› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czekam na wyburzenie komenskiego 3 ! ~ MdTen kto budwoał naszą kamienicę chyba nie słyszał od czymś takim jak  wyciszenie... ~ marcelii94Chyba żeby dostać się i zająć te mieszkanie na parterze specjalnie siły używac nie trzeba a... ~ MKCały budynek to patologia ~ KJ.Od lat nic się nie zmienia e tej klatce mieszkkalam tam to wiem powinni dac ludziom mieszkania a... ~ KaśkaKtoś ze swoją miłością zrobi sobie kolację, wiecie, owoce morza, dobre wino... a wszystko... ~ De JaNiech dyrektor podniesie cztery litery i osobiście sprawdzi bo jego oszukują o zabezpieczeniach... ~ patolPatola prawie każdego dnia tam chleje i drze ryja, mam nadzieję że w końcu ktoś coś z tym... ~ OnJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaZmiękczacz wody to rewelacja, spore ułatwienie w domu. Łatwiej utrzymać dom w czystości i dać... ~ KrysiaAle dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwika

Cięcie aluminium - jaką przecinarkę wybrać?

› bieżące 3 miesiące temu    3.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Cięcie aluminium - jaką przecinarkę wybrać?

Aluminium to lekki metal, którego cięcie nie wymaga stosowania najostrzejszych tarcz tnących - takie przecinarki wykorzystywane są do obróbki grubszych i twardszych materiałów. Na wybór odpowiedniego narzędzia warto jednak poświęcić nieco czasu. Jaka przecinarka sprawdzi się najlepiej do cięcia aluminium?

Tarcze tnące i zęby przecinarki 

Dysponując odpowiednią przecinarką, cięcia wykonywać można pod różnym kątem, z różną prędkością oraz w różnych warunkach. W przypadku modeli przeznaczonych do obróbki aluminium, pod uwagę warto wziąć ostrza pracujące pod materiałem bezpośrednio. Na rynku dostępne są produkty o różnej ilości tarcz tnących, najczęściej posiadające 50-100 zębów. Znaczenie ma również ich geometria. Najlepszym rozwiązaniem są przecinarki o trapezowo-płaskim profilu zębów, który zapewnia bardzo precyzyjne cięcie aluminium. W takim przypadku nie występuje ryzyko uszkodzenia zarówno materiału, jak i powierzchni tnącej. Dodatkową ochronę zapewniają tarcze z zębami powlekanymi węglikiem spiekanym, który może zwiększyć ich żywotność. Wytrzymałość podnosi również nakładka widiowa. Ważnym aspektem jest ponadto możliwość ostrzenia zębów. Najlepsze jakościowo produkty mogą być ostrzone nawet kilkanaście razy, co nie jest możliwe w przypadku tańszych zamienników. 

Parametry przecinarki 

Jednym z najważniejszych parametrów przecinarki jest kąt natarcia. Ma znaczenie w przypadku realizacji cięć wymagających dużej dokładności. Zęby tarczy powinny uderzać pod niewielkim kątem, najlepiej ujemnym lub zerowym. Znaczenie ma także sam rodzaj cięcia. W zależności od produktu, przecinarki do aluminium mogą wykonywać m.in. cięcie kątowe, rozdzielające, skośne czy poprzeczne. Warto wziąć pod uwagę obecność otworów kompensacyjnych, czyli szczelin na korpusie piły. Redukują one wibracje w momencie cięcia, a także niwelują efekt odprowadzania ciepła. Ich obecność ogranicza też ryzyko, że tarcza ulegnie odkształceniu przy intensywnej obróbce. Korpus może być zbudowany w różny sposób. Najczęściej powstaje z materiału o wysokiej antykorozyjności, dzięki czemu dysk tarczy ma długą żywotność. Osobna kwestia to naprężenie dysku. Powinno być wysokie, aby zapewnić sztywność ośrodka i ustabilizować pracę płyty. Przy wyborze przecinarki do aluminium, warto mieć na uwadze również poziom hałasu. Najlepszą redukcję dźwięku zapewniają tzw. tarcze niskoszumowe.

Przecinarka tarczowa automatyczna

Sporym ułatwieniem może być wybór przecinarki tarczowej automatycznej, takiej jak AL 500 NC (przecinarka dostępna tutaj http://www.bomar-poland.com.pl/oferta/al-500-nc/). Model ten pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne cięcie profili aluminiowych. Doskonale sprawdza się na halach produkcyjnych i placach budowy. Można wyposażyć w tę przecinarkę również własny warsztat ślusarski. Urządzenie posiada tarczę tnącą o średnicy 500 mm, podnoszoną w sposób całkowicie automatyczny. Ręcznie ustawiany jest jedynie nastawny kąt cięcia - w prawo pod kątem do 90° oraz w lewo do 45°. Za sprawą obecności zbiornika płynu chłodzącego, przecinarka AL 500 NC jest dobrze chroniona przed przegrzaniem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.