› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Co zamiast drewna na tarasową podłogę?

ponad rok temu    24.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co zamiast drewna na tarasową podłogę?

Przydomowy taras powinien nie tylko świetnie i efektownie się prezentować, ale przede wszystkim sprawdzać się pod względem praktycznym. Jest przecież narażony na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych, ekstremalnie różne temperatury panujące w ciągu roku, często też i łatwo się brudzi, zwłaszcza jeżeli wśród domowników obecne są także małe dzieci i zwierzęta. Większość z nas nie ma także zbyt wiele czasu, aby regularnie szorować, czy konserwować tarasową podłogę. Jakie zatem mamy alternatywy dla klasycznego drewna? Które owszem, pięknie wygląda na tarasie, jednak jest niezwykle trudne do utrzymania w czystości i w nieskazitelnym stanie. Sprawdźmy!

Deska WPC świetnym zamiennikiem drewna

Każdy, kto marzy o drewnianej podłodze na swoim tarasie, jednak odstraszają go wady zastosowania takiego materiału, który nie jest zbyt łatwy w eksploatacji i wymaga sporych nakładów czasowych oraz finansowych, powinien zainteresować się bardziej nowoczesnym rozwiązaniem, jakim są deski kompozytowe typu WPC. Łączą one w sobie wyjątkową elegancję, nawiązanie do natury i rustykalny klimat z bezproblemowym i łatwym użytkowaniem – są łatwe do utrzymywania w czystości, antypoślizgowe, nie straszne im żadne warunki atmosferyczne, nie wymagają także dodatkowych zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Taka deska to bowiem połączenie PCV oraz pyłu drewnianego. W swoim wyglądzie do złudzenia przypominają naturalne drewno, zwłaszcza, że występują w wielu wariantach kolorystycznych. Są także niezwykle szybkie i proste w montażu oraz ekologiczne. Co ważne, w kwestii deski WPC cena także wydaje się być znacznie bardziej korzystna niż w przypadku klasycznego drewna, zwłaszcza, że to inwestycja, która w niezmienionym stanie przetrwa na tarasie przez wiele kolejnych lat.

Płytki – nowoczesne i uniwersalne

A może płytki na taras? Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, zwłaszcza że dziś możemy bez większego problemu znaleźć w sklepach również i takie płytki, które w swoim wyglądzie imitują drewno, kamień, czy marmur, zatem świetnie wpasowują się w typowo tarasową stylistykę, komponując idealnie z zielenią roślin i kwiatów. Są przy okazji niezwykle praktyczne – wystarczy im jedynie regularne zamiatanie, ewentualnie przemycie i usunięcie większych zabrudzeń raz na jakiś czas, szczególnie po zimie – przed wyczekiwanym okresem wiosenno-letnim. Płytki na tarasie nie chłoną wilgoci, nie odbarwiają się od promieni słonecznych, nie niszczą pod wpływem zmiennych temperatur i różnych czynników pogodowych. Trzeba jedynie pamiętać, aby wybierając płytki na taras, zdecydować się konkretnie na modele przeznaczone na zewnątrz – mrozoodporne, nienasiąkliwe, maksymalnie twarde i odporne, na przykład gresowe.

Kostka brukowa – solidna i niezniszczalna

Ostatnia opcja, o której chcielibyśmy dzisiaj wspomnieć, to taras z kostki brukowej. Choć na pierwszy rzut oka takie podłoże wydaje się być raczej zimne, surowe i mało przytulne, warto również wziąć je pod uwagę, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach kostka może występować w naprawdę wielu kolorach i wzorach, wielkościach, a nawet kształtach i można tworzyć z niej wspaniałe mozaikowe kompozycje. Czy warto? Pomijając kwestie estetyczne, które są sprawą indywidualną i zależą w dużej mierze od własnych preferencji, nie sposób odmówić kostce brukowej wielu praktycznych, godnych uwagi właściwości – jest bardzo trwała, niemal niezniszczalna, odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie trudnych warunków atmosferycznych i skrajnych temperatur. Jest szorstka w dotyku, zatem niezbyt przyjemna dla gołych stóp, jednak jednocześnie taka faktura niweluje ryzyko ewentualnego poślizgnięcia.

źródło zdjęć: freepik.com

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.