› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Akwarystyka morska dla początkujących – co warto wiedzieć?

› bieżące 4 miesiące temu    24.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Akwarystyka morska dla początkujących – co warto wiedzieć?

Akwarium morskie jest piękną ozdobą. Kontrast pomiędzy błękitną wodą a niesamowitymi barwami rafowych zwierząt i roślin wprawia każdego w zachwyt, a akwarystyka morska jest z pewnością jedną z ciekawszych niszy w akwarystyce. Założenie akwarium morskiego nieco różni się od zakładania innych akwariów, a jak w każdym wypadku, warto odpowiednio się do tego przedsięwzięcia przygotować, by uzyskać pożądane efekty. Co warto wiedzieć?

Czym charakteryzuje się akwarium morskie?

Zasadniczą różnicą pomiędzy zbiornikiem morskim, a innymi rodzajami akwariów jest oczywiście fakt, że w akwarium morskim powinna znaleźć się słona woda. Wodę morską do naszego zbiornika możemy zakupić bądź przygotować samodzielnie w domu (wymaga to jednak poczynienia dodatkowych inwestycji, na przykład w formie zakupu filtra odwróconej osmozy).

Przy akwarium morskim warto mieć na uwadze fakt, że to wyjątkowo delikatny ekosystem, który reaguje na najmniejsze zmiany w parametrach wody czy naświetlenia. Tutaj liczy się precyzja, zwłaszcza, jeśli planujemy założyć własną rafę koralową (koralowce to zwierzęta wyjątkowe i delikatne, wymagają wiedzy oraz odpowiednich preparatów suplementacyjnych, by zachowały dobrą kondycję oraz intensywne barwy).

Zestaw akwariowy z szafką i oświetleniem LED EHEIM Incpiria Marine 530. Źródło: akwarystyczny24.pl

O czym warto również pamiętać, to fakt, że zwierzęta morskie są droższe, a ich kupno jest nieco bardziej skomplikowane – głównie ze względy na to, że nie hoduje się ich w Polsce, a częściej sprowadzane są zza granicy. Pamiętajmy, że zwierzęta możemy umieścić w naszym akwarium dopiero po dwóch tygodniach od jego uruchomienia, gdyż zbiornik potrzebuje czasu, by dojrzeć.

Jakie akcesoria będą nam potrzebne do akwarium morskiego?

Oprócz wszystkich standardowych akcesoriów akwarystycznych, takich jak oświetlenie, pokrywa do akwarium, filtr oraz grzałka, potrzebny będzie nam odpieniacz. Urządzenie to odpowiada za usuwanie piany, która naturalnie wytwarza się w akwarium morskim. Woda morska do naszego akwarium musi być dokładnie oczyszczona, stąd wykorzystuje się do jej wytworzenia filtra RO. Taka woda, po dodaniu soli, nada się do zalania akwarium, jednak dobrą praktyką jest dodanie do niej odpowiednich suplementów, jeśli testy wykażą ich niedobór.

Drugim akcesorium jest żywa skała. Taką skałę zakupimy w dobrym sklepie akwarystycznym. Odpowiada ona za naturalną filtrację wody w akwarium morskim, gdyż żyją na niej pożyteczne mikroorganizmy, które pomagają filtrować wodę morską. Żywa skała może również stanowić element diety zwierząt akwarystycznych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.