› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Co warto wiedzieć o ościeżnicach?

› poradnik 5 dni temu    6.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co warto wiedzieć o ościeżnicach?

Wybierając drzwi wewnętrzne, skupiamy się przede wszystkim na ich wyglądzie. Zwracamy uwagę na kolor, styl oraz estetyczne wykończenie. Często jednak zupełnie zapominamy o ważnych elementach konstrukcyjnych, takich jak ościeżnice. Zobaczmy zatem, co warto wiedzieć o ościeżnicach i co sprawdzi się lepiej – drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną czy stałą?

Ościeżnica drzwi – dlaczego wybór ma znaczenie?

Kiedy już decydujemy się na zakup nowych drzwi wewnętrznych, myślimy przede wszystkim o wyborze skrzydła. Nie jest przecież tajemnicą, że drzwi są ważnym elementem aranżacji, podkreślającym styl naszych wnętrz. Jeśli jednak zależy nam na estetycznym i spójnym wykończeniu, powinniśmy też pomyśleć o ościeżnicach.

Warto pamiętać, że futryna drzwi wpływa nie tylko na ich funkcjonalność, ale i na estetykę domowej przestrzeni. Co warto wiedzieć o ościeżnicach, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu?

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą. Co mamy do wyboru?

Pierwszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest odpowiedź na pytanie drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną czy stałą? Czym różnią się te dwa rozwiązania? Ościeżnica drzwi stała to klasyczny model, który świetnie sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Można stosować ją tam, gdzie grubość ścian mieści się w standardowym przedziale od 6 do 10 cm. Futryny tego rodzaju przeważnie jednak nie posiadają opasek, a łączenia ze ścianą trzeba maskować za pomocą ozdobnej listwy.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną to teraz znacznie popularniejsze rozwiązanie. Sprawdzi się ono wszędzie tam, gdzie ściany mają niestandardową grubość, na przykład w kamienicach. Futryny te są już wyposażone w opaski maskujące, a także inne dodatki, takie jak frezowania czy ozdobne cokoły.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną czy stałą?

Oba rozwiązania mają swoje zalety. Regulowana ościeżnica drzwi wewnętrznych składa się z trzech elementów – dwóch pionowych oraz jednego poziomego. Jest więc zdecydowanie łatwiejsza do montażu i zapewnia estetyczne wykończenie. Wybierając ten model, nie musimy też stosować żadnych dodatkowych elementów ozdobnych czy maskujących.

A jednak drzwi z ościeżnicą regulowaną mają też pewne ograniczenia. Nie mogą być montowane w drzwiach znajdujących się na styku ścian prostopadłych, gdzie nie zmieszczą się opaski maskujące. Drzwi z futryną stałą lepiej sprawdzą się też w mniejszych wnętrzach. Są subtelniejsze i nie przytłaczają niewielkich wnętrz.

Ukryta ościeżnica drzwi – modne rozwiązanie

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi z ukrytą ościeżnicą. To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy zamontować drzwi tak, by nie rzucały się w oczy. Drzwi tego typu posiadają aluminiową, chowaną w ścianę futrynę, która widoczna jest dopiero po otwarciu drzwi.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że drzwi niemal zlewają się ze ścianą i tworzą z nią jednolitą płaszczyznę. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, pokrywając drzwi podobnie jak ścianę, na przykład tapetą albo drewnem. Dzięki temu jeszcze lepiej wkomponują się w płaszczyznę ściany i staną praktycznie niewidoczne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.