› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka

Aranżacja wnętrz inspirowana naturą - nowocześni architekci w regionie

› poradnik 18 dni temu    20.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Aranżacja wnętrz inspirowana naturą - nowocześni architekci w regionie

Nowoczesne budownictwo poszukuje rozwiązań, za pośrednictwem których możliwe jest tworzenie oryginalnej architektury użytkowej. Prywatne domy oraz funkcjonalne przestrzenie publiczne, dopasowane do konkretnych potrzeb są poszukiwane i doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. Świeże podejście do tworzenia projektów zabudowań kubaturowych jest współcześnie bardzo pożądane. Coraz więcej młodych osób decydujących się na budowę domu zatrudnia architektów, którzy nie boją się realizacji odważnych i nieszablonowych koncepcji.

Połączenie tych wszystkich elementów to - jak się okazuje - znakomity przepis na sukces, którego przykład stanowi działalność marki Genius Loci Architekci. To biuro projektowe zrzeszające grupę wysoce kreatywnych umysłów, chętnych do zerwania z monotonią polskiego krajobrazu architektonicznego. Do tego wszystkiego warto dodać także niepowtarzalne podejście odnoszące się z poszanowaniem do natury, roślinności oraz ich piękna. Dzięki obraniu podobnej ścieżki biuro oraz osoby zaangażowane w jego tworzenie szybko zyskują rozgłos jako nieszablonowi architekci działający na Śląsku.
 

Nowocześni architekci wnętrz w regionie - nietypowe rozwiązania i naturalne materiały


W jaki sposób nowocześni architekci wnętrz trafiają swoją estetyką w gusta tak wielu zainteresowanych? Sekret kryje się nie tylko w niecodziennym podejściu do projektowania, ale również w misji realizowanej przez markę. Wykorzystanie naturalnych materiałów umożliwia pracę z nieprzewidywalną ich naturą oraz czerpanie z nich tego, co najlepsze - niepowtarzalności. Tak jak układ słoi jest odrębny dla każdego kawałka drewna, tak samo każde wnętrze proponowane przez architektów Genius Loci nosi swój własny charakter. Między innymi dlatego nie sposób nie docenić stonowanych wnętrz, od których bije ponadczasowa elegancja oraz nowatorski i niepodrabialny sznyt.


Po pierwsze Genius Loci bardzo mocno czerpie z inspiracji naturą. Jest to widoczne nie tylko w wykorzystywanych materiałach czy palecie barw. To holistyczne podejście mające na celu łączenie ze sobą potrzeb człowieka z tym, co naturalnie oferuje przyroda. Proponowana przez biuro wizja opiera się na minimalizmie i uproszczonej formie, na tle których znakomicie wybrzmieć mogą mocniejsze akcenty koloru czy też naturalna faktura drewna lub kamienia. Ponadto, niepowtarzalny klimat projektów budowany jest światłem. To element, który umożliwia efektywne funkcjonowanie w podobnej przestrzeni, a także jednocześnie - pozwala wyciszyć się po całym dniu. Jako nowocześni architekci specjalizujący się w podobnym stylu, projektanci Genius Loci mają dużo do zaoferowania - zarówno pod względem oryginalnych rozwiązań, jak również funkcjonalności oraz niepowtarzalnego stylu.
 

Topowe biura architektoniczne działające na Śląsku


Nowoczesne, topowe biura architektoniczne, które zyskują popularność w regionie, zawdzięczają to przede wszystkim dbałości o otoczenie zabudowań, nie skupiając się tylko na samych budynkach. Co to zmienia? To jak ukształtowany jest najbliż teren w dużej części może zdeterminować jak będzie prezentowało się finalnie wnętrze. Czy to poprzez “zapraszanie” natury do środka poprzez obserwację jej zza okien, czy też odwoływanie się do niej wprowadzonymi do wystroju elementami.


Niezależnie od tego, jak działają inni top architekci w danym regionie, zawsze znajdzie się nisza dla budownictwa i architektury wnętrz opierających się na nowatorskich koncepcjach. Paradoksalnie, świeżym pomysłem, który wykorzystywany jest coraz coraz częściej przy tworzeniu przestrzeni użytkowych jest powrót do korzeni. Wzornictwo, które można często spotkać w większości aranżowanych masowo budynków jest powtarzalne, przez co nudne i mało oryginalne. Jakość zamawianych do mieszkania sprzętów również powinna ponownie zacząć odgrywać ważną rolę. Dlaczego? Dbałość o każdy detal na etapie produkcji jest oznaką starannego planowania oraz wysokiego poziomu znajomości samego rzemiosła. Właśnie na podobnych wartościach opierają się w swoich realizacjach najlepsi architekci wnętrz - w tym także twórcy związani z Genius Loci. Wysoka jakość idzie w parze z pięknem w minimalistycznym wydaniu, a dopełnia je niezwykły charakter, jaki budują czyli opiekuńczy duch, od którego Genius Loci Architekci zaczerpnęło swoją nazwę.
 

Jak zadbać o nowoczesny i oryginalny wystrój wnętrz - najlepsze rozwiązania i realizacje


To, w jaki sposób pomysłowy architekt przygotowuje każdą realizację zależy nie tylko od gustu i dobrego oka do aranżowania dostępnej przestrzeni, ale również od wsłuchania się w potrzeby każdego klienta. Funkcjonalność jest najważniejsza w przypadku aranżowania wnętrz domowych i użytkowych. Nie można jednak zapominać o zachowaniu harmonii w proporcjach oraz zestawieniach kolorystycznych. W przypadku przygotowywania posiłków ważny jest nie tylko smak, ale i wygląd, ponieważ jak to się mawia, konsumuje się także oczami. Nie można zaprzeczyć, że podobnie jest w przypadku doświadczania wystroju danego wnętrza.


Filozofia, jaką promują Genius Loci Architekci jest tym, co pozwala im wyprzedzić inne, topowe biura architektoniczne. Oryginalność jest wyróżnikiem, który umożliwia tworzenie zachwycających wnętrz utrzymanych w określonej stylistyce - bez konieczności powielania utartych wzorców czy sięgania po rozwiązania znane z katalogów lub ekspozycji sklepowych. Surowe piękno naturalnych surowców może wybrzmieć odpowiednio dzięki prostocie innych elementów, dzięki czemu wysokiej jakości meble i dodatki królują we wnętrzu. Nowoczesna stylistyka w wydaniu GL jest nie do podrobienia ze względu na konfiguracje oraz zestawienia jakie oferuje. Realizacje biura są dowodem na to, że minimalizm we wnętrzu nie musi być zimny i pozbawiony charakteru. Inspiracja organiczną formą, wysokiej klasy materiały a przy tym wszechobecność natury - oto elementy, które budują wartość tych projektów. Poszukując inspiracji oraz innowacyjnego wykorzystania tradycyjnych materiałów takich jak drewno, kamień, metal czy szkło, zaufaj doświadczeniu i stylistyce, które proponują Genius Loci Architekci.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.