› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Awangarda we wnętrzach romans sztuki i doskonałego wzornictwa

› bieżące 5 miesięcy temu    2.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Awangarda we wnętrzach romans sztuki i doskonałego wzornictwa

Kojarzona głównie ze sztuką, awangarda na dobre zagościła we wnętrzach. Niewymuszona elegancja nie bez powodu zyskuje na popularności, takie połączenie bazujące na zestawianiu dobrze zaprojektowanych mebli i niebanalnej sztuki staje się wiodącym kierunkiem projektowania wielu nowoczesnych wnętrz. Jak zatem można stworzyć wnętrze w klimacie awangardowym? Jak sprawić przy tym, by wnętrze było nadal przyjemne w odbiorze i komfortowe?

Awangardowy szyk w salonie

Awangarda jako kierunek w sztuce XX w. opierała się ówczesnym wpływom, wytyczała całkiem nowe szlaki dla artystów. Współcześnie jest wykorzystywana także do aranżacji wnętrz, przybierając formę swoistej nostalgii. W opozycji do popularnego minimalizmu, eklektyczna wizja wnętrza ze sztuką w tle, zdecydowanie bardziej bazuje na indywidualnościach niż masowości. Co więcej granica między traktowaniem domu jak dzieło sztuki, a jego funkcją bezpiecznego azylu mocno się zaciera. Bardzo reprezentacyjne wnętrza, takie jak salon czy pokój gościnny, wymagają szczególnej oprawy. W końcu w tym miejscu najwięcej czasu spędza się z rodziną, przyjmuje przyjaciół czy kontempluje ciszę. Wobec czego wybór mebli i dodatków powinien być bardzo przemyślany. Wybór przestronnego narożnika czy miękkiej sofy Gala Collezione jest dla każdego projektanta wnętrz zazwyczaj punktem wyjścia w aranżowaniu salonu. Zresztą nie bez powodu. Meble tapicerowane z reguły zajmują centralne miejsce w salonie nadając całości odpowiedni ton, pozwalają się zrelaksować i podkreślają wypoczynkowy charakter pomieszczenia. Ponadto meble wypoczynkowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dużą starannością posłużą w nienagannym stanie przez długie lata.

W duchu bohemy

Aranżując salon z nutą awangardy, doskonałym wyborem będzie niebanalna forma eleganckiego narożnika Nicea marki Gala Collezione. Lśniący szmaragdowy welwet, miękkie obłości na nogach o ciekawym kształcie płoz tworzą unikalny mebel utrzymany w klimacie artystycznej bohemy. Klasyczne stoliki pomocnicze ze szklanym blatem i podstawą wykonaną z mosiądzu, ustawione po bokach narożnika, dobrze współgrają wizualnie, jednocześnie doskonale spełniając swoją funkcję praktyczną. Miękkie perskie dywany na podłodze, puszyste poduszki i inne tekstylia niedbale rozłożone na kanapie jak pledy, koce i narzuty wprowadzą do pomieszczenia dużo ciepła i wygody.

Przyjemność płynąca z piękna

Otaczanie się pięknymi przedmiotami jest ucztą dla oczu, a dla wielu estetów także balsamem dla duszy. Wnętrze zyska więcej wyrafinowania jeśli dopełnią je starannie wyszukiwane i kupowane na targach sztuki dodatki jak rzeźby, wyroby i ozdoby z ceramiki i szlachetnej porcelany, a także obrazy i różnego rodzaju dekoracje naścienne. Ciekawą propozycją marki Gala Collezione jest elegancki pikowany narożnik w kolorze liliowym na wysokich drewnianych nóżkach. Wysokie oparcie narożnika Voss gwarantuje wygodę i doskonałe podparcie dla pleców. Klimat retro można utrzymać bądź przełamać nowoczesnymi detalami jak proste meble z naturalnego drewna, szklane wazony z wetkniętymi w środek liśćmi Monstery.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.