› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

9 na 10 dzieci może uzależnić się na stałe od internetu. Ratunkiem jest zdrowa rodzina

› bieżące ponad rok temu    20.09.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
9 na 10 dzieci może uzależnić się na stałe od internetu. Ratunkiem jest zdrowa rodzina

Na przerwach w szkole zamiast rozmawiać, wysyłają sobie sms-y. W trakcie spotkań towarzyskich i zabaw mailują. Nawet, gdy oglądają telewizję, to w ręce muszą trzymać komórkę. Przedstawiciele starszego i średniego pokolenia, wychowanego na książkach, patrzą ze zgrozą na swoje dzieci i wnuki – ofiary ery internetu.

Gdy przychodzi ze szkoły i odrobi lekcje to do snu siedzi już przy komputerze. Jest zły, gdy ktoś do niego zagada i przerwie mu ulubioną rozrywkę. Zastanawiam się zresztą, czy to już tylko rozrywka, czy też nałóg – mówi pan Stanisław, 65-letni elblążanin, który bardzo martwi się o swojego 11-letniego wnuka.

Obawy starszego mężczyzny nie są bezpodstawne, przekraczają także, i to znacznie, jednostkowy wymiar.

Jak ostrzegli w trakcie niedawnej konferencji w Braniewie naukowcy, kuratorzy sądowi i pedagodzy szkolni, jeśli nie zostaną przedsięwzięte radykalne środki, 90 procent dzieci w dorosłym życiu będzie uzależnionych od internetu i wszystkimi związanymi z tym psychofizycznymi konsekwencjami – w tym między innymi trudnościami z nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem.

Jak informuje relacjonujące konferencję Radio Olsztyn, eksperci zwracają uwagę, że najważniejsze jest budowanie wartości a przez nie zdrowych rodzin. To, w ocenie specjalistów, jest obecnie jedyną drogą do walki z internetowym zagrożeniem.

Nie można wszystkiego zwalać na technologię. Gdyby, tak jak kiedyś, zachowała się u nas wielopokoleniowa rodzina, w której, gdy pracujący rodzice nie mają czasu dla dziecka, to zajmują się nim dziadkowie, internet nie stanowiłby tak dużego zagrożenia – stwierdza pan Stanisław.

A co Państwo sądzą?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.