› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Co może być wkładem własnym kredytu hipotecznego?

› poradnik 4 miesiące temu    20.01.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co może być wkładem własnym kredytu hipotecznego?

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny? W takim razie musisz wiedzieć, że jego nieodłączną częścią jest też wkład własny. Bez niego bank nie udzieli Ci pożyczki i ze wszystkich marzeń nici. Okazuje się, że wkładem własnym może być nie tylko gotówka. A więc co jeszcze? Sprawdźmy to!

W przypadku kupna mieszkania, kredyty hipoteczne są najczęściej wybieraną formą finansowania. Zresztą jest tak nie bez powodu. Takie kredyty mieszkaniowe na budowę domu, czy też zakup gotowej nieruchomości umożliwiają pożyczenie bardzo dużych kwot. Co więcej, ich spłata jest niezwykle wygodna, ponieważ można rozłożyć ją nawet na kilkadziesiąt lat. Dzięki temu posiadanie własnego mieszkania staje się możliwe dla każdego. Jedyne czym trzeba się w takiej sytuacji przejmować to terminową spłatą kredytu. Jednak, aby uzyskać taką pożyczkę, należy mieć nie tylko zdolność kredytową. W takim przypadku banki wymagają wkładu własnego. Co to jednak właściwie oznacza? Ile wynosi minimalny wkład własny?

Jaka jest minimalna wysokość wkładu własnego? 

Uzyskanie kredytu hipotecznego jest obecnie możliwe jedynie przy wniesieniu wkładu własnego. Oznacza to więc, że aby wnioskodawca mógł skorzystać z oferty banku, musi też częściowo sfinansować dane przedsięwzięcie. Stanowi to swego rodzaju zabezpieczenie nieruchomości, a dodatkowo zmniejsza ryzyko samego banku oraz zapewnia wiarygodność klienta. 

Aktualnie właściwie wszystkie banki w naszym kraju udzielają kredytów hipotecznych jedynie przy wkładzie własnym. Co ciekawe, jego wysokość nie jest regulowana. Jednocześnie jednak Komisja Nadzoru Finansów sporządziła dokument, w którym rekomendowany wymagany wkład własny wynosi dokładnie 20% wartości całej nieruchomości. Czy banki się do tego stosują? Większość tak, jednak zdarzają się także takie, które organizują różnego rodzaju akcje promocyjne dla swoich klientów i zmniejszają wymagany wkład własny nawet do 10%. W takich przypadkach należy jednak wykupić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.

Jeśli chcesz skorzystać z niskiego wkładu własnego, koniecznie wejdź na kredyt-na-nieruchomosc.pl i zobacz, które z banków dysponują najlepszymi ofertami. 

Sposoby na pokrycie wkładu własnego

Wkład własny kojarzy się większości osób z finansowaniem gotówkowym. I jest to oczywiście bardzo dobry trop. Bowiem w większości przypadków klienci wpłacają swoją część inwestycji właśnie w takiej formie. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to wcale Twoja jedyna opcja. Możliwości na pokrycie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym jest znacznie więcej. Wiele osób wykorzystuje w tym celu darowiznę od rodziny, a także obligacje skarbowe lub innym papiery wartościowe. Te ostatnie są jednak uznawane przez niewielką ilość banków. 

Znacznie więcej banków wyraża natomiast zgodę na wkład własny w postaci innej nieruchomości. Może być to dobry sposób na pokrycie swojej części tego wkładu. A czy istnieje sposób, który jest akceptowany przez wszystkie banki w Polsce? Okazuje się, że tak. A tym sposobem jest sam grunt przeznaczony na budowę. Co więcej, okazuje się, że działka jako wkład własny może pokryć nawet całą jego wartość. 

Co nie może być wkładem własnym przy kredycie hipotecznym? 

To, co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym, zależy przede wszystkim od banku. Obecnie panuje coraz większe zróżnicowanie i elastyczność, dlatego też nie można jednoznacznie określić, co nie może być takim wkładem własnym. Wyjątkiem są jednak ruchome elementy majątku. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie wartościowe przedmioty, takie jak biżuteria, samochody, urządzenia elektroniczne, kruszce, czy dzieła sztuki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.