› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Co musisz wiedzieć przed zakupem akumulatorów do fotowoltaiki?

› poradnik 6 miesięcy temu    9.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co musisz wiedzieć przed zakupem akumulatorów do fotowoltaiki?

Wzrost popularności fotowoltaiki widoczny jest niemal na każdym kroku. Coraz większa liczba osób pragnie zastosować w przypadku swoich gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć rachunki za prąd. Akumulatory do fotowoltaiki sprzedają się więc z ogromną dynamiką. Czym jednak należy kierować się podczas ich wyboru? Na te i podobne pytania z ogromną przyjemnością odpowiedzą specjaliści z Centrum Akumulatorów. Można powiedzieć, że akumulatory nie mają dla nich żadnych tajemnic, dlatego pomogą w doborze optymalnego rozwiązania spełniającego wszystkie wymagania klientów.

Jakie akumulatory możemy zastosować w fotowoltaice?

Klasyczne (zwykłe)

To najprostsza i najtańsza technologia, jaką można zastosować. W akumulatorach tego typu znajdziemy ciekły elektrolit. Warto pamiętać, że należy je doposażyć w systemy zewnętrzne, które będą regulowały mieszankę elektrolitu. Często w przypadku tych akumulatorów można spotkać się z pancerną płytką dodatnią. Ilość cykli w tym przypadku waha się od 300 do 600 przy DoD 50%.

Przykładowy akumulator: Akumulator 100Ah Banner Energy Bull | 957 51 Cena brutto: 499,00 zł

Żelowe

To kolejna propozycja, która bez wątpienia jest jedną z najchętniej wybieranych opcji przez klientów. Akumulatory te mają w sobie skondensowany elektrolit. Doskonale nadają się w przypadku nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych oraz wszelkiego zasilania awaryjnego. Cechują się także zwiększoną ilością cykli od 700 do 2000 przy DoD 50%. Warto zaznaczyć, że propozycja ta plasuje się na wysokiej pozycji pod względem cenowym. Cechuje je także długa żywotność, dlatego stają się one inwestycją na długie lata.

Przykładowy akumulator: Exide Equipment GEL 120Ah ES1300 Cena brutto: 1 249,99 zł

AGM

Akumulatory do fotowoltaiki dostępne są także w wariancie AGM. To propozycja zaawansowana pod względem technologicznym, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którym zależy na baterii najwyższej jakości. W ich przypadku zastosowane zostały specjalne maty, które wykonane są z włókien szklanych. Odpowiadają one za niemal całkowitą absorpcję nadmiaru elektrolitu oraz zapewnienie pełnego bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Baterie tego typu niezwykle skutecznie odprowadzają nadmiar ciepła. Główną wadą w tym przypadku jest jednak nieco wyższa cena, w porównaniu do innych modeli. Zaletą jednak jest duża ilość cykli od 700 do 3000 przy DoD 50%. W przypadku akumulatorów AGM mamy jednak do czynienia z szybszym ładowaniem, przez co są one szybciej gotowe do dalszej pracy.

Przykładowy akumulator: Akumulator OPTI AGM 12V 100Ah | OP100-12 Cena brutto: 599,00 zł

Lithium

Akumulatory Lithium to ostatnia propozycja w zestawieniu. To akumulatory litowo-jonowe, w których jedna płytka została skonstruowana z porowatego węgla, natomiast druga ze specjalnych tlenków metali. W tym przypadku elektrolit stanowi ciecz, w której mieszczą się sole litowe. Znaleźć można tutaj także rozpuszczalniki i ciała stałe. W przypadku akumulatorów typu Lithium mamy do czynienia z napięciem 3,6 V na jednym ogniwie. Nowoczesne technologie sprawiają, że baterie te kumulują duże ilości ciepła, a cykle w tym przypadku mają od 2000 do 6000 przy DoD 80%.

Przykładowy akumulator: Trojan Trillium Lithium 12V 110Ah Li-Ion TR12.8-110 Cena brutto: 9 500,00 zł

Jakie jest inne zastosowanie akumulatorów w zasilaniu?

 • Układy zasilania awaryjnego,
 • systemy telewizji przemysłowe,
 • zabawki,
 • skutery, motorowery,
 • wyposażenie medyczne,
 • i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą akumulatorów przeznaczonych do gromadzenia energii, w ciągłej sprzedaży dostępne mamy akumulatory takich producentów jak:

 • Banner
 • Volt Polska
 • Trojan
 • ZAP
 • PowerBat
 • Exide
 • Toyama

Problemy z doborem akumulatora? Żaden problem!

W razie trudności związanych z doborem odpiwiedniego akumulatora do swojej instalacji fotowoltaicznej lub innych urządzeń zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Akumulatorów oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej https://sklep.akumulatorychelm.pl lub kontaktu pod numerem telefonu: 48 797 91 00 91 i email: kontakt@akumulatorychelm.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.