› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

36 milionów euro dla Elbląga

› inwestycje miejskie ponad rok temu    30.03.2016
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
36 milionów euro dla Elbląga

Tyle otrzyma nasze miasto w ramach ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W województwie warmińsko-mazurskim realizowane będą - poza Elblągiem - także w Olsztynie oraz Ełku. W zeszłym tygodniu marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał porozumienie z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem i dzięki temu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury w perspektywie finansowej 2014-2020 przeznaczono prawie 60 milionów euro na rzecz rozwoju stolicy oraz otaczających ją gmin. W Elblągu i Ełku do zawarcia porozumienia ma dojść na przełomie maja i czerwca.

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne są komponentem opracowanej Strategii Rozwoju Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego. Elbląg "Strategię Rozwoju Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego/Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych" przyjął do realizacji mocą uchwały z dnia 25 czerwca 2015 roku, a na ostatniej sesji Rady Miejskiej procedowano z kolei wprowadzenie do tejże uchwały zmian. W roku 2013 (dokładnie 11 lipca) liczne instytucje, organizacje, uczelnie wyższe oraz inne podmioty podpisały porozumienie o współpracy na rzecz utworzenia Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego i jest ono podstawą prawną współpracy w zakresie rozwoju w obszarze granic 2 powiatów.

Porozumienie podpisały wtedy: Gmina Miasto Elbląg, Powiat Braniewski, Powiat Elbląski, Gmina Elbląg, Gmina Godkowo, Gmina Gronowo Elbląskie, Gmina Milejewo, Gmina Markusy, Gmina Młynary, Gmina Pasłęk, Gmina Rychliki, Gmina Tolkmicko, Gmina Frombrok, Gmina Miasto Braniewo, Gmina Braniewo, Gmina Płoskinia, Gmina Wilczęta, Gmina Lelkowo, PWSZ w Elblągu, EUH-E, ZST-I, ESWIP, Stowarzyszenie "Pasarga", Stowarzyszenie Elbląski Klaster Turystyczny, Stowarzyszenie Klaster Mebel Elbląski, Stowarzyszenie ICT Amber Klaster Teleinformatyczny, OPEK "Opegieka" Sp. z o.o., Elbląski Park Technologiczny.

Płaszczyznami współpracy EOF są m.in.: edukacja, turystyka, ochrona zdrowia, przedsiębiorczość, infrastruktura (w tym technologie IT), zarządzanie kryzysowe oraz inteligentne specjalizacje. Całość prac nad projektem i jego koordynację powierzono Prezydentowi Miasta Elbląg, a jego organami są: Forum Porozumienia oraz Rada Porozumienia. Celem partnerstwa (jak zapisane jest w Umowie Partnerstwa z dn. 10 stycznia 2014 r.) jest "wspólna realizacja zaintegrowanych przedsięwzięć rozwiązujących problemy EOF". Obszarami problemowymi w EOF są: dostosowanie edukacji do rynku pracy, rozwój innowacyjności i inteligentnych specjalizacji, intensyfikacja działań promocyjnych, stworzenie marki/wizerunku, ochrona środowiska naturalnego z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii i przejście na gospodarkę niskoemisyjną w sektorach EOF, a także zrównoważony transport i mobilność.

Obszar Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego objął zasięgiem m.in.: Gminę Miasto Elbląg, Gminę Elbląg, Gminę Milejewo, Gminę Młynary, Gminę Tolkmicko, Powiat Elbląski (w obszarze gmin: Gmina Gronowo Elbląskie, Gmina Milejewo, Gmina Młynary, Gmina Tolkmicko). W zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla EOF liderem jest samorząd Miasta Elbląg i to on ma decydujące słowo odnośnie planowanych inwestycji w swoim obszarze.

Źródła: różne.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ frc
ponad rok temu ocena: 80%  2
Tak jest!!! Powinno się pisać srolsztyn wieś- która została pijawką Elbląga.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ afd
ponad rok temu ocena: 83%  1
Maskara juz na tym portalu pisza o olsztynkowie stolica!!! Jakos nie widzialem, aby na Gdansk mowiono stolica.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.