› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

5 kroków do industrialnego mieszkania

› poradnik ponad rok temu    28.10.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
5 kroków do industrialnego mieszkania

Industrialne wnętrza zachwycają swoją innością – są chłodniejsze w odbiorze, bardziej surowe i to właśnie nadaje im największy urok. Użytkowa nowoczesność została zapożyczona z Ameryki. W latach 50-tych ubiegłego wieku wiele magazynów oraz hal produkcyjnych było przerabianych na pracownie artystyczne. Z czasem miejsca artystów oraz projektantów zajęli zwykli mieszkańcy. Zobacz, jak zaaranżować mieszkanie w stylu industrialnym.

1. Duża przestrzeń to swoboda aranżacyjna

Styl industrialny cechuje się dużą swobodą, która ujawnia się także dzięki dużej przestrzeni. Niegdyś ukrywane elementy, jak instalacje, przewody czy okablowanie stają się nietuzinkową ozdobą i są chętnie eksponowane. To, które z nich zastosujesz zależy tylko od Ciebie. Warto pamiętać, że styl industrialny w Twoim mieszkaniu powinien być nie tylko nietuzinkowy, ale także praktyczny. Aby go zastosować w swoich ścianach, potrzebna jest duża przestrzeń. Mieszkanie w bloku będzie zbyt małe, by pomieścić nagromadzone przedmioty, ale także oddać klimat starych poprodukcyjnych hal, z których trend czerpie swoje korzenie.

2. Beton, metal i rdza

Aby w pełni oddać klimat loftu warto wyposażyć swoje mieszkanie w przedmioty, które kojarzą się ze stylistyką magazynów oraz hal. To one sprawią, że wnętrze będzie autentyczne. Zamiast ścian działowych warto zastosować stare belki konstrukcyjne oraz kolumny. Nadgryzione zębem czasu lub wystylizowane na dawne nadadzą wnętrzu smak. Warto wyposażyć mieszkanie w instalacje elektryczne, rusy czy metalowe szyny, które będą odkryte, stanowiąc nietuzinkową dekorację. Nie wolno zapomnieć o dekoracyjnym betonie, tynkach strukturalnych czy odkrytych murach. Ściana z rdzawych cegieł czy widoczne fragmenty tynku będą się ładnie komponowały z całością.

domifikacje-pl-5-krokow-do-industrialnego-mieszkania-3.jpg

3. Odpowiednia kolorystyka

Mieszkanie w stylu industrialnym niesie ze sobą określoną paletę barw. Dominują odcienie szarości, biel, czerń, ale także grafit. Można zastosować także jasny brąz w dodatkach. Można zastosować także czerwień, ale należy zrobić to ostrożnie – ognisty kolor będzie dobrze wyglądał jako barwny dodatek. Dekorując ściany warto pamiętać także o strukturalnych zdobieniach.

4. Łączenie materiałów

We wnętrzach, w których chcemy jedynie uzyskać delikatny, industrialny klimat warto połączyć różne materiały – płyta z korka, drewno i beton będą się świetnie prezentowały. Takie zestawienie nieco ociepli surowy klimat wnętrza. Ważne, by kierować się regułą minimalizmu i prostoty. Wybierając meble warto zastosować szafy lub komody, które zostały nadgryzione zębem czasu. Świętnie sprawdzają się także proste, drewniane szafy. Całość można uzupełnić pólkami z metalu.

domifikacje-pl-5-krokow-do-industrialnego-mieszkania-2.jpg

5. Oświetlenie o rodowodzie industrialnym

Aby podkreślić klimat we wnętrzu najlepiej zastosować oświetlenie, które będzie nowoczesne, ale także spójne z aranżacją. Lampy rodem z planu filmowego, przypominające reflektory czy też modele o surowym, górniczym wyglądzie sprawdza się świetnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bernettka
ponad rok temu ocena: 0%  1
Jak się wybiera beton i rdzę, kolorystyka jest bardzo ważna, żeby nie przegiąć i żeby to pozostało spójne, w jednym stylu. Skądinąd takie elementy bardzo dobrze wpływają na przejrzystość i optyczne powiększenie pomieszczeń, dzięki czemu nawet mieszkanie wydaje się loftem. Kilka zabiegów i sprytna głowa, a można tyle osiągnąć :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.