› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka

Cenowa przewaga pakietów medycznych

› bieżące miesiąc temu    21.02.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Cenowa przewaga pakietów medycznych

O tym, jak działa polska służba zdrowia wie każdy - nie jest ona w najlepszym stanie, zwłaszcza, jeżeli chcemy z niej korzystać w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, a zatem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Choć osoby chorujące sporadycznie i takie, którym wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego raczej nie mają powodów do narzekania, sytuacja ma się diametralnie inaczej w przypadku ludzi chcących skorzystać z pomocy specjalistów.

Pakiety medyczne - dla kogo?

Jak już zostało przez nas zasugerowane, pakiety medyczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, dla których obowiązkowe ubezpieczenie państwowe jest niewystarczalne - czyli praktycznie wszystkich tych, którzy potrzebują częstszych lub mniej częstych wizyt u lekarzy-specjalistów. Jeśli dobrze znamy sytuację w Polsce, obecnie na takie wizyty trzeba czekać całymi miesiącami, a niejednokrotnie i latami. Prywatny pakiet opieki medycznej pozwoli nam to pominąć. Jest też świetnym rozwiązaniem dla osób już teraz chodzących na prywatne wizyty - te, jak one doskonale wiedzą - potrafią kosztować krocie, a za parę minut konsultacji zwykle można by wykupić kilka miesięcy abonamentu za pakiet medyczny. Z pakietów tego typu często korzystają też właściciele firm, oferując swoim pracownikom darmowy dostęp do nich celem poprawy atrakcyjności tworzonego przez siebie miejsca pracy. Decydują się na nie również osoby przewlekle chore, dla których wizyty u specjalistów stanowią codzienność.

Jaka jest cena pakietów? Czy warto?

Przy rozmawianiu na temat ceny pakietów medycznych już na samym początku trzeba powiedzieć, że ma ona ogromną przewagę nad pojedynczymi wizytami u specjalistów. Jak już powiedzieliśmy, kilka miesięcy abonamentu umożliwiającego przeprowadzenie nawet stu badań rocznie może kosztować tyle, ile jedna wizyta u lekarza-specjalisty. Już to wyjaśnia kwestię tego, czy warto w nie "wejść" - jest to inwestycja nie tyle w pakiet, co we własne zdrowie.

Właściwa cena pakietu medycznego zależy w pełni od naszych zapotrzebowań. Ustalana jest między innymi na podstawie tego, ilu badań w ciągu roku będziemy chcieli (a raczej mieli potrzebę) się podpiąć oraz do lekarzy z ilu specjalizacji będziemy chcieli mieć dostęp. Zwykle umowę na prywatne świadczenia zdrowotne podpisuje się na cały rok, przy czym większość usługodawców dających do nich dostęp umożliwia elastyczne przechodzenie na wyższy pakiet, w zależności od naszych potrzeb. Duży wpływ na ostateczną cenę ma także dostępność do wizyt domowych, a także do dodatków pokroju kupowania i dostarczania nam leków do domu.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach pakiety medyczne stanowią idealne uzupełnienie obowiązkowych, państwowych świadczeń. Ich cena jest na tyle atrakcyjna, że korzystanie z nich jest jedynym inteligentnym rozwiązaniem przy rozważaniu prywatnej opieki medycznej, zwłaszcza, jeżeli z usług lekarzy-specjalistów korzysta się stosunkowo często albo jeśli choruje się na choroby wymagające regularnego, choć nie do końca przewidywalnego odwiedzania tychże lekarzy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.