› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Atletikon zyska nowy wygląd

› inwestycje miejskie ponad rok temu    23.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
9 zdjęćTrwa modernizacja obiektu Atletikonu przy ul. AgrykolaTrwa modernizacja obiektu Atletikonu przy ul. Agrykola fot. Konrad Kosacz

Po 33 latach obiekt hotelowo - sportowy Atletikon przy ul. Agrykola, doczeka się kompleksowej modernizacji. Do końca września budynek przejdzie kapitalny remont. Wymienione zostaną okna i drzwi, docieplone ściany, pojawi się nowy dach i elewacja. Podobny zakres prac czeka również obiekt administracyjno - socjalny w kompleksie piłkarskim przy ul. Skrzydlatej. Obie inwestycje już się rozpoczęły.

Oddany do użytku w 1979 roku Atletikon, składa się z hotelu, sali sportowej i zaplecza socjalnego. Od dawna wymagał pilnych prac remontowych. W minionych latach z powodu braku pieniędzy, prowadzono tylko niezbędne prace eksploatacyjno – naprawcze. Znajdujący się w kompleksie sportowym przy ul. Agrykola obiekt, w tym roku w końcu doczekał się przyznania przez miasto większych środków finansowych na modernizację.

- W tym roku otrzymaliśmy na wykonanie prac remontowych w Atletikonie 450 tys. złotych. To dużo i mało – przyznaje Andrzej Budzelewski, kierownik działu techniczno - eksploatacyjnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, administratora Atletikonu. - Dużo, bo na ten obiekt jeszcze nigdy takich pieniędzy nie dostaliśmy, a mało bowiem to wystarczy na połowę zakresu prac jakie on wymaga. W tej sytuacji będziemy etapowali to zadanie i liczymy, że po wykonaniu części robót dostaniemy kolejne środki, by całość zakończyć. Obecnie najważniejsze to dach i elewacja zewnętrzna z wymianą stolarki okiennej.

Szczegółowy zakres robót przewiduje wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych w budynku hotelowym, docieplenie ścian zewnętrznych budynku hotelowego, wykonanie pokrycia dachowego na całym obiekcie (budynek hotelu, łącznik, budynek sali sportowej), a także pozostałe roboty remontowe: wykonanie instalacji odgromowej i remont przykanalików odprowadzających wody deszczowe.

Wykonawcą robót będzie, wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Przemysłówka 03 z Elbląga. Koszt prac to prawie 415 tys. zł.

Równolegle do modernizacji Atletikonu, trwa także remont budynku administracyjno – socjalnego, znajdującego się w kompleksie piłkarskim przy ul. Skrzydlatej. Na prace remontowe w budynku klubowym z zapleczem socjalnym, miasto w tegorocznym budżecie zapewniło 250 tys. złotych.

- Pierwszą rzeczą, którą chcemy zrobić, to poprawić estetykę tego budynku tak, żeby korelowała z istniejącymi już obiektami piłkarskimi. Środki zostaną przeznaczone na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachu. Na więcej tych pieniędzy nie starczy – mówi Arkadiusz Ziółkowski, kierownik obiektu zarządzanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ze względu na ograniczoną ilość środków, zadanie zostało podzielone na etapy. W pierwszym wykonane zostaną, wspomniana już wyżej, wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wykonane nowe pokrycie dachowe oraz instalacja odgromowa. W kolejnym przewidziano docieplenie ścian zewnętrznych budynku, wraz z przebudową wejścia głównego.

Wartość robót, które wykona Przedsiębiorstwo Budowlano - Montażowe Elzambud z Elbląga, to prawie 220 tys. zł.

W obu przypadkach roboty budowlane już się rozpoczęły. Ich zakończenie przewidziano na koniec września 2012 r.

 • Atletikon zyska nowy wygląd
 • Atletikon zyska nowy wygląd
 • Atletikon zyska nowy wygląd
 • Atletikon zyska nowy wygląd
 • Atletikon zyska nowy wygląd
 • Budynek klubowo-szatniowy przy ul. Skrzydlatej
 • Budynek klubowo-szatniowy przy ul. Skrzydlatej
 • Budynek klubowo-szatniowy przy ul. Skrzydlatej
 • Budynek klubowo-szatniowy przy ul. Skrzydlatej
ilość zdjęć 9 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.