› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Brama na Modrzewinę: Drugi budynek mniejszy niż zakładano pierwotnie?

› bieżące ponad rok temu    5.07.2014
Ines Kuraś
komentarzy 7 ocen 14 / 57%
A A A
Brama na Modrzewinę: Drugi budynek mniejszy niż zakładano pierwotnie? fot. Konrad Kacprzak

Jedną z większych inwestycji w Elblągu jest Brama na Modrzewinę. W styczniu bieżącego roku firma Mytych oddała pierwszy z dwóch budynków do zamieszkania. Co z drugim budynkiem? Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że zostanie pomniejszony.

W 2011 roku Elbląska firma zakupiła od miasta za ponad 767 tys. zł działkę w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Alei Jana Pawła II, Ogólnej i Alei Odrodzenia. Według projektu Bramę na Modrzewinę ma tworzyć zespół dwóch wysokich budynków.

W pierwszym budynku, siedmiopiętrowym mieści się 51 mieszkań, w drugim natomiast miało być ich 91. Oba miały liczyć 12 tys. m2. Na najniższych kondygnacjach znajdować się mają lokale usługowe, a w części podziemnej garaże. Całość ma dopełnić plac zabaw.

Z nieoficjalnych informacji dowiadujemy się, że pierwotnie 17 kondygnacyjny budynek zostanie pomniejszony do 13 pięter. Ponadto mieszkań ma być 50.Wszystko wskazuje, że jest to spowodowane brakiem chętnych na zakup mieszkań.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, budowa drugiego budynku ma się rozpocząć na koniec tego roku. Całość inwestycji przewidywana jest na 2016 rok.

Nie udało nam się skontaktować z firmą Mytych w celu potwierdzenia tych nieoficjalnych informacji. Do tematu będziemy powracać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ela z 6 b
ponad rok temu ocena: 71%  7
W Elbląźusiu NIE MA CENTRUM.........chyba ,źe Ogrody :)? Od Elzamu do Feniksu /Biedronki/ banki i agencje banków. Jacy gospodarze wizjonerzy takie centrum. ! Teraz centrum prubują przenieść na ''wieś'' Ach i pytanie do Wilka ! Jak wygląda sprawa gruzu na Modrzewinie ? Gruz leźy - Wilk leźy !! Słaby Prezydent ................... miasto zasypane gruzem.
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eg
ponad rok temu ocena: 83%  6
Oj głupio czynią.. akurat górne piętra sprzedawałyby się lepiej niż te środkowe... Panie Mytych starówkę zabudowujcie, a bramę... można sobie w takim wypadku darować..
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosc
ponad rok temu ocena: 100%  5
A gdzie na placu konstytucji postawisz sad? Moze na terenie "puszczy"? Jesli bedziesz w stanie zabrac prawowitemu wlascicielowi dzialke ktory nic na niej nie robi ,to ok.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żyj zielono
ponad rok temu ocena: 71%  4
Aż do znudzenia można pisać, że to najgorsza lokalizacja w mieście! Kto dziś chce mieszkać w kołchozie w wieżowcu na skrzyżowaniu ruchliwych ulic?
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ machoman
ponad rok temu ocena: 100%  3
Jak zwykle Mytychowi zabrakło "cohones"!;)
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
ponad rok temu ocena: 71%  2
A dlaczego takich budynków nie buduje się w Sródmieściu , które w 1/3 jest niezabudowane i skutkuje tym ,że Elbląg nie ma Centrum .Koncepcja Słoniny o pustym Centrum a stawianiu bloków na peryferiach ,nawet dalekich , a budynku 10 pietrowego Sądu zamiast na pl Konstytucji na Karowej między blokami jest totalnie błędna . Czemu Wilk tego nie zmienia ,choć obiecywał , nie wiem. , może jego jedyną koncepcją są obiecanki i trwanie na stanowisku by zadowol.c prezesa , a potem do Sejmu .
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taki jakis tam
ponad rok temu ocena: 92%  1
To Mytych nie wiedzial, ze te mieszkania nie beda szly? Cena tylko minimalnnie nizsza niz na Starowce, a w zamian mamy mieszkanie w bloku z widokiem na bloki na Armii Ludowej, plaski dach Ogrodow, hale produkcyjne na Modrzewinie i fabryce domow, i pnace sie w gore osiedle Nad Jarem. Do tego jedne z wiekszych skrzyzowan w miescie. Naprawde kuszaca oferta. Kolejny madry ktory ma swietny pomysl to Willa Marszalka - tez bedzie gosciu plakal.
odpowiedz oceń komentarz 11 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.