› poradnik |
ponad rok temu
9.07.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Wzrost popularności fotowoltaiki widoczny jest niemal na każdym kroku. Coraz większa liczba osób pragnie zastosować w przypadku swoich gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć rachunki za prąd. Akumulatory do fotowoltaiki sprzedają się więc z ogromną dynamiką. Czym jednak należy kierować się podczas ich wyboru? Na te i podobne pytania z ogromną przyjemnością odpowiedzą specjaliści z Centrum Akumulatorów. Można powiedzieć, że akumulatory nie mają dla nich żadnych tajemnic, dlatego pomogą w doborze optymalnego rozwiązania spełniającego wszystkie wymagania klientów.
Klasyczne (zwykłe)
To najprostsza i najtańsza technologia, jaką można zastosować. W akumulatorach tego typu znajdziemy ciekły elektrolit. Warto pamiętać, że należy je doposażyć w systemy zewnętrzne, które będą regulowały mieszankę elektrolitu. Często w przypadku tych akumulatorów można spotkać się z pancerną płytką dodatnią. Ilość cykli w tym przypadku waha się od 300 do 600 przy DoD 50%.
Przykładowy akumulator: Akumulator 100Ah Banner Energy Bull | 957 51 Cena brutto: 499,00 zł
Żelowe
To kolejna propozycja, która bez wątpienia jest jedną z najchętniej wybieranych opcji przez klientów. Akumulatory te mają w sobie skondensowany elektrolit. Doskonale nadają się w przypadku nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych oraz wszelkiego zasilania awaryjnego. Cechują się także zwiększoną ilością cykli od 700 do 2000 przy DoD 50%. Warto zaznaczyć, że propozycja ta plasuje się na wysokiej pozycji pod względem cenowym. Cechuje je także długa żywotność, dlatego stają się one inwestycją na długie lata.
Przykładowy akumulator: Exide Equipment GEL 120Ah ES1300 Cena brutto: 1 249,99 zł
AGM
Akumulatory do fotowoltaiki dostępne są także w wariancie AGM. To propozycja zaawansowana pod względem technologicznym, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którym zależy na baterii najwyższej jakości. W ich przypadku zastosowane zostały specjalne maty, które wykonane są z włókien szklanych. Odpowiadają one za niemal całkowitą absorpcję nadmiaru elektrolitu oraz zapewnienie pełnego bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Baterie tego typu niezwykle skutecznie odprowadzają nadmiar ciepła. Główną wadą w tym przypadku jest jednak nieco wyższa cena, w porównaniu do innych modeli. Zaletą jednak jest duża ilość cykli od 700 do 3000 przy DoD 50%. W przypadku akumulatorów AGM mamy jednak do czynienia z szybszym ładowaniem, przez co są one szybciej gotowe do dalszej pracy.
Przykładowy akumulator: Akumulator OPTI AGM 12V 100Ah | OP100-12 Cena brutto: 599,00 zł
Lithium
Akumulatory Lithium to ostatnia propozycja w zestawieniu. To akumulatory litowo-jonowe, w których jedna płytka została skonstruowana z porowatego węgla, natomiast druga ze specjalnych tlenków metali. W tym przypadku elektrolit stanowi ciecz, w której mieszczą się sole litowe. Znaleźć można tutaj także rozpuszczalniki i ciała stałe. W przypadku akumulatorów typu Lithium mamy do czynienia z napięciem 3,6 V na jednym ogniwie. Nowoczesne technologie sprawiają, że baterie te kumulują duże ilości ciepła, a cykle w tym przypadku mają od 2000 do 6000 przy DoD 80%.
Przykładowy akumulator: Trojan Trillium Lithium 12V 110Ah Li-Ion TR12.8-110 Cena brutto: 9 500,00 zł
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą akumulatorów przeznaczonych do gromadzenia energii, w ciągłej sprzedaży dostępne mamy akumulatory takich producentów jak:
Problemy z doborem akumulatora? Żaden problem!
W razie trudności związanych z doborem odpiwiedniego akumulatora do swojej instalacji fotowoltaicznej lub innych urządzeń zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Akumulatorów oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej https://sklep.akumulatorychelm.pl lub kontaktu pod numerem telefonu: 48 797 91 00 91 i email: kontakt@akumulatorychelm.pl
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |