› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Balustrady francuskie - rozwiązania aranżacyjne

› poradnik 5 miesięcy temu    3.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Balustrady francuskie - rozwiązania aranżacyjne

Balkony francuskie coraz częściej pojawiają się w projektach budynków mieszkalnych. Dotychczas stosowane przede wszystkim w blokach, dzisiaj wykorzystywane są również na domach jednorodzinnych. Okazuje się, że trudno niekiedy znaleźć lepsze rozwiązanie, by nasłonecznić i rozświetlić w sposób naturalny pomieszczenia. Balkony francuskie wciąż jednak pozostają niemałą zagadką dla ich właścicieli. Jak bowiem można w estetyczny sposób je zaaranżować? Podpowiadamy, czym można ozdobić balustrady francuskie. 

Czym są balkony francuskie?

Większość z nas widuje je niemal codziennie. Niekoniecznie jednak zdajemy sobie sprawę, że to właśnie balkony i balustrady francuskie. Są wykorzystywane przede wszystkim w modernistycznych projektach, gdzie bryła domu jest prosta. Balkony francuskie ograniczają się jedynie do okna i balustrady, nie mają natomiast płyty, na której można postawić dowolnie wybrane przedmioty. Chociaż przez lata takie rozwiązania nie pojawiały się na polskich domach, to sam pomysł nie jest niczym nowym. Pierwsze balkony francuskie pochodzą z czasów baroku, dzisiaj jedynie wróciły do kręgów zainteresowań architektów, którzy ponownie docenili ich estetykę i funkcjonalność. 

Balkony francuskie przede wszystkim mają skutecznie oświetlać pomieszczenie. Chociaż cel ich montażu jest dokładnie taki sam, jak w przypadku wszystkich innych okien, to od klasycznych balkonów różnią się brakiem płyty, służącej najczęściej do celów rekreacyjnych. Nie ma możliwości, byś umieścił na nich meble czy chociażby suszarkę na pranie. Balkony francuskie, dzięki swoim wymiarom, są jednak znacznie lepsze od klasycznych okien. To doskonałe rozwiązanie we wszystkich wąskich i długich pomieszczeniach, które wymagają naświetlenia. Balustrady francuskie ze stali nierdzewnej zapewniają natomiast pełne bezpieczeństwo.

Balkony francuskie same w sobie stanowią prawdziwą ozdobę twojego domu. Są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim wizualnie wyszczuplają bryłę budynku, dodając jej strzelistości. Tymczasem na balustradach da się powiesić różne gatunki roślin, więc dom ostatecznie prezentuje się naprawdę pięknie.

Jakie rośliny wybrać na balkony francuskie?

Kiedy planujesz kwiaty na balkon, przede wszystkim musisz ustalić jego położenie. W pierwszej chwili sam jego rodzaj nie ma najmniejszego znaczenia. Pamiętaj także, by dokładnie je zmierzyć. Zdarza się bowiem, że nawet balkony francuskie mają niewielką płytę, na której zmieści się np. nieduża doniczka. Niewielka nisza, którą właściciel może wykorzystać w dowolny sposób, daje naprawdę dużo możliwości aranżacyjnych. Jeśli poświęcisz jej chwilę, twoje okna będą ściągały wzrok wszystkich przechodniów.

Balustrady francuskie, które umieszczone są tuż przy samej szybie okna, dają dużo mniej możliwości w kwestii ich aranżacji. Mimo to również one mogą wyglądać naprawdę pięknie. Na tego rodzaju balustradzie możesz zamontować wiszące doniczki, w których znajdą się najbardziej kasyczne kwiaty balkonowe. Balustrady francuskie wyglądają pięknie, gdy pojawiają się na nich pnące lub kaskadowe rośliny, których łodygi spływają wzdłuż barierek.

Ważne jest ustalenie, jakie gatunki kwiatów będą odpowiednie na balkony francuskie w twoim domu lub mieszkaniu. Zależne jest to przede wszystkim od wcześniej wspomnianego umiejscowienia. Jeśli okna usytuowane są od strony południowej, wybierz rośliny odporne na słońce. Od północnej wybieraj natomiast gatunki cieniolubne. Najwięcej możliwości dają balkony francuskie po wschodniej lub zachodniej stronie. W każdym sklepie ogrodniczym znajdziesz bowiem cały szereg roślin, które dobrze rozwijają się w takich warunkach. 

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że balkon w mieszkaniu czy domu pozwala na rekreację i wypoczynek. Balkony francuskie dla wielu wciąż wydają się czymś nietypowym. Warto jednak zwrócić uwagę na ich zalety i przekonać się, że są naprawdę praktyczne. Co więcej, balustrady francuskie mogą wyglądać równie pięknie, tym samym skutecznie poprawiając nastrój mieszkańców

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.