› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

ABC Paneli fotowoltaicznych

› bieżące 14 dni temu    3.06.2019
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
ABC Paneli fotowoltaicznych

Zdawałeś sobie sprawę, że na powierzchnię kuli ziemskiej dociera w ciągu godziny tyle energii słonecznej, że wszyscy mieszkańcy ziemi, nie daliby rady wykorzystać jej w ciągu roku? Oszałamiające!

Energetyka słoneczna ma w sobie wielki potencjał, a coraz większe zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi i odnawialnymi źródłami energii (OZE) jedynie to potwierdza.

Ogniwa fotowoltaiczne - czym w takim razie są i jak działają?

Ogniwo fotowoltaiczne to  materiał półprzewodnikowy. Jego zadaniem jest zamiana energii słonecznej w prąd elektryczny. Ogniwa produkują prąd stały, aby więc mógł on zostać wykorzystany i miał postać prądu zmiennego, konieczny jest falownik. Większość ogniw fotowoltaicznych w dzisiejszych czasach jest produkowana z takiego materiału jak krzem krystaliczny.

Alternatywa dla paliw kopalnych

Energetyka słoneczna stanowi jedną z najczystszych form odnawialnych źródeł energii (OZE). Panele fotowoltaiczne produkując prąd elektryczny nie szkodzą środowisku, nie hałasują, nie emitują gazów i zanieczyszczeń. W żaden sposób nie wpływa ona także na stan zdrowia człowieka, choć i z takimi mitami można się spotkać. To idealna alternatywa dla paliw kopalnych, które mogą się wyczerpać. Fotowoltaika nie ogranicza jakkolwiek zasobów, jakie daje energia słoneczna, a do tego jest bezproblemowa, bezobsługowa i daje niezależność energetyczną.

Korzyści dla użytkownika

Fotowoltaika poza korzyściami dla środowiska ma także szereg innych zalet. Urządzenia, jak np. laptop, pralka, zmywarka, lodówka, suszarka i inne, mogą bez przeszkód korzystać z prądu wyprodukowanego przez panele, dzięki czemu rachunki za prąd są dużo mniejsze!

Fotowoltaika się opłaca

A Ty zdecydowałeś się już na fotowoltaikę w swoim domu, gospodarstwie lub przedsiębiorstwie? Jeśli nadal masz wątpliwości, są zbędne. Nawet niewielka instalacja jest opłacalna, więc z pewnością warto się nią zainteresować. Jaki jest okres zwrotu takiej inwestycji? Wszystko zależy od jej gabarytów, jednak jeżeli poprawnie oszacujecie jej wielkość, macie gwarancję, że w perspektywie czasu nie pożałujecie. Pamiętajcie, by nie wierzyć w mity, jakoby instalacja nie działała np. w pochmurne dni. W takie jak one promieniowanie nadal dociera do powierzchni Ziemi, a panele intensywnie pracują!

Artykuł napisany we współpracy z OZE Projekt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.