› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
spierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ bankster

Co to jest streaming?

› poradnik 2 miesiące temu    7.01.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co to jest streaming?

Każdy, kto doświadczył ery kaset VHS, pamięta jak w latach 90 utrudniony był dostęp do treści wideo. Wypożyczenie filmów fabularnych, kreskówek, seriali telewizyjnych czy filmów krótkometrażowych wymagało, w porównaniu z dniem dzisiejszym, długiego czasu i nakładu finansowego. Późniejsze przejście na mniejsze nośniki, takie jak płyty CD i DVD, znacznie zmodernizowało rynek, torując drogę do digitalizacji treści. Aby oglądać filmy przesyłane strumieniowo, wystarczy wejść na dedykowaną platformę i wybrać zawartość wybraną z proponowanego banku tytułów. Ale jak tak naprawdę działa streaming?

Możesz porównać transmisję strumieniową filmu z taśmą VHS. Podczas odtwarzania taśmy VHS każda sekunda wideo i audio jest skanowana kawałek po kawałku. Dzieje się tak podczas oglądania transmisji strumieniowej filmu, co oznacza, że ​​wszelkie przerwy nagle zatrzymują lub kończą oglądanie filmu.

Jeszcze parę lat temu aby obejrzeć film lub odtworzyć piosenkę na komputerze, musieliśmy go najpierw pobrać. Dzisiaj to przeszłość. Przesyłane strumieniowo treści multimedialne nie są całościowo pobierane na komputer, ale zawartość przesyłana jest kawałek po kawałku w czasie rzeczywistym i nie zajmuje pamięci na urządzeniu. Informacje docierają na komputer w sposób ciągły.

Podczas przesyłania strumieniowego filmu lub utworu komputer pobiera i dekoduje fragmenty pliku multimedialnego w czasie rzeczywistym. Jeśli masz szybkie połączenie internetowe, plik można pobrać całkowicie przed zakończeniem oglądania, dlatego przesyłanie strumieniowe może czasem być kontynuowane bez przerw, nawet jeśli Internet zostanie przerwany.

Aby przyspieszyć pobieranie, można skorzystać z usługi VPN, np. VPN Chrome, jeśli korzystamy z przeglądarki Google. Poza poprawą jakości połączenia internetowego, usługa zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Innym sposobem jest wykorzystanie darmowych programów, które mierzą wykorzystanie przepustowości, takich jak NetMeter, BitMeter II Codebox Software i FreeMeter Bandwidth Monitor. Niektóre zapory i niektórzy dostawcy usług internetowych sami podają ilość wykorzystanych danych.

Pobieranie plików zużywa limit przepustowości, który może być ograniczony do stałej liczby gigabajtów miesięcznie. Słuchanie muzyki może zużywać około 0,5-1,0 megabajtów na minutę, a oglądanie zwykłych filmów z YouTube - około 4-5 megabajtów na minutę, w zależności od jakości.

Ponieważ użytkownicy korzystają z różnej jakości Internetu, niektóre usługi oferują różne poziomy jakości dla różnych połączeń internetowych. Na przykład na YouTube można wybrać strumieniowe przesyłanie filmów o niskiej, średniej i wysokiej jakości zarówno przez użytkowników telefonów komórkowych, jak i użytkowników Internetu szerokopasmowego. Wysokiej jakości filmy (320 x 240 pikseli) mają mniejszą rozdzielczość na telefony niż filmy niskiej jakości na komputery PC (400 x 226 pikseli), ponieważ telefony mają mniejsze ekrany.

Chociaż perspektywa zapewniania użytkownikom natychmiastowego odtwarzania może być atrakcyjna, przesyłanie strumieniowe wideo działa tylko wtedy, gdy dostępne jest połączenie internetowe. Jeśli połączenie internetowe odbiorcy zostanie przerwane w trakcie odtwarzania lub będzie musiał oglądać treści w trybie offline, strumieniowanie nie zadziała. Dlatego też rozwiązaniem może okazać się zaoferowanie użytkownikom zarówno możliwości przesyłania strumieniowego, jak i opcji pełnego pobrania pliku wideo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.