› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Akwarystyka morska dla początkujących – co warto wiedzieć?

› bieżące ponad rok temu    24.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Akwarystyka morska dla początkujących – co warto wiedzieć?

Akwarium morskie jest piękną ozdobą. Kontrast pomiędzy błękitną wodą a niesamowitymi barwami rafowych zwierząt i roślin wprawia każdego w zachwyt, a akwarystyka morska jest z pewnością jedną z ciekawszych niszy w akwarystyce. Założenie akwarium morskiego nieco różni się od zakładania innych akwariów, a jak w każdym wypadku, warto odpowiednio się do tego przedsięwzięcia przygotować, by uzyskać pożądane efekty. Co warto wiedzieć?

Czym charakteryzuje się akwarium morskie?

Zasadniczą różnicą pomiędzy zbiornikiem morskim, a innymi rodzajami akwariów jest oczywiście fakt, że w akwarium morskim powinna znaleźć się słona woda. Wodę morską do naszego zbiornika możemy zakupić bądź przygotować samodzielnie w domu (wymaga to jednak poczynienia dodatkowych inwestycji, na przykład w formie zakupu filtra odwróconej osmozy).

Przy akwarium morskim warto mieć na uwadze fakt, że to wyjątkowo delikatny ekosystem, który reaguje na najmniejsze zmiany w parametrach wody czy naświetlenia. Tutaj liczy się precyzja, zwłaszcza, jeśli planujemy założyć własną rafę koralową (koralowce to zwierzęta wyjątkowe i delikatne, wymagają wiedzy oraz odpowiednich preparatów suplementacyjnych, by zachowały dobrą kondycję oraz intensywne barwy).

Zestaw akwariowy z szafką i oświetleniem LED EHEIM Incpiria Marine 530. Źródło: akwarystyczny24.pl

O czym warto również pamiętać, to fakt, że zwierzęta morskie są droższe, a ich kupno jest nieco bardziej skomplikowane – głównie ze względy na to, że nie hoduje się ich w Polsce, a częściej sprowadzane są zza granicy. Pamiętajmy, że zwierzęta możemy umieścić w naszym akwarium dopiero po dwóch tygodniach od jego uruchomienia, gdyż zbiornik potrzebuje czasu, by dojrzeć.

Jakie akcesoria będą nam potrzebne do akwarium morskiego?

Oprócz wszystkich standardowych akcesoriów akwarystycznych, takich jak oświetlenie, pokrywa do akwarium, filtr oraz grzałka, potrzebny będzie nam odpieniacz. Urządzenie to odpowiada za usuwanie piany, która naturalnie wytwarza się w akwarium morskim. Woda morska do naszego akwarium musi być dokładnie oczyszczona, stąd wykorzystuje się do jej wytworzenia filtra RO. Taka woda, po dodaniu soli, nada się do zalania akwarium, jednak dobrą praktyką jest dodanie do niej odpowiednich suplementów, jeśli testy wykażą ich niedobór.

Drugim akcesorium jest żywa skała. Taką skałę zakupimy w dobrym sklepie akwarystycznym. Odpowiada ona za naturalną filtrację wody w akwarium morskim, gdyż żyją na niej pożyteczne mikroorganizmy, które pomagają filtrować wodę morską. Żywa skała może również stanowić element diety zwierząt akwarystycznych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.