› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

› bieżące miesiąc temu    22.06.2018
Informacja prasowa
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Budżet Obywatelski 2019. Co za nami? Co przed nami?

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mimo, że do złożenia wniosku potrzebne było zebranie podpisów osób wspierających konkretny pomysł, mieszkańcy nie zawiedli składając łącznie 112 wniosków. Powyższa liczba jest jednak mniejsza niż w poprzednim roku (177 wniosków).

Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. dotycząca m.in. tworzenia i obowiązywania budżetów obywatelskich nałożyła wymóg, aby składane wnioski uzyskiwały na wstępie wymaganą liczbę osób go popierających. Uwzględniając wytyczne Ustawy zasady elbląskiego Budżetu Obywatelskiego zostały stosownie zmienione. Czasochłonne zbieranie podpisów i podawanie danych osobowych nieco ograniczyło zapał elblążan, choć pod koniec terminu wnioski zaczęły napływać w większej ilości.

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc chodników, poprawy stanu alejek w parkach, nowych nasadzeń kwiatów, poprawy estetyki miasta. Co cieszy, sprawdziły się małe granty, elblążanie chętniej niż w poprzednim roku przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność. 

Przed nami

Teraz wnioski czeka ocena merytoryczna i szacowanie kosztów przed urzędników z poszczególnych Departamentów. Lista wniosków pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych powinna zostać przedstawiona około 24 sierpnia. W tym roku wprowadzony został tryb odwoławczy, tak więc wnioskodawcy, których pomysły odpadły mogą od 27 do 31 sierpnia odwołać się od decyzji odrzucającej wniosek. 

Głosowanie na pozytywnie zaopiniowane wnioski odbędzie się od 24 września do 21 października 2018 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanie nie są społecznie zaangażowani w swoje miasto
miesiąc temu ocena: 100%  4
Oto przyczyna.A po co się angażować w sprawy miasta skoro urzędasy wiedzą lepiej? Budżet Obywatelski miał to zmienić, a został zawłaszczony przez zaradnych radnych w innych sprawach bezradnych, do własnych celów? Reszta się nie liczy. To po co my Elblążąnie mamy się wysilać jak i tak nas nikt nie doceni a jeszcze biurwy pomysł ukradną i uznają za swój .
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
miesiąc temu ocena: 67% 3
Prosimy o przykład kradzieży pomysłu. Chętnie zajmiemy się sprawą.
~ Elbląg to stan umysłu
miesiąc temu ocena: 100% 2
Redakcjo. Lat temu kilka wymyśliłem ja z moim śp.ojcem możliwość odpracowania długów za mieszkania komunalne. Projekt, pomysł przywłaszczyli sobie zaradni radni jeszcze za czasów Słoniny i Nowaczyka puzniej. Potem pisałem projekty rewitalizacji boiska trawiatego przy ul. Bażyńskiego, coś na wzór "ORLIKA". Jakieś "mądre głowy" wymyśliły z UM, że zamiast boiska w tym miejcu będzie...parking. A w pobliżu jest aż siedem szkół, młodzież zamiast chlać piwsko na przerwach z pobliskiej Biedronki, i palić fajki, mogliby się czymś na sportowo pożytecznym dla zdrowia zająć, dla siebie z pożytkiem, lub jakieś rozgrywki miedzyszkolne. No ale radni wymyślili w tym miejscu zamiast boiska , parking, który wkrótce stanie. Kolejny pomysł, projekt był , rewitalizacja fontanny w parku os. Władysława IV , radni bezradni uznali, ze sie nie opłaca. To po co pisać projekty, zgłaszać pomysły do B.O. skoro radni bezradni sobie zaradni wiedzą lepiej. No i w końcu zginęły pieniądze na...
~ Elbląg to stan umysłu cz.2
miesiąc temu ocena: 100% 1
No i w końcu też zginęły w UM pieniądze na remont ulic Chopina, Kopernika , Skłodowskiej. te ulice też były zawarte do remontu w tzw sprawach bieżących UM , w Budżecie Obywatelskim.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.