› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

4 triki na bezpieczne zapakowanie szkła podczas przeprowadzki

› poradnik 2 miesiące temu    27.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
4 triki na bezpieczne zapakowanie szkła podczas przeprowadzki

Niewiele osób lubi przeprowadzki, ponieważ na ogół kojarzą się z mozolnym pakowaniem rzeczy osobistych, zabezpieczaniem mebli i wyposażenia domu, wnoszeniem do samochodu, ponownym wynoszeniem, układaniem, czyszczeniem, a czasami... szacowaniem strat po stłuczonym szkle. Dlatego warto zatrudnić dobrą firmę na czas przeprowadzki, by był to szybki i przyjemny proces, a kwestie zadbania o wnoszenie i znoszenie mebli i kartonów z rzeczami pozostawić specjalistom. Jak jednak zadbać o szkło na czas przeprowadzki i jakie triki warto znać, by nie uszkodzić cennej zastawy stołowej lub kielichów?

Trik 1: Sposoby na zabezpieczenie luster i szyb - taśma malarska

Przewóz szkła podczas przeprowadzki jest dość problematyczny, ponieważ z uwagi na kruchą strukturę może się ono stłuc. Tymczasem chyba większość z nas posiada kielichy, lustra i małe elementy szklane. Jak je odpowiednio zabezpieczyć na czas przewozu, by nie stłukły się?

Przede wszystkim warto na każde lustro i szybkę przykleić kawałek taśmy malarskiej w formie znaku "x". W ten sposób podczas przewożenia szkła w samochodzie nie będzie ono narażone na tak silne wstrząsy, które mogłyby zniszczyć jego strukturę. Taka metoda pozwala też utrzymać szkło w ramie, np. w przypadku luster. 

Trik 2: Stretch - zawsze praktyczny podczas zabezpieczania szkła na czas przeprowadzki

Bezpieczne pakowanie szklanych przedmiotów powinno obowiązkowo odbywać się z zastosowaniem folii stretch. Kieliszki, szklanki i inne elementy ze szkła warto poukładać, np. w pudełkach i każde z nich, osobno zawinąć w stretch. Co istotne, między szczelinami powinno się umieścić np. ściereczki z materiału lub skrawki gazet, by w ten sposób przedmioty były unieruchomione i podczas przewożenie nie obijały się o siebie. 

Jeśli nie mamy w domu folii stretch, to warto się w nią zaopatrzyć, bo to praktyczny produkt, tym bardziej, jeśli przeprowadzamy się dość często i chcemy zadbać o bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Stretchem można też owijać inne przedmioty - nie tylko te ze szkła. Równie dobrze nadaje się on do zabezpieczania np.:

 • mniejszych mebli, typu np. krzesełka dla dzieci z plastiku lub stołeczki;
 • plastikowych misek i drobnych przedmiotów mających na co dzień zastosowanie w kuchni;
 • obrazków w plastikowych i drewnianych ramkach itp. 

Trik 3: Gazety, gazety...

Zdarza się, że podczas przeprowadzki mamy do przewiezienia np. kilka kompletów zastawy stołowej. Jeśli posiadamy do niej oryginalne pudełko, to można je włożyć tam z powrotem. Ale jeśli nie dysponujemy już oryginalnym opakowaniem, to równie dobrze sprawdzi się inne pudło z kartonu, w którym warto poukładać talerze jeden na drugim, a pomiędzy każdym położyć kawałek gazety. Im grubszy - tym lepiej. 

Gazeta sprawi, że warstwy talerzy nie będą się o siebie nawzajem obijać i nie dojdzie do ich uszkodzenia. To ważne, kiedy przewozimy np. cenne i kosztowne elementy zastawy, będące pamiątką rodzinną. 

Trik 4: Pakowanie kieliszków w kartony i paczki po owocach

Jeśli nie mamy pod ręką oryginalnych opakowań tekturowych po kieliszkach lub szklankach, to można poprosić sprzedawcę w najbliższym sklepie o paczki i kartony z owoców. Takie, niepotrzebne już w sklepie monopolowym czy restauracji paczki po owocach, idealnie sprawdzą się jako opakowania zastępcze i, co ważne, można je dostać za darmo. 

By kieliszki nie stłukły się na dno opakowań, można włożyć np. miękkie ściereczki kuchenne lub elementy odzieży. Także pomiędzy poszczególne sztuki kieliszków warto włożyć coś miękkiego, by podczas przewożenia przedmioty nie obijały się o siebie i nie uszkodziły. 

Jeśli posiadasz w domu cenne rzeczy ze szkła i nie jesteś pewny czy właściwie je zabezpieczasz - skorzystaj z pomocy firmy transportowej, którą zatrudniasz na czas przeprowadzki. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe, działające w dużych miastach, np. w Krakowie posiadają grono doświadczonych pracowników, którzy doradzą, w jaki sposób zadbać o przedmioty na czas przewozu, w tym również o elementy szklane. Jeśli więc czegoś nie wiesz - skorzystaj z pomocy firmy przeprowadzkowej i dowiedz się, jak chronić swoje rzeczy na czas przeprowadzki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.