› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Co to jest HEMS?

21 dni temu    8.09.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co to jest HEMS?

Energooszczędność i ekologia to coraz częściej główne hasła przyświecające inwestorom budowlanym. Nowoczesny budynek musi spełniać odpowiednie standardy nie tylko pod względem ograniczenia strat ciepła, ale również energii elektrycznej czy jej efektywnego wykorzystania. Tutaj świetnie sprawdzają się rozwiązania smart home i HEMS. Dowiedz się co kryje się pod tym skrótem i jak efektywnie zarządzać energią w domu?

Czym jest HEMS? 

Home Energy Management System, czyli System Zarządzania Energią Domową, to właśnie HEMS. Inteligentny system powiązany jest z technologią smart home. Dzięki niemu możliwa jest kontrola przepływu energii i dystrybucja nadwyżek energii z instalacji fotowoltaicznej w taki sposób, by jak najmniej energii było oddawanej do sieci. Efektywne wykorzystanie energii elektrycznej przy jednoczesnej energooszczędności to istota funkcjonowania HEMS. Dom może zużywać jeszcze mniej energii, można zredukować rachunki za ogrzewanie, ale i energię elektryczną. Oczywiście do funkcjonowania takiego systemu zarządzania potrzebne jest stworzenie projektu inteligentnego domu i zaplanowanie wszystkich komponentów smart home.            

Co powinien zakładać projekt inteligentnego domu? 

Smart home to technologia, która może kosztować od kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wybranych rozwiązań, a górny limit nie jest możliwy do określenia, bo wszystko zależy od technologii, na które inwestor się zdecyduje, a także powierzchni budynku. Warto wiedzieć, że automatyka domowa nie może funkcjonować bez inwertera hybrydowego, w który wmontowane są moduły komunikacyjne. Należy zaplanować wszystkie elementy systemu inteligentnego domu takie jak zarządzanie działaniem instalacji fotowoltaicznej, klimatyzatora, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, CWU, a także wszystkich urządzeń elektrycznych podłączonych do instalacji za pomocą smart plug, czyli inteligentnych gniazdek.

Projekt inteligentnego domu powinien zakładać obliczenie, ile energii elektrycznej można zaoszczędzić stosując system zarządzania energią w inteligentnym domu. Musi zawierać nie tylko poprowadzenie wszystkich przewodów czy rozmieszczenie gniazdek, ale również rozmieszczenie czujników ruchu, czy montaż stacji pogodowej. Dzięki tej ostatniej możliwe jest bardziej efektywne zarządzanie w inteligentnym budynku.              

Jakie korzyści daje HEMS? 

Warto poznać wszystkie zalety Systemu Zarządzania Energią Domową. Można tutaj zdecydować się na droższe rozwiązanie, zakładające wykorzystanie sztucznej inteligencji, która uczy się zachowań użytkownika i dzięki temu jest w stanie jeszcze lepiej zoptymalizować działanie systemu inteligentnego domu. Inteligentne ogrzewanie to takie, które najefektywniej pracuje w miejscach, gdzie przebywają domownicy, natomiast oszczędza energię w pomieszczeniach, które nie są użytkowane w danym momencie.

Nadwyżki z energii fotowoltaicznej można wykorzystać do ogrzewania CWU, ale i dzięki niej ograniczyć ilość zużycia gazu czy innych paliw. Można lepiej wykorzystać rekuperację z odzyskiem ciepła i oszczędzać na energii. Oczywiście dzięki HEMS lepiej działa również inteligentne oświetlenie. Lampki mogą być podłączone do inteligentnych gniazdek natomiast lampy sufitowe i ścienne włączane i wyłączane dzięki czujnikom ruchu, a także zdalnemu sterowaniu z poziomu panelu sterowania smart home, smatfona czy tabletu.

Jest wiele korzyści korzystania z systemu zarządzania energią w inteligentnym domu. Główną jest poprawa efektywności energetycznej, a także oszczędność na kosztach energii. Warto jednak zwrócić uwagę także na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie energii z fotowoltaiki, zmniejszenie śladu węglowego gospodarstwa domowego, a także kontrolę działania urządzeń elektrycznych, no i oczywiście większą wygodę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.