› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Basen niszczeje. Politycy nie spełnili obietnic

› bieżące ponad rok temu    26.07.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 25 ocen 15 / 100%
A A A
51 zdjęćBasen niszczeje. Politycy nie spełnili obietnic fot. Artur Garwoła

Ponad rok temu wszystkie opcje polityczne Rady Miejskiej opowiadały się za jak najszybszym uruchomieniem kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Prezydent Jerzy Wilk odpowiadał, że miasto zrobi wszystko, aby basen przy ul. Spacerowej znów funkcjonował i był dostępny dla mieszkańców Elbląga. Co z tego wyszło?

Zobaczcie sami. Podczas jednej z sesji Rady Miasta w sierpniu 2013 r. wypłynął temat kąpieliska przy ul. Spacerowej. Prezydent Jerzy Wilk zapowiedział, że miasto zrobi wszystko, aby odkryty basen znów służył mieszkańcom Elbląga.

O tym, że kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej jest w opłakanym stanie nie trzeba nikogo przekonywać. Basen nie działa od ponad dwóch lat. Został zamknięty ze względu na bardzo złe wyniki badań wody.

- Chcemy powołania komisji, która zbada stan infrastruktury kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. Chcę podkreślić, że radni KWW Witolda Wróblewskiego będą wspierali wszystkie działania miasta zmierzające do przywrócenia użyteczności tego obiektu dla mieszkańców Elbląga – mówił radny Malinowski.

Prezydent Jerzy Wilk zapowiadał, że miasto zrobi wszystko, aby basen przy ul. Spacerowej znów funkcjonował i był dostępny dla mieszkańców Elbląga.

- Mamy tu problem z jego nieodpowiednim zabezpieczeniem dwa lata temu. Tej sprawy jednak nie zostawimy. Pewnie gdyby zabezpieczono go prawidłowo, jego przywrócenie do funkcjonalności byłoby prostsze. Sprawę zbadamy i będziemy wyjaśniali – zapewniał prezydent Wilk.

 

ilość zdjęć 51 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (25)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qaz
ponad rok temu ocena: 33%  25
łajdaki z POPIS. SLD i MOSIR prawdopodobnie wzięli łapówę bo nie sposób pojąć inaczej takiej nonszalancji względem mienia publicznego.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R.M.
ponad rok temu ocena: 0%  24
http://wiadomosci.onet.pl/na-r... Ciekawy artykuł na temat nowego aquaparku w Łodzi, koszt: 18mln zł. Ten obiekt można nazwać śmiało centrum rekreacji wodnej. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ barbie
ponad rok temu ocena: 60%  23
Urzędnicy i władze latem nie kąpią się w takich warunkach, bo od tego są ciepłe kraje. a co ich obchodzą dzieci , hhhehehe, to drwina jak poprzednia władza doprowadziła to miejsce do ruiny, wstyd ludzie wynocha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan_Moczydłowski
ponad rok temu ocena: 86%  22
Jeśli chodzi o budowane przez Pan Wilka "Centrum Rekreacji Wodnej" to załatwił on fatalnym zarządzaniem tym projektem skazanie Elbląga na kolejne 10 lat bez żadnego basenu. Każdy kto obserwuję tę pseudo budowę (choć bardziej by pasowało oranie pola lub koszenie pastwiska) wie dobrze, że malo tego, że skończenie tej inwestycji w ustalonym terminie jest niemożliwe, to jeszcze Elbląg będzie musiał oddać 15 mln zł do Urzędu Marszałkowskiego, których prawdopodobnie już nie ma, albo w znacznej części nie ma - grozi nam kolejne zadłuzanie miasta, aby spłacic dług i dryfowanie w kierunku upadłości miasta. Prawdopodobnie rewitalizacja odkrytego basenu w obecnej chwili jest nieopłacalne, a więc nie liczmy na to, ze się wykąpiemy gdziekolwiek w Elblagu za chwilę, bo kryty basen przy ul. Robotniczej też jest zastawiony przez Pana Wilka w banku co też może oznaczac jego likwidację -w zależności od zagospodarowania obiektu przez wierzycieli! Taki to gospodarz!
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 7% 21
Głupek z Pana Panie Moczydłowski skoro nie pamięta Pan że obikty te chciał Nowaczyk wnieść nieodpłatnie do społki Akwapark. Jak nie wie Pan kto wszedł do zarządu upałej dziś społki DCM to pora sobie głowę amputować bo cel był jasny metoda znana a kroki poczynione. Lecz się waść z głupoty...
oceń komentarz 1 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan_Moczydłowski
ponad rok temu ocena: 87% 20
Pora spojrzeć prawdzie w oczy Panie Lewandowski, dowodów kto jest głupi jest aż nadto, wystarczy, że spojrzysz Pan w lustro i masz Pan głupca przed sobą, inni tu i na innych portalach na których dajesz Pan swe marne komentarze potwierdzą Pańską głupotę. A co do basenów, to jak na razie jak większość co Pan i Pański Wolny od Rozumu Elbląg twierdziliście przed referendum to kłamstwa, które doprowadziły PiS i Pana Wilka do koryta. Na razie nic Panu Nowaczykowi nie udowodniono i nikt nie postawił mu żadnych zarzutów, z resztą tak jak i w-ce Prezydentowi Lewandowskiemu! Przypomnę jeszcze Panu, że teraz rzadzi ekipa Pana Wilka i że to nie Nowaczyk zastawił w basen przy ul. Robotniczej - to że ktos coś chciał, ale tego nie zrobił, to są jedynie jekieś chore Pańskie domysły! Rzuca Pan argumenty z palca wyssane i wierzy w głupote Elblążan, na którą sam Pan chorujesz!
oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 19
Głupek do kwadratu z Pana bo tylko głupek udaje że nie istnieją fakty dla niego niewygodne . Manipulowanie faktami w stylu Berii lekko wyszło z mody . Jak przestaniesz Pan udawać że to nie ............. i wyciągniesz wnioski z takich inwestycji to oczekuję przeprosin. Na razie jesteś Pan dla mnie oszust. lub ignorant.
~ kermitt
ponad rok temu ocena: 67%  18
Przez ile lat Wilk był radnym? Chyba od 1990 r. Ile złożył interpelacji na sesji w sprawie basenu i potrzeby jego remontu? A jako prezydent miasta, co zrobił, aby go przywrócić do funkcjonowania? NIC. Teraz zamiast się kąpać jak w innych miastach musimy chodzić pod Katedrę pomoczyć nogi.
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maz
ponad rok temu ocena: 0%  17
autor tego artykułu się nie podpisał, dlaczego? sumienie? przecież basen jest nieczynny od trzech lat a WILK z PISu to naprawia i ZBUDUJE NOWY BASEN !!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kermitt
ponad rok temu ocena: 0% 16
autor jest widoczny pod zdjęciem, tam gdzie zawsze są podani autorzy. Co do reszty tego wpisu: hahahahah, już dawno się tak nie ubawiłem. Oby tam toi toja dał radę chociaż postawić!
~ j24
ponad rok temu ocena: 0%  15
Po prostu płakąć mi się chce..to miejsce mojej młodości..dorastania... z dziewczyną poznaną na basenie straciłem...no kazdy chyba wie co..piękne laski przychodziły prezentując swoje śliczne ciałka.. a teraz co? sadzawka którą nawet kaczki omijają z daleke..
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jasio
ponad rok temu ocena: 0%  14
Basen zabagnił Słonina i Jaś Fasola niech sie biorą i czyszcza to bagno SLD razem z PO... chociarz to nie moze byc kąpieliskiem ale przynajmniej czystym zbiornikiem retencyjnym
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ssssss
ponad rok temu ocena: 75%  13
cholera jasna przecież mogli wcześniej zabezpieczyć basen, trochę go odnowić i napełnić wodą.!!! Tylko tyle
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kazimierz Falkiewicz
ponad rok temu ocena: 67%  12
Do zniszczenia basenu doprowadziły wszystkie opcje polityczne, które rządziły i współrządziły w Elblągu do 2014 r. W osobistym interesie mieszkańców Elbląga jest wybrać Prezydenta i Radnych, którzy przywrócą otwarty basen do krajobrazu Miasta.
odpowiedz oceń komentarz 8 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 60% 11
Pewnie tylko Ty Kaziu, Kraśniański, Maszka i OMNIBUS Lewandowski jesteście w stanie odnowić oblicze miasta Elbląg. Żałosny jesteś z tym swoim komentarzem. Dzięki Wam mamy syf, burdel i stagnację galopującą, a więc Wam już DZIĘ-KU-JE-MY !!!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 10
Kto się durniem urodził mądry niue umrze. Wracaj do swojej watachy wilczków z pod znaku Platformy syf to zasługa takich sprzedawczyków jak ty ale nas nie zatrzymasz swoim miauczeniem ....
~ North Power-Londyn
ponad rok temu ocena: 68%  9
Elbląg się wyróżnia w całym kraju:największym bezrobociem i niegospodarnościa!!! Żal mi mojego pięknego miasta :-(
odpowiedz oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bynio125
ponad rok temu ocena: 82%  8
Aż serce boli jak zobaczyłem basen Jak można było dopuścić do takiego stanu.Nawet małe miasteczka i wsie mają swój zbiornik do kąpania.U nas tylko łapią za kąpiel w zakazach.Może następny prezydent zlituje się dla Elbląga i dzieci z tego miasta.
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 84%  7
basenu strasznie szkoda , ale prezydenta Wilka , że od listopada bedzie nowy zupełnie nie . Nie kazdy kto chce być prezydentem i jest z PiS się do tego nadaje . Teraz elblążanie i sam Pan Jerzy Wilk wiemy ,że jrgo wybór to pomyłka i stracony dla miasta czas.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziomal
ponad rok temu ocena: 83%  6
Tam to dopiero tętniło życie w latach 70,80,90 a teraz mamy co mamy?
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ franc
ponad rok temu ocena: 85%  5
w Olsztynie jest kilka basenów , kąpielisko miejskie , coś dukają o liniach tramwajowych i wiele innych tzw atrakcji- a u nas UM finansuje inwestycje na terenach - nieruchomościach należących do kolesi w sutannach a pozostałe inwestycje odkłada na plan dalszy -BASEN ODKRYTY, AMFITEATR , KOLEJ NAD ZALEWOWA , TUNEL bądz WIADUKT na ZATORZE - MIASTO nad RZEKĄ ,a BRAK KĄPIELISKA Z PLAŻĄ -tylko zakazy by wlepiać mandaty ......
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu ocena: 85%  4
Zebrać kilku z godzinami do odpracowania, haczki i jazda czyścić nieckę basenu. Proste to jak budowa cepa...
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HAMAK
ponad rok temu ocena: 88%  3
Wilk obiecał, że basen na Spacerowej szybko uruchomi, a tylko go jeszcze bardziej zniszczył. Basen kryty i tak nie wybudują, zabraknie kasy. Ten człowiek niszczy Elbląg, jak zniszczył ELSIN!
odpowiedz oceń komentarz 23 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ f1
ponad rok temu ocena: 47%  2
Zagłosujcie za Wilkiem ! On Was poprowadzi........
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ facet
ponad rok temu ocena: 50% 1
chyba śnisz.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.