› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka

Beton komórkowy – do czego go wykorzystać?

› poradnik 14 dni temu    24.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Beton komórkowy – do czego go wykorzystać?

Beton komórkowy to materiał budowlany, który ma bardzo wiele zalet. Nic dziwnego, że jest chętnie wykorzystywany. Podpowiadamy, do czego można użyć betonu komórkowego.

Gdy mowa o betonie komórkowym, najwięcej osób kojarzy ten materiał jako dobry budulec do wznoszenia zewnętrznych ścian budynków. Jednak w rzeczywistości suporex (to inna popularna nazwa betonu komórkowego) można wykorzystywać do budowania także innych elementów domów, magazynów czy biurowców. Wszystko dlatego, że beton komórkowy jest materiałem uniwersalnym i doskonale sprawdza się w różnych miejscach i na różnych etapach budowy dzięki swoim właściwościom. 

Czym jest beton komórkowy?

Początki betonu komórkowego sięgają lat 20. XX wieku. Wtedy to właśnie Szwed Axel Eriksson opracował i wdrożył technologię, która pozwalała na utwardzanie bloczków w autoklawach. Używał do tego również gorącej pary wodnej. W Polsce beton komórkowy jest produkowany na skalę przemysłową od 1951 roku i do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością.

Dobrej klasy beton komórkowy jest wytwarzany z wapna, piasku kwarcowego, cementu, gipsu i wody. Do tej mieszanki dokładany jest proszek lub pasta aluminiowa, które są środkami porotwórczymi. W milionach mikroporów zamknięte jest powietrze. Stąd właśnie nazwa beton komórkowy. Ta budowa wpływa również na właściwości suporexu jak lekkość, łatwość obróbki, wysoka termoizolacyjność itd.      

Czy suporex i beton komórkowy jest tym samym?

Zanim przejdziemy do tego, gdzie można wykorzystać beton komórkowy, należy wyjaśnić kwestie nazewnictwa. Użyliśmy już tutaj określenia suporex. Pierwotnie była to nazwa marki betonu komórkowego. Utrwaliła się jednak mocno w zbiorowej świadomości jak nazwy marek pampersy (dziś wszystkie pieluchy jednorazowe) czy adidasy (wszystkie buty sportowe). Wiele osób używa nazwy suporex z przyzwyczajenia wymiennie z nazwą beton komórkowy, ale chodzi o to samo.   

Wykorzystanie betonu komórkowego w praktyce

Gdzie zatem możemy wykorzystać beton komórkowy zwany również suporexem? Wspomnieliśmy już, że ten materiał jest uniwersalny, co daje szerokie pole jego użycia. Najczęściej beton komórkowy pojawia się przy wznoszeniu ścian zewnętrznych. Bez problemu można je wtedy wykonywać jako jednowarstwowe, bo suporex zapewnia wysoką izolacyjność termiczną. Do tego bloczki o dużej gęstości można wykorzystać do budowy ścian piwnic. Wytrzymają duży ciężar budynku. Suporex doskonale nadaje się także do ścian wewnętrznych, nadproży, wieńców, ścian szczytowych itp.

Beton komórkowy to materiał tani, łatwy w obróbce, a do tego posiadający tak dobre parametry, że idealnie sprawdzi się przy budowie różnych elementów budynku. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.