› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Artykuły ułatwiające pracę i naukę w upalne dni

› bieżące 4 miesiące temu    20.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Artykuły ułatwiające pracę i naukę w upalne dni

Globalne zmiany klimatyczne to już nie tylko przypuszczenia naukowców, ale dające się zauważyć gołym okiem procesy. Przykładem może być coraz bardziej gorący okres wakacyjny. Właściwe bardzo wysokie temperatury z roku na rok są coraz wyższe. Coraz bardziej powszechna jest opinia, że pod względem panującej temperatury okres letni trwa w Polsce od kwietnia do końca września. Jak funkcjonować, kiedy upał utrudnia wykonywanie prostych codziennych czynności? W artykule poznamy kilka sposobów radzenia sobie z gorącem w pomieszczeniach.

Wiatraki biurowe w różnych rozmiarach

Praca w niesprzyjających warunkach przekłada się na niską wydajność pracowników. Idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pracę przy biurku jest wiatrak biurkowy na upalne dni. Obniży temperaturę w pomieszczeniu, a co najważniejsze wprawi w ruch powietrze. Wówczas odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa. Zapewnienie pracownikom idealnych warunków termicznych to inwestycja, która zwróci się w postaci solidnie wypełnionych obowiązków. Ale sami zainteresowani również na własny rachunek mogą zaopatrzyć się w wiatraki, czy to do biura, czy do domu.  Dzieci, czy młodzież to grupa społeczeństwa, która w okresie czerwcowym szczególnie dużo czasu poświęca nauce. Aby ułatwić im ten proces warto również przy ich biurkach postawić takie wiatraki. Warto zaznaczyć, że gorące powietrze i brak wiatru uniemożliwia nawet wypoczynek. Aby w pełni się zrelaksować powinniśmy włączyć wiatrak, który, sprawi, że poczujemy się w pełni sił. W dużych pomieszczeniach biurowych warto postawić większy model wiatraka tak, aby wszyscy pracownicy mogli odetchnąć z ulgą. W mniejszych pomieszczeniach i w domu warto wybrać mniejsze modele. Małe wiatraki można bowiem przenieść  do innego pomieszczenia w zależności od potrzeb.

Rolety z powłoką antyrefleksyjną

Jeśli chcemy skutecznie obniżyć panującą w pomieszczeniu temperaturę, to warto oprócz wiatraków zamontować rolety.  Mogą służyć nie tylko jako okienne ozdoby, ale i funkcjonalne narzędzie, które chroni przed nadmiernych ogrzaniem się  pomieszczenia. Takie rolety uszyte zostały z specjalnego rodzaju materiału lub zostały pokryte warstwą, która odbija promienie słoneczne. W odróżnieniu od rolet, które po zasunięciu całkowicie zaciemniają wnętrze, to rolety z antyrefleksem wpuszczają światło i umożliwiają pracę w biurze, czy normalne funkcjonowanie w domu, bez konieczności włączania sztucznego oświetlenia. 

Komfort temperaturowy

Same rolety mimo, że obniżą temperaturę wewnątrz pomieszczenia, to jedynie po dodatkowym włączeniu wiatraka możemy odczuć pełnię zadowolenia, jeśli chodzi o nasz komfort temperaturowy. Stojące powietrze utrudnia bowiem oddychanie, sprawia, że obficiej się pocimy, a skupienie się nad jakimś zadaniem staje się niemożliwe. Wiatrak wprawia powietrze w ruch, aby użytkownicy mogli poczuć chłodzący wiatr na swojej skórze, który przynosi ukojenie.  Warto jednak zaopatrzyć się w taki wiatrak jeszcze przed nadejściem fali upałów, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury cena takich akcesoriów również zacznie rosnąć.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.