› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)

› bieżące 11 miesięcy temu    9.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
5 zdjęć Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Do Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym trafił bocian z przestrzelonym skrzydłem. Został przywieziony z Chojnowa, koło Tolkmicka. Wczoraj śrut został usunięty, skrzydło zabandażowane. Pacjent czuje się dobrze.

Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom leczyło wiele zwierzaków: porażonych prądem, kontuzjowanych, ale pierwszy raz sprawcą tragedii był człowiek.

Przestępca strzelał do bociana z wiatrówki - roztrzaskując mu kość skrzydła

- mówi Beata Lalik, lekarz weterynarii i szefowa ośrodka.

Była konieczna operacja.

Henryk (tak został nazwany bocian - red.) czuje się już dobrze. Śrut został usunięty - jest to niezwykle istotne, ponieważ ołów pozostawiony w ciele ujawnia swe toksyczne działanie, co prowadzi do problemów neurologicznych i często ma tragiczne konsekwencje. Rana jest zabezpieczona i pozostaje wierzyć, że bocian odzyska siły!

- zapewnia Elbląg. Net Beata Lalik. I dodaje z uśmiechem: „Henryk serdecznie pozdrawia i dziękuje wszystkim za otuchę!”.

Jak na rekonwalescenta, bocian ma niezły apetyt. Wbrew obiegowym opiniom na obiad zamiast żab woli świeże ryby. Niestety nie poleci ze swoimi pobratymcami do ciepłych krajów. Sejmiki bocianów niebawem się rozpoczną, a potem nie ma zmiłuj się, kto nie zdąży zostaje.

Leczenie i rekonwalescencja trochę potrwa. Musi pozostać w naszym ośrodku aż do wiosny przyszłego roku

- tłumaczy pani Beata.

 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.