› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Co dalej z pływalnią przy Robotniczej?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    3.05.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Co dalej z pływalnią przy Robotniczej? fot. Bartłomiej Ryś

W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o braku informacji dot. całkowitego kosztu remontu krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Miasto próbuje pozyskać środki zewnętrzne na jej przebudowę, lecz do tego potrzebuje dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Termin jej wykonania minął 25 kwietnia 2016 roku. Co dalej? Na razie nie wiadomo, lecz już dziś znamy pewne szczegóły dotyczące inwestycji.

O modernizację krytej pływalni, co stało się już pewną tradycją, pytał na sesjach Rady Miasta Radny Rafał Traks (PiS). Po kilku próbach uzyskania odpowiedzi od Prezydenta, wreszcie się udało. To właśnie na podstawie tejże odpowiedzi możemy snuć wnioski na temat tego, jak będzie wyglądała przebudowana pływalnia przy Robotniczej.

Prócz wykonania niezbędnych robót w obrębie niecek i plaż basenowych, modernizacja pływalni obejmie również zmiany technologii w zakresie uzdatniania wody oraz wentylacji obiektu. Co ciekawe, miasto planuje również wykorzystać odnawialne źródła energii. W jakim stopniu? Tego na razie nie wiemy. Można podejrzewać, że np. na dachu budynku znajdą się panele fotowoltaiczne, ponieważ można na nie pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne.

A skoro o środkach zewnętrznych mowa – miasto stara się o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z „Programu modernizacji infrastruktury sportowej – edycja 2016”. Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację Radnego, dofinansowanie może wynieść nawet 50%.

Żeby jednak o te pieniądze walczyć, trzeba wiedzieć, ile pieniędzy pochłonie całkowita modernizacja obiektu. Właśnie dlatego miasto 11 lutego br. podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z biurem projektowym Projekt System Piotr Pałdyna. Umowny termin jej wykonania upłynął 25 kwietnia. Do biura prasowego przesłaliśmy zapytanie, w którym próbujemy się dowiedzieć, czy jest już znana kwota potrzebna na modernizację obiektu. Dzięki tej dokumentacji mieliśmy również poznać stan techniczny pływalni.

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację, rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na II półrocze 2016 roku. Czas trwania przebudowy? Na razie nieznany – zostanie on ustalony po określeniu zakresu robót.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jasio
ponad rok temu ocena: 100%  2
w Elblągu co rusz robia opracowania dokumentację i nic z tego nie wynika!!!!!!!a inwestycji nie ma
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ puytn
ponad rok temu ocena: 20%  1
prawda jest taka wybuzyc I cos naprawde ciekawego czsy sie zmienily
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.