› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

5 rzeczy, które musisz mieć w ogródku, by zapomnieć, że mieszkasz w bloku

› bieżące ponad rok temu    31.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 rzeczy, które musisz mieć w ogródku, by zapomnieć, że mieszkasz w bloku

Jak zrelaksować się w ogródku, do którego wciąż zaglądają sąsiedzi? Jak urządzić strefę relaksu, w której zapomnisz o pracy i tym, że Twoja trawa nie rośnie tak, jakbyś sobie tego życzył?

Co zrobić w pustym ogródku?

Masz już wymarzone mieszkanie. Niestety osiedle na, którym je kupiłeś, jest nowe i niewiele zdążyło tu urosnąć. Efekt jest taki, że widzą cię absolutnie wszyscy. Ci ze ścieżki między blokami, ci, co właśnie wnoszą szafę sąsiadowi z drugiego piętra i kurierzy, i babcie z rozkrzyczanymi maluchami. A w Twoim ogródku jest tylko stary komplet mebli ogrodowych, który przez ostatnie trzy lata mieszkał w piwnicy, skrzynia na szpargały i osiem worków z ziemią. Czas na zmiany i uzupełnienie tego, co pomoże Ci w swoim ogrodzie naprawdę odpocząć.

1. Intymność to podstawa

Jeśli osiedle, na którym zamieszkałeś,  jest świeżo oddane do użytku, wysiej trawę, zasadź kilka roślin, które będą się pięły po płocie, kup pergole i … w przyszłym roku lato będzie intymniejsze. A na to najbliższe zainwestuj najlepiej w pawilon ogrodowy lub markizę. Dobrze dla zorganizowania choć fragmentu intymnej przestrzeni zrobiłaby siatka cieniująca, ale nie wszystkie wspólnoty mieszkaniowe się na nią zgadzają, poza tym nie do każdego rodzaju budownictwa taka siatka pasuje. Pawilon sprawdzi się znacznie lepiej, po pierwsze dlatego, że może służyć wyłącznie do ochrony przed słońcem, a po drugie, jeśli zasłonisz chociaż dwie ściany, w środku stworzy się intymny klimat.

2. Leżaki zamiast kompletu z krzesłami

Co częściej będziesz robił w swoim domowym ogródku: siedział lub leżał czy jadł? Nie każdemu odpowiada spożywanie posiłku, kiedy z balkonu na pierwszym piętrze spogląda na nas sąsiadka, a pod ogrodzeniem czyha głodny wilczur. Jeśli masz podobne zapatrywania, kup kilka leżaków ogrodowych zamiast tzw. kompletu wypoczynkowego, przy którym można co najwyżej pracować nad niewłaściwą postawą. Leżaki ogrodowe sprawdzą się w każdej sytuacji, zwykle są składane, więc nie będzie z nimi problemu, kiedy dni staną się chłodniejsze i będzie je trzeba schować. Spora część leżaków do ogrodu z powodzeniem może też pełnić funkcję fotela, więc jeśli jednak zdecydujesz się na “przyjęcie pod chmurką” na pewno ich funkcjonalność Cię nie zawiedzie.

3. Huśtawka ogrodowa - nie może jej nie być

Leżenie na ogrodowej huśtawce w gorący dzień to, coś, czego na pewno brakuje każdemu posiadającemu zaledwie mały balkon. Takiej huśtawki w ogrodzie nie może zabraknąć. Nawet jeśli ogródek nie jest jeszcze rozplanowany, warto zastanowić się nad miejscem dla niej. Huśtawki ogrodowe to najlepsze miejsce na drzemkę, a jeśli dodatkowo są rozkładane i można się bujać nie tylko siedząc, ale i wygodnie leżąc… to sprzęt typu “must have”.

4. Marzenia z dzieciństwa

O czym marzymy odwiedzając babcię na wsi? By mieć domek na drzewie i…? O hamaku oczywiście, najlepiej takim rozpiętym między jabłoniami. Niestety na taki hamak w ogródku bloku wielorodzinnego pozwolić sobie nie możemy, ale jest dobry zamiennik w postaci hamaka ze stelażem. Hamaki ogrodowe mogą przypominać ten tradycyjny w babcinym ogrodzie, z tym że zamiast jabłoni mamy półokrągły stelaż, ale mogą też być po prostu wiszącymi leżakami z materiałowym zadaszeniem.

5. Trampolina, bo lato jest do zabawy

Oczywiście trampolinę kupuje się przede wszystkim dla dzieci, ale przyznaj, że kiedy oglądasz takie trampoliny sprawdzasz niby to przypadkiem czy dorośli też mogą na nich skakać. Trampoliny ogrodowe to fantastyczny sprzęt, którego będziesz chciał używać jak najczęściej… tylko problem jest taki, że przez większą część wakacji kupiona przez Ciebie trampolina będzie wykorzystywana przez maluchy Twoje i sporą część maluchów sąsiadów.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.