› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

3 powody, dla których warto zamieszkać w Elblągu

› bieżące 11 miesięcy temu    27.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
3 powody, dla których warto zamieszkać w Elblągu

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania w Trójmieście, jednak nie chcesz przepłacać za nieruchomość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Zależy Ci na stosunkowo bliskim dostępie do morza? Zamieszkaj w Elblągu. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać województwo warmińsko-mazurskie.

Rosnąca atrakcyjność Trójmiasta sprawia, że nieustannie drożeją w nim ceny nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zwłaszcza Sopot i Gdańsk przodują w rankingach polskich miast, w których za zakup nieruchomości trzeba zapłacić najwięcej. Jeśli nie chcesz przepłacać za mieszkanie i jednocześnie zależy Ci na lokalizacji z dobrym dostępem do morza, zamieszkaj w Elblągu. Sprawdź, dlaczego warto przeprowadzić się w rejon Żuław.

Ceny nieruchomości

Podobnie jak w innych polskich miastach, również w województwie warmińsko-mazurskim możemy obserwować prawdziwy boom na rynku nieruchomości. Nowe mieszkania w Elblągu cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, dlatego oferta inwestycyjna stale się powiększa. Deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom klientów, oferując przestronne i funkcjonalne lokale. Jednak koszt zakupu własnego M będzie tu znacznie mniejszy, niż w popularnych kurortach. Mediana cen za mkw wynosi w Elblągu około 4500 zł. Dla porównania, w Gdańsku średnio trzeba zapłacić 8400 zł/mkw, w Sopocie - 12000 zł/mkw. Kwoty uzależnione są oczywiście od położenia względem morza czy standardu wykończenia, jednak różnica w cenie jest nieporównywalna. Wniosek? Wybierając nieruchomość w województwie warmińsko-mazurskim oszczędzamy blisko dwukrotnie. Warto również wspomnieć o możliwości lokaty kapitału. Zakup mieszkania pod inwestycje w Elblągu to dobre rozwiązanie. Na terenie miasta znajdują się trzy szkoły wyższe. Uczelnie cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, a większość z nich decyduje się na wynajem.

Położenie

Dobra lokalizacja to kolejny powód, dla którego warto zamieszkać w Elblągu. Miasto posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z m.in z Gdańskiem, Malborkiem, Koszalinem, Olsztynem i Białymstokiem. Wybierając transport publiczny, do Trójmiasta dojedziesz w nieco ponad godzinę. Jeśli zdecydujesz się na podróż autem, pokonasz trasę w 40 minut. Przez obwodnicę Elbląga przebiegają bowiem dwie drogi krajowe: S7 łącząca Elbląg z Gdańskiem, Warszawą i Krakowem oraz S22 będąca najkrótszą drogą łączącą zachód i wschód Europy.  Fanów żeglugi z pewnością zainteresuje port morski, znajdujący się na terenie miasta. Jako jeden z dwóch portów na Zalewie Wiślanym ma morskie przejście graniczne, umożliwiające odprawę jachtów płynących się do obwodu kaliningradzkiego.

Miasto, w którym chce się żyć

Elbląg jest miastem pełnym zieleni, z bardzo dobrym dostępem do opieki zdrowotnej, czego potwierdzeniem jest miejsce na podium “Rankingu Zdrowia Polski”, opublikowanym przez ekspertów “Dziennika Gazety Prawnej”. W zestawieniu brano pod uwagę ilość zapleczy medycznych, statystyki długości życia i dostępność badań w danych miastach. Elbląg zajął wysokie, trzecie miejsce, wyprzedzając takie aglomeracje jak Olsztyn czy Warszawa. Jednak bogata infrastruktura to nie jedyny walor miasta. Bogata oferta kulturalna, atrakcyjny rynek pracy i ciekawe zabytki - również decydują o dużym potencjale inwestycyjnym miasta. 

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.
13 dni temu 5
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w roku, teraz będę w roku 2020. Jestem z ulicy Poprzecznej. Pozdrawiam wszystkich.Kasia
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
11 miesięcy temu 4
Elbląg to dobre miasto dla mlodzieży do matury , emeryto -rencistów , oraz tych ktorzy mają niezłą pracę . Wiekszość mlodych po maturze stąd wyjezdza na studia lub do pracy i raczej nie wraca .A więc elblążanie wyjeżdzją , a na ich miejsce mieszkańcy okolicznych wsi i miasteczek .Spora grupa , bo kilkanaście tysięcy pracuje na stale za granicą .Generalnie Elbląg po likwidacji / co bylo blędem / wojewodztwa ,to prowincja, ,ale nie wiedząc czemu ulice pelne są drogich aut , a nowo budowane mieszkania świetnie się sprzedają .
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smutno tu.
11 miesięcy temu 3
Gdyby nie upór żony to sprzedał bym mieszkanie i się stąd wyprowadził.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TTt
11 miesięcy temu 2
Trzy powody, a nawet więcej: 1) Buractwo za darmo 2) Trepy 3) Patologia i nieroby 4) Dla normalnego czlowieka z Trójmiasta, mieszkanie w Elblągu będzie jak pobyt w zoo., .?.....dla ktorych nie warto mieszkać w tym bagnie.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TTt
11 miesięcy temu 1
Trzy powody, a nawet więcej: 1) Buractwo za darmo 2) Trepy 3) Patologia i nieroby 4) Dla normalnego czlowieka z Trójmiasta, mieszkanie w Elblągu będzie jak pobyt w zoo., .?.....dla ktorych nie warto mieszkać w tym bagnie.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.