› bieżące |
ponad rok temu
13.03.2013 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
W związku ze zbliżającym się wyłączeniem sygnału analogowego w naszym województwie i wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej, Wojewoda Marian Podziewski wystosował komunkat, którego treść prezentujemy poniżej:
Szanowni Państwo,
Od 2010 r. nadawana jest w Polsce naziemna telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T. Aby widzowie mieli czas przełączyć się na odbiór cyfrowy, kontynuuje się jeszcze emisje analogowe, ale ich czas powoli dobiega końca.
W dniu 19 marca 2013r. w części województwa warmińsko-mazurskiego (powiat: elbląski, braniewski oraz część gmin powiatu ostródzkiego i lidzbarskiego) zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej z nadajnika w Elblągu, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.
Dla niektórych z Państwa może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową. Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub kablówki nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.
Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas - antena naziemna.
Zdarzają się już niestety nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, którzy namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, strasząc, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.
Trzeba zatem dokonywać przemyślanych zakupów w zaufanych punktach sprzedaży.
Szczegółowe informacje o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788. Problemy techniczne z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej można zgłaszać także do Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Olsztynie - tel. 792 439 464 lub 622 884 953
Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie przyjemność oglądania polskiej telewizji w dobrej jakości.
Wojewoda warmińsko-mazurski
Marian Podziewski
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |