› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)

› bieżące 2 miesiące temu    9.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
5 zdjęć fot. Marcin Mongiałło

Do Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym trafił bocian z przestrzelonym skrzydłem. Został przywieziony z Chojnowa, koło Tolkmicka. Wczoraj śrut został usunięty, skrzydło zabandażowane. Pacjent czuje się dobrze.

Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom leczyło wiele zwierzaków: porażonych prądem, kontuzjowanych, ale pierwszy raz sprawcą tragedii był człowiek.

Przestępca strzelał do bociana z wiatrówki - roztrzaskując mu kość skrzydła

- mówi Beata Lalik, lekarz weterynarii i szefowa ośrodka.

Była konieczna operacja.

Henryk (tak został nazwany bocian - red.) czuje się już dobrze. Śrut został usunięty - jest to niezwykle istotne, ponieważ ołów pozostawiony w ciele ujawnia swe toksyczne działanie, co prowadzi do problemów neurologicznych i często ma tragiczne konsekwencje. Rana jest zabezpieczona i pozostaje wierzyć, że bocian odzyska siły!

- zapewnia Elbląg. Net Beata Lalik. I dodaje z uśmiechem: „Henryk serdecznie pozdrawia i dziękuje wszystkim za otuchę!”.

Jak na rekonwalescenta, bocian ma niezły apetyt. Wbrew obiegowym opiniom na obiad zamiast żab woli świeże ryby. Niestety nie poleci ze swoimi pobratymcami do ciepłych krajów. Sejmiki bocianów niebawem się rozpoczną, a potem nie ma zmiłuj się, kto nie zdąży zostaje.

Leczenie i rekonwalescencja trochę potrwa. Musi pozostać w naszym ośrodku aż do wiosny przyszłego roku

- tłumaczy pani Beata.

 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.