› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw

› bieżące 10 dni temu    1.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw

Tak niewiele wystarczy, by odmienić niezagospodarowaną przestrzeń na wspaniałe miejsce rodzinnych spotkań i niezapomnianych chwil spędzonych na zabawie. Huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, bujaki, piaskownice, a do tego ławeczki to idealne rozwiązanie dla rodziców i dzieci. Ważne, żeby były ładne, kolorowe, wyzwalały kreatywność, a przede wszystkim były bezpieczne.

Tak niewiele wystarczy, by odmienić niezagospodarowaną przestrzeń na wspaniałe miejsce rodzinnych spotkań i niezapomnianych chwil spędzonych na zabawie. Huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, bujaki, piaskownice, a do tego ławeczki to idealne rozwiązanie dla rodziców i dzieci. Ważne, żeby były ładne, kolorowe, wyzwalały kreatywność, a przede wszystkim były bezpieczne.

Kreatywny plac zabaw

Plac zabaw dla dzieci to przestrzeń dla jego rozwoju. Wyposażając go w odpowiednie sprzęty możemy wybrać urządzenia tematyczne, które zachęcą dzieci do zabaw sportowych, muzycznych, sensorycznych, naukowych, tak aby mogły rozwijać się w wielu obszarach. Do takich urządzeń zaliczamy memory do ćwiczenia pamięci, panele muzyczne, gongi , bębny i wiele innych urządzeń pozwolą dzieciom na zabawę w tworzenie muzyki.

Sensoryczny plac zabaw

Nawierzchnia na placu zabaw może zdziałać cuda. Płyty na place zabaw można urozmaicić o elementy sensoryczne. Możemy wybrać płyty płaskie 2D, które zawierają cyfry np. do gry w klasy, alfabet, barwne kółka, motywy, gry podwórkowe: twister, szachy, chińczyk. Producenci poszli krok dalej i stworzyli płyty na plac zabaw 3D – trójwymiarowe elementy takie jak gumowe barwne zwierzaki, półkule sensoryczne, grzybki, kostki, pobudzające bodźce sensoryczne i poprawiające utrzymanie równowagi. Ich porowata struktura rozwija bodźce dotykowe jednocześnie są doskonałą formą aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Regulaminy, atesty i certyfikaty

Plac zabaw to również spełnienie wielu norm i wytycznych. To jak zachować się na placu zabaw określa regulamin. Wszystkie sprzęty i urządzenia natomiast powinny posiadać atesty i certyfikaty. Dla konstrukcji i urządzeń znajdujących się na placach zabaw, to te stwierdzające zgodność z normami: PN-EN 1176 (dotyczącą wyposażenia placów zabaw i nawierzchni) oraz PN-EN 1177 (dotyczącą nawierzchni placów zabaw). Producenci nie tylko urządzeń, ale i nawierzchni tacy jak np. Flexizone, którzy produkują maty na place zabaw mają obowiązek przekazać inwestorom te dokumenty potwierdzające spełnianie niezbędnych norm.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.