› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Błędy w elblag.net, znamy przyczynę

› bieżące ponad rok temu    5.02.2015
Artur Borkowski
komentarzy 90 ocen 141 / 67%
A A A
Błędy w elblag.net, znamy przyczynę

Nikt nie jest wolny od wad. Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Te maksymy znane są wszystkim. Nie każdy jednak dąży do zmian i pracuje nad poprawą. My staramy się to robić, choć jak się okazuje jest osoba, której się to nie podoba.

Długo zastanawialiśmy się, czy poniższe informacje powinny ujrzeć światło dzienne. Łatwo podnieść przecież dywan i pozamiatać. Doszliśmy jednak do wniosku, iż praca całej redakcji oraz wszystkich osób zaangażowanych w pracę przy elblag.net jest godna obrony i wytłumaczenia się.

Duża część naszych czytelników od kilku miesięcy zgłaszała (lub wręcz w komentarzach wytykała) błędy, pojawiające się w artykułach. Ilość kolegiów redakcyjnych poświęcona temu wątkowi była już wyjątkowo nużąca. Z jednej strony opór dziennikarzy, którzy uważali, że dobrze wykonują swoją pracę, z drugiej strony fakty i dziesiątki błędów w publikacjach.

Po ostatnich wyborach samorządowych doszliśmy do wniosku, iż skład redakcyjny z wielu powodów powinien ulec zmianie. Dziś te powody są już mało istotne, a życie w elblag.net toczy się dalej. Staramy się dobierać tematy według pomysłów i możliwości dziennikarzy. Nierzadko brakuje nam dużo do założonego poziomu. Spotykamy się z krytyką jak i gratulacjami. Żyjemy w kontraście emocji, starając się zawsze na pierwszym miejscu postawić odczucia czytelników. Może właśnie ten artykuł najbardziej należy się właśnie Im.

Przejdźmy jednak do meritum...

W listopadzie 2014 r, rozwiązaliśmy umowę o pracę z ówczesnym redaktorem naczelnym elblag.net – Marcinem Pszczółkowskim. Głównym powodem, była zarzucana tendencyjność POlityczna jak i nasze odczucia o braku zaangażowania w rozwój i pracę w serwisie. To, czego Marcinowi nie można było zarzucić, to lekkie pióro, którego brakuje nam do dziś. Biorąc jednak pod uwagę ponad 1,5 roku wspólnego rozwijania elblag.net, zgodziliśmy się na dalszą, mniej zobowiązującą współpracę. Ta, pewnie gdyby nie przypadek, trwałaby do dziś...

Autorzy kilku artykułów przesłanych na skrzynkę redakcyjną prosili o usunięcie błędów w swoich tekstach, które powierzyli nam do publikacji. Przy wstawaniu treści do serwisu, można wszak potknąć się o ENTER lub SPACJĘ. Sumiennie błędy poprawialiśmy i przepraszaliśmy za, nazwijmy to – niedopatrzenie. W międzyczasie zatrudniliśmy dziennikarza, z którym już po miesiącu rozwiązaliśmy współpracę. Główny powód – błędy! Przyszedł czas świąt, wszystko się uspokoiło, karp na wyprzedaży był ważniejszy. Naszym postanowieniem noworocznym było: uzupełnić skład redakcji i brać się do pracy. Zgłosiła się do nas osoba młoda, ambitna, troszkę przestraszona, ale na pewno z pomysłami. Tydzień, dwa – znowu czytelnicy wytykają błędy. Powoli zacząłem dochodzić do przekonania, że elblag.net stał się magnesem dla dyslektyków. Błędy zaczęły pojawiać się często i w ilościach do tej pory niespotykanych. Kłótnia redakcyjna sprzed roku, gdzie redaktor naczelny wytykał dziennikarce 1 (słownie: jeden) błąd, wydaje się dziś pięknym wspomnieniem.

Wzajemne oskarżenia, należące się nam negatywne komentarze (akceptowane w myśl zasady – popełniasz błędy pisząc artykuł – tłumacz się czytelnikowi), zamiast jednak popsuć relacje w redakcji, umocniły nas w przekonaniu – coś jest nie tak!

Nanieśliśmy zmiany w systemie do zarządzania treścią serwisu (CMS), uruchomiliśmy dodatkowe zabezpieczenia, wprowadziliśmy nieograniczoną historię zmian i aktualizacji treści. Po kilku dniach, wszystko stało się jasne.

Osoba, która zakończyła karierę redaktora naczelnego w naszym serwisie, współpracując z nami dalej (mając dostęp do systemu elblag.net w ramach dalszej współpracy), regularnie logowała się na konta swoich byłych kolegów i „dopieszczała artykuły” na wszelkie możliwe negatywne sposoby. Jeszcze kilka miesięcy temu ta sama osoba poprawiała błędy kolegów tylko po to, żeby teraz zwrócić im je z nawiązką. Aby dodatkowo uwydatnić swoją radosną twórczość - Marcin Pszczółkowski, następnie jako anonimowy czytelnik, udzielał się w komentarzach pod tymi samymi artykułami.

Dla przykładu, były naczelny zmienił wczoraj jeden z artykułów, a następnie, już jako specjalista / polonista grzmiał w komentarzach:

„Panie Chorąży, jak nie umiemy pisać, to nie piszemy. Po co się wygłupiać? Przede wszystkim nazwa związku to Samoobrona, a nie jakżeś Pan napisał Samobrona.Co oznacza to zdanie: "Szykuje się pikieta pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie blokady dróg"...i dalej, co to oznacza: "że ceny trzody chlewnej spadły to zakład mimo to sprowadzają mięso zza granicy." Na koniec kwiatek najlepszy: "Blokadami dróg i pikietami pod Urzędem Wojewódzkim chcą odzyskać odszkodowania spowodowane przez dziki", czyli odszkodowania spowodowały dziki? Panie Chorąży, Pan nie dość, że błędy soli to jeszcze zdania bez sensu, ładu i składu pisze. Wstyd!”

Posiadacz lekkiego pióra, wie, jak usuwając lub dodając kilka znaków, pozbawić wszelkie zdanie sensu i logiki. Gdy takie działania wykonuje się co kilka dni lub w kilku artykułach dziennie – to dziegciu pojawia się więcej niż jedna kropla. Na domiar tego, co kilka dni Marcin Pszczółkowski odwiedzał siedzibę wydawcy, kontynuując inne formy współpracy, chętnie dawał rady i sugestie odnośnie poprawy błędów.

Manipulacja, oszustwo, złośliwość, przetrącony dziennikarski kręgosłup moralny. Brak mi słów! Osoba, przez wiele lat związana ze światem mediów, posiadająca swoich czytelników, stawiająca się w świetle obrońcy faktów i prawdy – stała się negatywem samego siebie.

Jak już wspomniałem, na początku artykułu – temat i sytuację łatwiej byłoby zamieść pod dywan. Czyż jednak w artykułach publikowanych w elblag.net nie przestrzegamy przed oszustami, przed zawiłościami prawa? Czy nie piszemy o rzeczach kontrowersyjnych i smutnych? Czy na przykładzie ludzkich błędów nie uczymy innych? Dziś my stajemy się przykładem...

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przeprosić wszystkich naszych czytelników za błędy i wynikające z nich dyskusje w komentarzach. Czy to oznacza, że błędów już nie będzie? Będą, zawsze będą. Nikt, żadna redakcja w Polsce i na świecie nie może się od nich ustrzec. Będą to jednak nasze błędy, za które zawsze przeprosimy...

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (90)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AmoneXar
ponad rok temu 90
"i przepraszaliśmy za, nazwijmy to – niedopatrzenie." - poprawcie ten przecinek w 5. akapicie ;D
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dario
ponad rok temu ocena: 85%  89
Jeżeli to, co piszecie jest prawdą - to kwalifikuje się na przymusowe badania psychiatryczne. Syndrom strażaka - podpala chałupy i pierwszy leci do ochotniczej straży pożarnej gasić pożar! Strasznie niebezpieczna choroba psychiczna! Swoją drogą- może po prostu wyolbrzymiacie - bo chyba nikt nie byłby aż tak głupi?
odpowiedz oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karamba
ponad rok temu ocena: 100%  88
Czekamy zatem na rozstrzygnięcie. jeden z Was kłamie. Powinniśmy skończyć z zaściankowym dziennikarstwem, bo elbląskie media informacyjne idą na dno, jest coraz gorzej. Media na pewno będą się tą sprawą interesować,a Elblążanie powinni poznać prawdę, choćby po to, żeby wiedzieć którym mediom można w tym mieście zaufać!
odpowiedz oceń komentarz 16 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 46%  87
pszczelarz odgraza się w elblag24, straszy procesami sadowymi i likwidacja tego portalu. chyba przeszedł pod wladanie kuchlejdy i likwidują konkurencje
odpowiedz oceń komentarz 11 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 56% 86
Nie odgraża sie tylko zapowiada proces w tej sprawie. Nie wiem gdzie wyczytałeś o chęci likwidacji elblag.net. Nic takiego tam nie pisze.
oceń komentarz 14 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuzia
ponad rok temu 85
Do ~xxx Pisze to długopis.
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 93%  84
W elblag24 napisali, że szykuje się proces stulecia o pomówienia. Co Pan na to?
odpowiedz oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edek..
ponad rok temu ocena: 83%  83
A cóż to się stało, że artykuł zszedł z głównej?
odpowiedz oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak jest
ponad rok temu ocena: 100%  82
Dziś już prawdziwych dziennikarzy w Elblągu nie ma. Ci którzy pisali w mediach papierowych trzymali poziom. A dzisiaj - smutek.
odpowiedz oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ech
ponad rok temu ocena: 100%  81
Jakie to żałosne i takie POwskie
odpowiedz oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brat-gereb
ponad rok temu ocena: 77%  80
Środowiskowy pitawal nie warty publicznej uwagi, to tak jakby powstał artykuł o pracy pewnego biura, gdzie ktoś ciągle zostawiał mokrą łyżeczkę w cukiernicy, a wydało się potem, że to jednak ta Teresa co się zwolniła - litości panowie, dajcie sobie po razie ale bez tego patosu....
odpowiedz oceń komentarz 27 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hirek
ponad rok temu ocena: 73% 79
Racja. Burza w szklance wody ale cóż tonący brzytwy sie chwyta i zawsze można kogoś obsmarować to i komentowania będzie dużo zalosny tekst i zalosny problem
oceń komentarz 22 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krochmal
ponad rok temu ocena: 90%  78
Jakoś wierzyć mi się nie chce, że Pszczółkowski w tak głupi sposób pozbawiłby się jakiejkolwiek kariery w Elblągu i okolicach. Żeby robić coś takiego musiałby coś zażyć, napić się czegoś, albo być w strasznym rozstroju nerwowym! Ciekaw jestem czy będzie jakaś riposta z jego strony, czy też pochyli czoła i powie przepraszam, głupio zrobiłem. Pewnie czas pokaże!
odpowiedz oceń komentarz 27 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hirek
ponad rok temu ocena: 100% 77
Jakiej kariery? Jakie tu masz media elblag.net dno reszta zreszta nie lepsza.
oceń komentarz 24 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 79%  76
Na sali rozpraw Pan Borkowski bronił Pana Pszczółkowskiego jak lew zaprzeczając politycznej cenzurze w portalu. Może warto dziś upowszechnić nagrania z sali rozpraw i narobić wstydu całej szanownej redakcji idącej wraz z wydawcą w zaparte ? Panie Borkowski - może jakieś skromne sorki za cały ten przekręt jaki zrobiliście gdy powiedziałem to co dziś potwierdzacie w swoim artykule ?
odpowiedz oceń komentarz 26 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HAOD
ponad rok temu ocena: 80% 75
Prawda! Polać mu!
~ klops
ponad rok temu ocena: 89% 74
A ty ML z całych sił broniłeś Wilka skacząc wszystkim do oczu i zdanie o nim też zmieniłeś. Zapomniał? Tu jest taka sama sytuacja.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 40% 73
Klops zamiast neuronów i sos zamiast synaps. Decyzji Wilka które uznałem za słuszne bronić zamierzam nadal a mało ich nie było . Tyle że woda sodowa uderzyła do głowy i wyszedł taki klops jak ty....
~ eijk
ponad rok temu ocena: 33% 72
1. nie spotkaliśmy się nigdy na sali sądowej 2. zarzucał nam Pan sponsorowanie przez PO 3. to co Pan nam zarzucał oddaliły wszelkie instancje
~ Darek
ponad rok temu ocena: 47%  71
Przecież to bezwarunkowo prokurator! OMG!
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dla Rysia temat na artykuł tylko czy da rade?
ponad rok temu ocena: 71%  70
Przy okazji- Jachimowicz szumnie zapowiadał program "Elbląg konsultuje" http://www.eswip.pl/pl_page_97... kto wie gdzie znajduje się ta strona www o której krążyły legendy jak to ona powstanie i będzie...jak się okazuje projekt ten kończy się 30 czerwca 2015 roku i kosztował kilkaset tysięcy, a efekt jaki?! Kto wie co zostało poddane konsultacji dzięki temu narzędziu? Pora ograniczyć pieniądze miasta na dotowanie pseudo działań i bicie piany.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cieciorka
ponad rok temu ocena: 88%  69
Zatrudnijcie kuchejde i ines na pewno wzrośnie wówczas poziom artykułów tylko wcześnie pysia rysia pogońcie.
odpowiedz oceń komentarz 21 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 71% 68
Powiedz "STOP" rysiom z Elbląga ;)
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 100%  67
Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2015
ponad rok temu ocena: 100%  66
W wielu zawodach zaczyna brakować fachowców. Dziennikarstwo nie jest wolne od tej przypadłości. Artykuły bez treści , błędy ortograficzne czy stylistyczne , brak staranności w przygotowywanych materiałach. Czytając kilka portali spotykamy praktycznie te same teksty. A nawet te same zdjęcia. Bardzo trudno znależć w mediach reportaż , dobry materiał interwencyjny czy obiektywny komentarz na temat bieżącej lokalnej polityki. Niech redakcja sama odpowie sobie na pytanie , dlaczego tak się dzieje.
odpowiedz oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
ponad rok temu ocena: 66%  65
Jeśli to prawda - to jest to przestępstwo dziennikarza.
odpowiedz oceń komentarz 23 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawe czy go redakcja pozwie? A może przedstawi problem Stowarzyszeniu dziennikarzy Polskich by go przykładnie ukarali?
ponad rok temu ocena: 62% 64
No faktycznie. Pszczółka więc rył w redakcji i lobbował na rzecz PO .
oceń komentarz 18 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ henio
ponad rok temu ocena: 68%  63
Co nas to obchodzi pierzcie swoje brudy pod stołem. Czepiacie sie e24 ze opluwa ludzi a sami lepsi nie jesteście od nich.
odpowiedz oceń komentarz 34 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 40% 62
nie mieliśmy żadnej sprawy o zniesławienie, daleko nam do e24. Tutaj problem wynika z tego, że jeden człowiek przez błędy stracił pracę a inni zostali nastawienie na ośmieszenie i krytykę. Takie działanie miało jakiś cel - ja niestety go nie znam. Na samym początku art pisałem że można było zamieść pod dywan. O publikacji zadecydowali wszyscy, którzy są stronami w sprawie...
~ bigi
ponad rok temu ocena: 76%  61
Dlaczego nie publikujecie wszystkich nieprzychylnych Wam komentarzy?
odpowiedz oceń komentarz 32 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BigJim
ponad rok temu ocena: 67% 60
Zobacz, ten jest nieprzychylny a został opublikowany. Co się czepiasz :)
~ Edek..
ponad rok temu ocena: 44%  59
Ot, zachowanie "godne" portalu, w którym teraz pracuje. Nie ma po kim płakać.
odpowiedz oceń komentarz 20 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub
ponad rok temu ocena: 81%  58
IP nie jest wystarczającym dowodem. Podobną sprawę w sadzie wygral Pan Witold Strzelec.
odpowiedz oceń komentarz 35 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 25% 57
Jeśli IP należy do instytucji w której może być duuużo komputerów to faktycznie to nie dowód. Co jeśli IP wskazuje na jedną lokalizację i na dwa trzy komputery w domu?
~ młody
ponad rok temu ocena: 100% 56
ip hahahah żart komedia nonsens. wydaje m się że już prędzej po macadresie karty
~ NoName
ponad rok temu ocena: 46%  55
Skąd się biorą tacy ludzie.
odpowiedz oceń komentarz 16 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HAOD
ponad rok temu ocena: 50% 54
z dupy, jak wszyscy
~ ssss
ponad rok temu ocena: 70%  53
No wlasnie panie arturze dopoki nie udowodni sie komus winny to ta osoba jest niewinna, ale wrobelki cwierkaja ze niedlugo bedzie o panu glosno
odpowiedz oceń komentarz 31 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 41% 52
Czyli, gdybym nagrał wspomnianą osobę, albo złapał za rękę podczas kradzieży - musiałbym udowodnić że to jego ręka? Artykuł nie powstał na domniemaniach tylko ma twardych dowodach, które w przypadku sprawy sądowej będę przedstawiał. Proszę mi jednak wierzyć, że nie będzie żadnej sprawy. A jak ma być o mnie głośno, to będzie - nic na to nie poradzę. Nie zamierzam jednak siedzieć cicho, kiedy ktoś notorycznie działa na szkodę firmy, pracowników i czytelników.
oceń komentarz 22 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 48% 51
do ssss:nie strasz nie strasz bo sie zesrasz!!! widac zes jest typowym POwcem i reprezentujesz ta sitwe. typowe zachowanie:zastraszanie ,szkalowanie.
oceń komentarz 12 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sss
ponad rok temu ocena: 50% 50
A w ktorym miejscu strasze? Mowie, ze cos slyszalem. I do PO to mi bardzooooooo daleko tak wiec pudlo.
~ Dex
ponad rok temu ocena: 42% 49
@eijk - odważnie Panie Arturze. Postawa godna podziwu. Patologię - jeżeli się odkryje - należy pokazywać i tępić, aby inni nie padli ofiarą podobnych działań. Jeśli udowodni to Pan przed Sądem - wygra Pan wszystko. Jeśli wygra strona przeciwna - straci pan wiele...
~ eijk
ponad rok temu ocena: 17% 48
Szumna zapowiedź w e24 sprawy jest to typowy dla MP sposób działania. Z niecierpliwością czekam na sprawę. W przypadku wyroku dziennikarze, którzy zostali oszukani złożą pozwy w powództwie cywilnym. Jakieś 3-4 sprawy. W sądzie ryzykuję tylko jedna osoba.
~ desmond
ponad rok temu ocena: 47%  47
Sami żeście go sobie wyhodowali. Ten gość jest tak sam0 niewiarygodny jak SBK i nie powinien pracować w mediach. Co do Waszego zaangażowania politycznego - wiedzieliście co robi "Pszczoła" i nie reagowaliście. Miał widocznie pdzyzwolenie od Was na takue działania. Poza tym nadal jesteś proPO, szczególnie za sprawą jednego redaktora. Dlaczego redaktora, a nie dziennikarza? Nie oszukujmy się - ani Wy, ani info, ani tym bardziej e24 nie macie dziennikarzy. Niedobitki kryją się w portElu, TV Elbląskiej, czy Dzienniku. Taka smutna prawda. Weźcie to na klatę i zróbcie coś z tym, bo naprawdę brakuje u nas dziennikarstwa z prawdziwego zdarzenia.
odpowiedz oceń komentarz 25 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sobiepani
ponad rok temu ocena: 79%  46
Używacie imienia i nazwiska bez przedstawienia twardych dowodów( artykuł każe czytelnikowi uwierzyć na słowo piszącego)-to ociera się o pomówienie.
odpowiedz oceń komentarz 31 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 25% 45
Dowody przedstawia się w sądzie. Ich podanie naruszałoby już ustawę o ochronie danych osobowych. Pomówienie jest wtedy, gdy czegoś nie można udowodnić. W tym przypadku tak nie jest.
oceń komentarz 10 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jakub
ponad rok temu ocena: 83% 44
Takie sprawy zostawia sie dla sądu Pan Borkowski sędzia nie jest. Jstescie jak sad kapturowy za komuny
oceń komentarz 33 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 33% 43
Marcin Pszczółkowski jako dziennikarz praktykujący od wielu wielu lat, naczelny w kilku redakcjach nie jest osobą publiczną. Dowody są bardziej jak twarde.
~ Nick
ponad rok temu ocena: 34%  42
Ale jaja - cwaniacki charakter wziął górę nad dziennikarską etyką i profesjonalizmem! Faktem jest, że błędy się u Was pojawiają często (nie tylko u Was oczywiście), dzięki czemu p.Pszczółkowski mógł to wykorzystać jako doskonały słaby punkt :) Gdzie są dziennikarze z prawdziwego zdarzenia?... :/
odpowiedz oceń komentarz 13 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karolina
ponad rok temu ocena: 45%  41
Nauczka dla redakcji. Po co współpracować z osobą, która wcześniej straciła już zaufanie...
odpowiedz oceń komentarz 22 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jakub
ponad rok temu ocena: 66%  40
Swoje brudy powinniście prac w dyskrecji. Taki tekst w stylu elblag24 nic dobrego wam nie daje. Myślałem, ze jesteście innym portalem i nie plujecie publicznie na ludzi. Postawiliscie sie ponad sądem niczym Trybuna Ludu w czasach PRL. Juz osadziliscie i wydaliście wyrok.
odpowiedz oceń komentarz 37 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 23% 39
Ciężko przejść obojętnie nad taką sytuacją, ciężko również nie wyrokować, kiedy ma się twarde dowody i rzeszę zbulwersowanych osób, które te patologiczne zachowanie dotknęło
oceń komentarz 7 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ssij
ponad rok temu ocena: 50% 38
oko za oko ząb za ząb
~ szkodagadać
ponad rok temu ocena: 72% 37
do eijk "(...)które te patologiczne zachowanie dotknęło" - "te" dotyczy liczby mnogiej, w pojedynczej jest "to" - kawał drogi od e do o - literówka czy gramatyka w lesie?
oceń komentarz 21 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aldona
ponad rok temu ocena: 22% 36
Jakub -dlaczego w dyskrecji? Jeżeli opluwani są bogu ducha winni ludzie i obrażani w komentarzach przez zbulwersowanych czytelników,to redakcja ma obowiązek się bronić.A jak już znalazł się winny to z całą pewnością powinien być przedstawiony społeczeństwu mało,ze zdjęciem.Niech będzie ostrzeżeniem dla innych ,bo to wyjątkowa szumowina musi być skoro take rzeczy robi swoim ;Kolegą;
oceń komentarz 5 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccccccccccc
ponad rok temu ocena: 100%  35
ulala, ale heca, no nieźle
odpowiedz oceń komentarz 11 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rafal
ponad rok temu ocena: 68%  34
IP niczego nie przesadza Szanowny Panie redaktorze :).Mam nadzieje ze sprawa zajmie sie sad.
odpowiedz oceń komentarz 27 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 33% 33
splot wydarzeń poprzedzających sytuację w ciągu 2-3h, w tym przypadku przesądza i traktuje IP jako jeden z dowodów. W przypadku sprawy sądowej z chęcią się na nią udam - nawet jako oskarżony...
oceń komentarz 14 28
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ myśl
ponad rok temu ocena: 96%  32
Dla mnie szok, jeżeli to prawda. Pan Pszczółkowski nie ma innego wyjścia albo podać sprawę do sądu o pomówienie albo odejść z zawodu. Nie wiem czy redakcja zrobiła dobrze publikując ten tekst.
odpowiedz oceń komentarz 26 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 40% 31
też mieliśmy wątpliwości czy warto komuś robić wstyd... Piszę o tym jednak w artykule...
oceń komentarz 16 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 46%  30
A ja lubię czytać Pana artykuły, Panie Arturze. I są to jedyne tutaj, które czytam z przyjemnością. A! Raz z przyjemnością przeczytałam jeszcze tekst Pana Rysia :-)
odpowiedz oceń komentarz 12 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 26% 29
haha, poranne słodzenie lepsze od kawy :)
oceń komentarz 8 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MK
ponad rok temu ocena: 50% 28
...oj nie prędko - Ryś tak jak pisali wcześniej rozwozi się po mieście :D :D :D A tak na poważnie - jak ma pisac artykuły z miasta siedząc na d....ie ? Bartek - rozwoź się, oby jak najdłużej :P
~ rafal
ponad rok temu ocena: 77%  27
To nie jest takie oczywiste.Skoro dostep mial pomowiony to kazdy w redakcji podszywajac sie pod niego tez mogl miec...
odpowiedz oceń komentarz 24 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 21% 26
jest takie coś jak IP :)
oceń komentarz 7 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ggg
ponad rok temu ocena: 78% 25
IP? Lewandowski przegral taka sprawe ze Strzelcem
oceń komentarz 25 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ID
ponad rok temu ocena: 88% 24
Jest takie coś jak IP ale też jest coś takiego jak routery WiFi i dostęp do nich bez zabezpieczeń ! Zorientowanie wiedzą czyje będzie się wtedy wyświetlało IP.
~ hehe
ponad rok temu ocena: 89%  23
...Nierzadko brakuję nam dużo do założonego poziomu....... pisze się "brakuje"
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 34% 22
już poprawione
oceń komentarz 10 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :P
ponad rok temu ocena: 53%  21
Pan P. też popełniał błędy, tylko jakoś komentarze moje nie pojawiały się pod artykułem
odpowiedz oceń komentarz 8 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rafal
ponad rok temu ocena: 70%  20
Ladnie zwalic wine na innych.Mam nadzieje ze sprawa trafi do sadu.Takie pomowienie to musi miec solidne dowody bo inaczej byly naczelny bedzie skreslony w tym zawodzie.
odpowiedz oceń komentarz 26 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 27% 19
Chyba logiczne jest że są dowody. Nikt przecież nie oczerniałby nikogo, gdyby nie miał twardych dowodów.
oceń komentarz 10 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MK
ponad rok temu ocena: 78%  18
...a Ryś niech przestanie sie wozić po mieście nocą :)))) ( taki żarcik ) Bartku, na serio to życze powrotu do zdrowia :)
odpowiedz oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ turban
ponad rok temu ocena: 30%  17
hhaha pszczolkowski i wszystko jasne! to tak zwany pijarowca i propagandzista parti obludy,parti czosnkowych zwanej PO. ci z PO tak juz maja ze szkaluja i podkladaja klody POd nogi tym lepszy od siebie. zalosne!
odpowiedz oceń komentarz 13 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziwne to
ponad rok temu ocena: 70%  16
Dziwne, ze taki tekst powstal akurat w czasie kiedy to wasz byly naczelny zaczal pracowac dla konkurencyjnego portalu.
odpowiedz oceń komentarz 28 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 32% 15
A jakie to ma znaczenie? Tekst pojawił się 4 godziny po ustaleniu, kto pomaga nam redagować teksty :)
oceń komentarz 12 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dziwne to
ponad rok temu ocena: 82% 14
Dziwny zbieg okolicznosci bledy u was sa od dawna nawet jak pszczolkowski u was pracowal a akurat teraz nagle ustaliliscie ze to pszczolkowski jest winny
oceń komentarz 23 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 28% 13
błędy były zawsze i zawsze będą. Ostatnie błędy były jednak wyjątkowo perfidne i ciężkie.
oceń komentarz 9 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znafca
ponad rok temu ocena: 97%  12
To nie błędy ortograficzne są największym problemem tego portalu. Problem macie z tekstami pisanymi na siłę i o niczym,często bez weryfiacji źródeł lub wykazujące brak wiedzy merytorycznej o Elblągu i jego realiach.
odpowiedz oceń komentarz 32 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 15% 11
Jak już wspomniałem w artykule, nie zawsze trzymamy założony poziom i robimy wszystko aby to wyeliminować
oceń komentarz 4 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czytelniczka
ponad rok temu ocena: 80%  10
w tym tekście także jest kilka błędów
odpowiedz oceń komentarz 20 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 15% 9
proszę wskazać, artykuł był pisany dość późno
oceń komentarz 4 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :/
ponad rok temu ocena: 67% 8
Popieram, ale nikt mi za poprawę nie płaci
~ eijk
ponad rok temu ocena: 18% 7
za pisanie komentarzy chyba też nie ? :)
oceń komentarz 3 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dsv
ponad rok temu ocena: 53%  6
W waszych tekstach nie ma błędów, a jeśli-to sporadycznie, za to sąsiedni portal w nich celuje....tam by trzeba zatrudnić jakigoś korektora bez dyzortografii...
odpowiedz oceń komentarz 10 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :/
ponad rok temu ocena: 90% 5
dySortografii
~ Do Redakcji
ponad rok temu ocena: 73%  4
Zgłoście to na Policje. Może znajdą jakiś paragraf na to.
odpowiedz oceń komentarz 19 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MK
ponad rok temu ocena: 94% 3
Z drugiej strony trochę niedbalstwo. Osoba odchodzi z pracy to i powinno się dostęp zablokować....
oceń komentarz 16 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 33% 2
niby tak, ale osoba dalej współpracowała z nami i musiała mieć dostęp do panelu zarządzania
oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MK
ponad rok temu ocena: 67% 1
...a to zmienia postać rzeczy :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.