› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)

› bieżące 4 miesiące temu    9.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
5 zdjęć fot. Marcin Mongiałło

Do Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym trafił bocian z przestrzelonym skrzydłem. Został przywieziony z Chojnowa, koło Tolkmicka. Wczoraj śrut został usunięty, skrzydło zabandażowane. Pacjent czuje się dobrze.

Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom leczyło wiele zwierzaków: porażonych prądem, kontuzjowanych, ale pierwszy raz sprawcą tragedii był człowiek.

Przestępca strzelał do bociana z wiatrówki - roztrzaskując mu kość skrzydła

- mówi Beata Lalik, lekarz weterynarii i szefowa ośrodka.

Była konieczna operacja.

Henryk (tak został nazwany bocian - red.) czuje się już dobrze. Śrut został usunięty - jest to niezwykle istotne, ponieważ ołów pozostawiony w ciele ujawnia swe toksyczne działanie, co prowadzi do problemów neurologicznych i często ma tragiczne konsekwencje. Rana jest zabezpieczona i pozostaje wierzyć, że bocian odzyska siły!

- zapewnia Elbląg. Net Beata Lalik. I dodaje z uśmiechem: „Henryk serdecznie pozdrawia i dziękuje wszystkim za otuchę!”.

Jak na rekonwalescenta, bocian ma niezły apetyt. Wbrew obiegowym opiniom na obiad zamiast żab woli świeże ryby. Niestety nie poleci ze swoimi pobratymcami do ciepłych krajów. Sejmiki bocianów niebawem się rozpoczną, a potem nie ma zmiłuj się, kto nie zdąży zostaje.

Leczenie i rekonwalescencja trochę potrwa. Musi pozostać w naszym ośrodku aż do wiosny przyszłego roku

- tłumaczy pani Beata.

 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk postrzelony z wiatrówki
 • Bocian Henryk po operacji skrzydła czuje się dobrze (+zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.