› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Barwa światła a charakter wnętrza. O czym warto pamiętać

› poradnik 8 dni temu    30.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Barwa światła a charakter wnętrza. O czym warto pamiętać

Każdy typ pomieszczenia wymaga dostosowania odpowiedniej barwy światła. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale niezwykle istotne jest to, czy wybierzemy ciepłą czy zimną barwę światła. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne – zabarwienie światła wpływa na nastrój i samopoczucie. Sprawdź, jaka barwa będzie odpowiednia do konkretnego rodzaju pomieszczenia. 

Codziennie mnóstwo czasu spędzamy korzystając ze sztucznych źródeł światła. Zwłaszcza jesienią i zimą sztuczne oświetlenie jest bardzo eksploatowane. Barwa światła jest niezwykle istotna. Znacząco wpływa na postrzeganie poszczególnych przedmiotów, ale także pomieszczenia jako całości. Barwa światła oddziałuje również bezpośrednio na człowieka i samopoczucie. Może pobudzać do działania lub przestawiać na tryb relaksu i wypoczynku. 

Barwa światła a charakter wnętrza 

Różne typy oświetlenia mogą w różny sposób wpływać na ludzi. Niektóre z nich mogą powodować senność, a inne - pomagają pobudzać organizm do aktywności. Do określania barwy światła służy najczęściej temperatura barwowa, którą mierzy się w Kelwinach.   

Odpowiednio dopasowane, nastrojowe światło powoduje, że czujemy się bardziej zrelaksowani i rozluźnieni. Odpowiednia barwa światła poprawia funkcjonalność - podniesiony zostaje komfort pracy, szczególnie podczas wymagającej i manualnej pracy. Światło o nienaturalnej barwie i temperaturze może zaburzać postrzeganie kolorów. Od aranżacji oświetlenia zależy bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Często nie zwracamy uwagi na oświetlenie, co jest nagminnie popełnianym błędem. Oświetlenie ma również wpływ na zdrowie, samopoczucie oraz nastrój użytkowników.  

Jakie lampy wybierać? 

Planując wystrój wnętrza nie zapominajmy więc o niezwykle ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie oświetlenie. Jego rodzaj, barwa oraz natężenie są uzależnione od funkcji wnętrza. Jak wiadomo, innego typu oświetlenie sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy czy nauki, a inne w tych, w których odpoczywamy. Ważny jest również wygląd wnętrza, w tym również zastosowanie opraw oświetleniowych oraz ich wartości wizualne. Coraz chętniej stosuje się oprawy wpuszczane w sufit podwieszany, które dodają charakteru wnętrzu. Kolory Światła to sklep, w którym znajdziesz wiele rodzajów oświetlenia.

O wiele przyjemniejsze jest przebywanie w pomieszczeniach harmonijnych oraz tych, które stylistycznie spójne. Głównie z tego powodu tak ważny jest wybór właściwych lamp. Nie chodzi tu jednak jedynie o rodzaj oświetlenia. Ważne jest także rozmieszczenie oraz parametry świetlne.  

Kuchnia i łazienka to specyficzne pomieszczenia. Wymagają określonych rozwiązań aranżacyjnych. Zarówno w łazience, jak i w kuchni warto postawić na różnorodność, dzięki czemu w zależności od potrzeb i sytuacji będziemy mogli wybierać ciepłą, neutralną lub całkiem zimną barwę światła. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.