› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

9 na 10 dzieci może uzależnić się na stałe od internetu. Ratunkiem jest zdrowa rodzina

› bieżące 2 miesiące temu    20.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Na przerwach w szkole zamiast rozmawiać, wysyłają sobie sms-y. W trakcie spotkań towarzyskich i zabaw mailują. Nawet, gdy oglądają telewizję, to w ręce muszą trzymać komórkę. Przedstawiciele starszego i średniego pokolenia, wychowanego na książkach, patrzą ze zgrozą na swoje dzieci i wnuki – ofiary ery internetu.

Gdy przychodzi ze szkoły i odrobi lekcje to do snu siedzi już przy komputerze. Jest zły, gdy ktoś do niego zagada i przerwie mu ulubioną rozrywkę. Zastanawiam się zresztą, czy to już tylko rozrywka, czy też nałóg – mówi pan Stanisław, 65-letni elblążanin, który bardzo martwi się o swojego 11-letniego wnuka.

Obawy starszego mężczyzny nie są bezpodstawne, przekraczają także, i to znacznie, jednostkowy wymiar.

Jak ostrzegli w trakcie niedawnej konferencji w Braniewie naukowcy, kuratorzy sądowi i pedagodzy szkolni, jeśli nie zostaną przedsięwzięte radykalne środki, 90 procent dzieci w dorosłym życiu będzie uzależnionych od internetu i wszystkimi związanymi z tym psychofizycznymi konsekwencjami – w tym między innymi trudnościami z nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem.

Jak informuje relacjonujące konferencję Radio Olsztyn, eksperci zwracają uwagę, że najważniejsze jest budowanie wartości a przez nie zdrowych rodzin. To, w ocenie specjalistów, jest obecnie jedyną drogą do walki z internetowym zagrożeniem.

Nie można wszystkiego zwalać na technologię. Gdyby, tak jak kiedyś, zachowała się u nas wielopokoleniowa rodzina, w której, gdy pracujący rodzice nie mają czasu dla dziecka, to zajmują się nim dziadkowie, internet nie stanowiłby tak dużego zagrożenia – stwierdza pan Stanisław.

A co Państwo sądzą?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.