› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

› bieżące 8 miesięcy temu    22.06.2018
Informacja prasowa
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mimo, że do złożenia wniosku potrzebne było zebranie podpisów osób wspierających konkretny pomysł, mieszkańcy nie zawiedli składając łącznie 112 wniosków. Powyższa liczba jest jednak mniejsza niż w poprzednim roku (177 wniosków).

Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. dotycząca m.in. tworzenia i obowiązywania budżetów obywatelskich nałożyła wymóg, aby składane wnioski uzyskiwały na wstępie wymaganą liczbę osób go popierających. Uwzględniając wytyczne Ustawy zasady elbląskiego Budżetu Obywatelskiego zostały stosownie zmienione. Czasochłonne zbieranie podpisów i podawanie danych osobowych nieco ograniczyło zapał elblążan, choć pod koniec terminu wnioski zaczęły napływać w większej ilości.

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, poprawy stanu alejek w parkach, nowych nasadzeń kwiatów, poprawy estetyki miasta. Co cieszy, sprawdziły się małe granty, elblążanie chętniej niż w poprzednim roku przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność. 

Przed nami

Teraz wnioski czeka ocena merytoryczna i szacowanie kosztów przed urzędników z poszczególnych Departamentów. Lista wniosków pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych powinna zostać przedstawiona około 24 sierpnia. W tym roku wprowadzony został tryb odwoławczy, tak więc wnioskodawcy, których pomysły odpadły mogą od 27 do 31 sierpnia odwołać się od decyzji odrzucającej wniosek. 

Głosowanie na pozytywnie zaopiniowane wnioski odbędzie się od 24 września do 21 października 2018 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanie nie są społecznie zaangażowani w swoje miasto
8 miesięcy temu ocena: 100%  4
Oto przyczyna.A po co się angażować w sprawy miasta skoro urzędasy wiedzą lepiej? Budżet Obywatelski miał to zmienić, a został zawłaszczony przez zaradnych radnych w innych sprawach bezradnych, do własnych celów? Reszta się nie liczy. To po co my Elblążąnie mamy się wysilać jak i tak nas nikt nie doceni a jeszcze biurwy pomysł ukradną i uznają za swój .
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
8 miesięcy temu ocena: 67% 3
Prosimy o przykład kradzieży pomysłu. Chętnie zajmiemy się sprawą.
~ Elbląg to stan umysłu
8 miesięcy temu ocena: 100% 2
Redakcjo. Lat temu kilka wymyśliłem ja z moim śp.ojcem możliwość odpracowania długów za mieszkania komunalne. Projekt, pomysł przywłaszczyli sobie zaradni radni jeszcze za czasów Słoniny i Nowaczyka puzniej. Potem pisałem projekty rewitalizacji boiska trawiatego przy ul. Bażyńskiego, coś na wzór "ORLIKA". Jakieś "mądre głowy" wymyśliły z UM, że zamiast boiska w tym miejcu będzie...parking. A w pobliżu jest aż siedem szkół, młodzież zamiast chlać piwsko na przerwach z pobliskiej Biedronki, i palić fajki, mogliby się czymś na sportowo pożytecznym dla zdrowia zająć, dla siebie z pożytkiem, lub jakieś rozgrywki miedzyszkolne. No ale radni wymyślili w tym miejscu zamiast boiska , parking, który wkrótce stanie. Kolejny pomysł, projekt był , rewitalizacja fontanny w parku os. Władysława IV , radni bezradni uznali, ze sie nie opłaca. To po co pisać projekty, zgłaszać pomysły do B.O. skoro radni bezradni sobie zaradni wiedzą lepiej. No i w końcu zginęły pieniądze na...
~ Elbląg to stan umysłu cz.2
8 miesięcy temu ocena: 100% 1
No i w końcu też zginęły w UM pieniądze na remont ulic Chopina, Kopernika , Skłodowskiej. te ulice też były zawarte do remontu w tzw sprawach bieżących UM , w Budżecie Obywatelskim.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.