› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Biokominki – nowy pomysł na ogień

› bieżące 4 miesiące temu    5.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Biokominki – nowy pomysł na ogień

W ostatnich latach biokominki zawojowały rynek wnętrzarski. Tym samym, spełnia się marzenie wielu osób, by nawet w niewielkim mieszkaniu móc cieszyć się żywym ogniem. Jak działają biokominki i gdzie można je zainstalować?

Ogień bez dymu 

Biokominek to taki rodzaj kominka, w którym bazowy materiał opałowy stanowi paliwo – płynne lub żelowe. Te najbardziej klasyczne biokominki wyglądem przypominają nowoczesne wkłady kominkowe, tyle że są znacznie mniejsze i lżejsze od nich. Najistotniejszy jest tutaj sposób spalania paliwa. Po jego aplikacji do paleniska, spala się ono całkowicie, nie pozostawiając po sobie żadnych stałych pozostałości. W tym procesie nie wydziela się również dym ani zapach, a jedynie para wodna ze śladowymi ilościami dwutlenku węgla. Są to stężenia zupełnie obojętne dla samopoczucia czy zdrowia.    

Bezpiecznie i wygodnie

Taki sposób spalania materiału i jego rodzaj sprawiają, że biokominki nie wymagają podłączenia do klasycznej instalacji spalinowej czy przewodów kominowych. Można zatem zamontować je w dowolnym pomieszczeniu, a przede wszystkim w mieszkaniu w bloku. Wszystkie rodzaje biokominków wykonywane są materiałów gwarantujących bezpieczeństwo korzystania z nich. Do obudowy i paleniska zazwyczaj wykorzystywana jest stal i stal nierdzewna, a jako zewnętrzna osłona – szkło.

Ogromną zaletą biokominków także jest ich waga. Oczywiście finalnie zależy ona od rozmiarów wybranego modelu. Przykładowo, biokominek o wymiarach 90 cm na 40 cm będzie ważył około 11 kg. Mniejsze modele ważą zaledwie kilka kilogramów. Dzięki temu, biokominki nie wymagają używania do instalacji masywnych stelaży, podpór czy innych konstrukcji.

Biokominki – warianty, formy 

Biokominki przede wszystkim można podzielić na te wiszące i stojące. W wariancie wiszącym dodatkowo można wybrać spośród modeli do zabudowy w ścianie, bądź z wyeksponowaną ramą, które wieszane są bezpośrednio na ścianie. Oferta biokominków jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu modele proste, przypominające klasyczne kominki – to zazwyczaj te, które można powiesić na ścianie lub przeznaczyć do innej formy zabudowy. Ciekawsze formy znajdziemy pośród biokominków wolnostojących, które bardzo często posiadają otwarte od góry palenisko i ograniczające ogień szyby w różnych kształtach.

Sprawdź bogatą ofertę biokominków na https://www.galeriakominkow.pl/produkty/biokominki.html

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.