› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

ABC Paneli fotowoltaicznych

› bieżące 2 miesiące temu    3.06.2019
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
ABC Paneli fotowoltaicznych

Zdawałeś sobie sprawę, że na powierzchnię kuli ziemskiej dociera w ciągu godziny tyle energii słonecznej, że wszyscy mieszkańcy ziemi, nie daliby rady wykorzystać jej w ciągu roku? Oszałamiające!

Energetyka słoneczna ma w sobie wielki potencjał, a coraz większe zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi i odnawialnymi źródłami energii (OZE) jedynie to potwierdza.

Ogniwa fotowoltaiczne - czym w takim razie są i jak działają?

Ogniwo fotowoltaiczne to  materiał półprzewodnikowy. Jego zadaniem jest zamiana energii słonecznej w prąd elektryczny. Ogniwa produkują prąd stały, aby więc mógł on zostać wykorzystany i miał postać prądu zmiennego, konieczny jest falownik. Większość ogniw fotowoltaicznych w dzisiejszych czasach jest produkowana z takiego materiału jak krzem krystaliczny.

Alternatywa dla paliw kopalnych

Energetyka słoneczna stanowi jedną z najczystszych form odnawialnych źródeł energii (OZE). Panele fotowoltaiczne produkując prąd elektryczny nie szkodzą środowisku, nie hałasują, nie emitują gazów i zanieczyszczeń. W żaden sposób nie wpływa ona także na stan zdrowia człowieka, choć i z takimi mitami można się spotkać. To idealna alternatywa dla paliw kopalnych, które mogą się wyczerpać. Fotowoltaika nie ogranicza jakkolwiek zasobów, jakie daje energia słoneczna, a do tego jest bezproblemowa, bezobsługowa i daje niezależność energetyczną.

Korzyści dla użytkownika

Fotowoltaika poza korzyściami dla środowiska ma także szereg innych zalet. Urządzenia, jak np. laptop, pralka, zmywarka, lodówka, suszarka i inne, mogą bez przeszkód korzystać z prądu wyprodukowanego przez panele, dzięki czemu rachunki za prąd są dużo mniejsze!

Fotowoltaika się opłaca

A Ty zdecydowałeś się już na fotowoltaikę w swoim domu, gospodarstwie lub przedsiębiorstwie? Jeśli nadal masz wątpliwości, są zbędne. Nawet niewielka instalacja jest opłacalna, więc z pewnością warto się nią zainteresować. Jaki jest okres zwrotu takiej inwestycji? Wszystko zależy od jej gabarytów, jednak jeżeli poprawnie oszacujecie jej wielkość, macie gwarancję, że w perspektywie czasu nie pożałujecie. Pamiętajcie, by nie wierzyć w mity, jakoby instalacja nie działała np. w pochmurne dni. W takie jak one promieniowanie nadal dociera do powierzchni Ziemi, a panele intensywnie pracują!

Artykuł napisany we współpracy z OZE Projekt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.