› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

9 na 10 dzieci może uzależnić się na stałe od internetu. Ratunkiem jest zdrowa rodzina

› bieżące 9 miesięcy temu    20.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Na przerwach w szkole zamiast rozmawiać, wysyłają sobie sms-y. W trakcie spotkań towarzyskich i zabaw mailują. Nawet, gdy oglądają telewizję, to w ręce muszą trzymać komórkę. Przedstawiciele starszego i średniego pokolenia, wychowanego na książkach, patrzą ze zgrozą na swoje dzieci i wnuki – ofiary ery internetu.

Gdy przychodzi ze szkoły i odrobi lekcje to do snu siedzi już przy komputerze. Jest zły, gdy ktoś do niego zagada i przerwie mu ulubioną rozrywkę. Zastanawiam się zresztą, czy to już tylko rozrywka, czy też nałóg – mówi pan Stanisław, 65-letni elblążanin, który bardzo martwi się o swojego 11-letniego wnuka.

Obawy starszego mężczyzny nie są bezpodstawne, przekraczają także, i to znacznie, jednostkowy wymiar.

Jak ostrzegli w trakcie niedawnej konferencji w Braniewie naukowcy, kuratorzy sądowi i pedagodzy szkolni, jeśli nie zostaną przedsięwzięte radykalne środki, 90 procent dzieci w dorosłym życiu będzie uzależnionych od internetu i wszystkimi związanymi z tym psychofizycznymi konsekwencjami – w tym między innymi trudnościami z nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem.

Jak informuje relacjonujące konferencję Radio Olsztyn, eksperci zwracają uwagę, że najważniejsze jest budowanie wartości a przez nie zdrowych rodzin. To, w ocenie specjalistów, jest obecnie jedyną drogą do walki z internetowym zagrożeniem.

Nie można wszystkiego zwalać na technologię. Gdyby, tak jak kiedyś, zachowała się u nas wielopokoleniowa rodzina, w której, gdy pracujący rodzice nie mają czasu dla dziecka, to zajmują się nim dziadkowie, internet nie stanowiłby tak dużego zagrożenia – stwierdza pan Stanisław.

A co Państwo sądzą?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.