne odmalowanie klatki schodowej, Mikołajki dla dzieciaków z dzielnicy czy postawienie ławeczki przed budynkiem – to tylko kilka z pomysłów, które mieszkańcy mogą zrealizować w ramach inicjatyw sąsiedzkich. Do jutra (13 listopada) można zgłaszać swoje pomysły, które mogą otrzymać dofinansowanie z projektu Stowarzyszenia ESWIP.
Jedynym ograniczeniem dla pomysłowości mieszkańców są fundusze. W ramach konkursu grantowego, ESWIP przyzna 5... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.11.2012 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Swiss, Crux i Orange – to nowe marki, które znajdą się w Centrum Handlowym Ogrody po jego rozbudowie. Zmodernizowany obiekt pomieści 130 lokali handlowych i usługowych. Otwarcie nowych Ogrodów planowane jest na 2014 r.
Lokal Swiss o powierzchni 34 m kw. będzie mieścił się w nowej części „Ogrodów”. Swiss ma ponad 70 butików z zegarkami i biżuterią w najlepszych centrach handlowych w Polsce. Z kolei salon Crux z męskimi garniturami zajmie 62 m kw. w modernizowanej części centrum. Salon tej polskiej sieci w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 11.11.2012 › | inwestycje komercyjne | ~ Rafał Kadłubowski |
Na ulicy 3 Maja, tam, gdzie dziś stoi mytychowski blok z pawilonem handlowym, między restauracją „Figaro” a Parkiem Wojska Polskiego, stała niegdyś kawiarnia „Jagiellonka” Pamiętają ją dobrze zarówno starsi, jak i nieco młodsi elblążanie, gdyż jeszcze dekadę temu opustoszały, zrujnowany budynek swym wyglądem straszył przechodniów i przyciągał spragnione wrażeń dzieciaki. Podupadła w latach 90. kawiarnia, wówczas już w niczym nie przypominała dawnego lokalu.
„Jagiellonka” wybudowana została... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.11.2012 › | prezentacje | ~ Ewa Bielińska |
Realizowany przez elbląski samorząd projekt unijny pn. „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej”, znalazł się w głosowaniu konkursu pn. "Samorządowe Notowania Europejskie". Inwestycja ta zmienia cyfrowy wymiar naszego miasta. Projekt zakładał połączenie w jedną sieć szerokopasmową 161 lokalizacji należących do ponad 100 instytucji podległych Prezydentowi Miasta.
Czytelnicy Serwisu Samorządowego PAP oraz portalu www.eurofundusze.pap.pl spośród 10 wytypowanych przedsięwzięć wybierać będą najciekawszy sposób... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.11.2012 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Rafał Kadłubowski |
7 listopada w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli marszałkowie czterech regionów – w tym Warmii i Mazur – zaprezentowali drogi wodne, stanowiące odcinki międzynarodowych szlaków: MDW E 70 i E 40. Interesy Elbląga reprezentował Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
– Po raz pierwszy polskie drogi wodne stały się przedmiotem zainteresowania europarlamentarzystów oraz przedstawicieli Komisji Europejskiej – mówi Jerzy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.11.2012 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Wczoraj o godzinie 17.00 w świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w budynku mieszkalnym przy ulicy Łęczyckiej 26 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Bezpieczny Dom, Bezpieczne Osiedle”.
Celem konkursu było szerzenie idei bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców domu przy ul. Łęczyckiej 26. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników w wieku od 3 do 17 lat. Dzieci w swoich pracach prezentowały sposób postrzegania ich własnego domu oraz otoczenia.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.11.2012 › | rozwój i edukacja | ~ Agnieszka Światkowska |
Trwa opracowywanie dokumentacji, która umożliwi realizację szeregu inwestycji na terenie ponad 190 ha położonych nad rzeką Terkawka w Elblągu. Jedną z nich ma być Centrum Usług Logistycznych, pod które Miasto chce przeznaczyć około 100 ha terenu.
W ramach realizowanego obecnie przez miasto projektu unijnego pn. „Terkawka – kompleksowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu”, powstaje m.in. projekt nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz koncepcja nowego węzła drogowego na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.11.2012 › | inwestycje miejskie | ~ Rafał Kadłubowski |
W Elblągu wybudowana zostanie kolejna nowa stacja paliw. Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu trasy Unii Europejskiej i ul. Browarnej. Stacja należeć będzie do sieci Statoil, która w naszym mieście posiada już dwie stacje benzynowe: przy Placu Grunwaldzkim i w Kazimierzowie przy wjeździe na obwodnicę Elbląga.
Inwestorem i wykonawcą obiektu będzie Zakład Budowlano-Remontowy „Budrem” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w ostatnich latach na terenie całego kraju wybudował kilkadziesiąt stacji benzynowych należących m.in. do sieci... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.11.2012 › | inwestycje komercyjne | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Rafał Kadłubowski |
Ponad 260 kolektorów słonecznych zainstalowano na dachach sześciu obiektów użyteczności publicznej, podległych samorządowi powiatu elbląskiego. Działające przez cały rok placówki w Tolkmicku, Kamionku Wielkim, Rangórach, Władysławowie i Pasłęku, dzięki instalacjom solarnym o połowę zmniejszą zapotrzebowanie na ciepłą wodę.
Jak zaznaczają władze powiatu elbląskiego, kluczowym argumentem przemawiającym za realizacją tej inwestycji była próba rozwiązania problemów natury finansowej i przede wszystkim... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.11.2012 › | inwestycje komercyjne | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Rafał Kadłubowski |
Pochodzący z 1859 r. obiekt Bursy Szkolnej nr 3 przy ul. Wapiennej, przed trzema laty został docieplony i zyskał nową elewację. Teraz czas na prace wewnątrz budynku. Wyremontowana zostanie m.in. klatka schodowa, wejście na strych, wykonany podjazd dla niepełnosprawnych oraz sanitariaty.
Budynek Bursy przy Wapiennej przeszedł kapitalny lifting w 2009 r. Odtworzono wówczas m.in. secesyjną elewacją wraz z kilkoma rodzajami gzymsów. Jednak po kolei. Historia budynku dzisiejszej bursy sięga roku 1859 r. Wówczas mieściła się w nim Szkoła... więcej ›
|
ponad rok temu › | 07.11.2012 › | inwestycje miejskie | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Rafał Kadłubowski |
Na terenie zieleńca między ulicami Mickiewicza i Wojska Polskiego, rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z budową pierwszego w Elblągu skateparku. Przeznaczony do jazdy na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach bmx obiekt, ma być gotowy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Elbląski skatepark powstanie przy głównej ścieżce zieleńca, w sąsiedztwie garaży budynku Urzędu Wojewódzkiego. Tu skatingowcy będą mieli do swojej dyspozycji około 640 m2. W skład skateparku wejdą m.in. takie elementy jak: bowl, bank, minibank,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.11.2012 › | inwestycje miejskie | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Rafał Kadłubowski |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |