› bieżące |
ponad rok temu
29.12.2013 Bartłomiej Ryś komentarzy 0 ocen 7 / 71% |
A A A |
Nowy komputer, zegarek a może znów skarpetki? Prezenty świąteczne są zawsze miłym akcentem, lecz nie zawsze trafionym. Co zrobić, jeżeli chcemy szybko pozbyć się prezentu, który całkowicie jest nam zbędny?
Oczywista myśl - sprzedać. Wystarczy kilka zdjęć danego przedmiotu, ogłoszenie w internecie i po problemie. Niestety, nie do końca. Najpopularniejszy serwis aukcyjny Allegro pobiera opłatę za każdą wystawioną na sprzedaż rzecz. Dodatkowo po udanej transakcji doliczane są koszty prowizji. Warto więc skorzystać z innych stron. Szybko i łatwo, a co najważniejsze za darmo, ogłosimy się w serwisie tablica.pl. Serwis pozwala na szybkie wyszukanie danego przedmiotu w naszej okolicy, co pozwala najczęściej uniknąć kosztów wysyłki – dany towar możemy odebrać osobiście.
Jeżeli nie zależy nam aż na tak dużej ilości potencjalnych kupujących, możemy skorzystać z serwisów lokalnych. Przykładowo nasza platforma elblag.net daje użytkownikom możliwość dodania darmowego ogłoszenia wraz z zdjęciami. Warto skorzystać z takiej opcji. Na rynku lokalnym możemy często znaleźć atrakcyjniejsze cenowo oferty, niż na ogólnopolskim. Na portalu społecznościowym Facebook istnieje specjalna grupa "Elbląg - Sprzedam Kupię" na której każdy może dodać bezpłatnie krótką informację o tym, że coś chce sprzedać.
A co zrobić, jeżeli prezent nam nie odpowiada, ale byłby znakomitym podarunkiem dla osób potrzebujących? Nic prostszego – w całym kraju działa mnóstwo Fundacji, które przyjmują niechciane prezenty i przekazują je najuboższym. W naszym mieście można przekazać nietrafione podarunki chociażby dla Domu Dziecka. Wychowawcy przekażą każdy drobiazg dla tych najbardziej potrzebujących.
Jeżeli nasz prezent jest uszkodzony, ma wadę fabryczną lub po prostu nie działa możemy zwrócić go do sklepu. W przypadku sklepu internetowego droga jest prosta - mamy 10 dni na zwrot towaru, którego po prostu nie chcemy. Warto zaznaczyć, że tą opcją dysponujemy wyłącznie podczas zakupów internetowych. W sklepie tradycyjnym będziemy potrzebowali dodatkowo paragonu lub innego potwierdzenia zakupu. Pamiętajmy o tym, że pomimo tego, że zwracamy sprzęt w oryginalnym pudełku wraz z dowodem zakupu bez widocznych śladów użytkowania, sprzedawca może nie przyjąć zwrotu. Tylko od jego dobrej woli zależy, czy za daną rzecz dostaniemy zwrot gotówki. 2 lata to okres gwarancyjny. W tym czasie, jeżeli sprzęt nie działa sprzedawca ma obowiązek jego naprawy, bądź wymiany. Jeżeli dwie pierwsze opcje zakończą się fiaskiem dopiero wtedy możemy domagać się zwrotu gotówki.
Niestety, jak co roku, pomimo apeli ilość zwierząt oddawanych do schroniska w czasie poświątecznym zwiększa się. Nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale i również ludzie na całym świecie nie rozumieją, że zwierzak to nie jest zwykły pluszak. To obowiązek, który zostaje z nami przez długie lata.
Jak widać możliwości oddania niechcianych prezentów materialnych jest mnóstwo. Problemem pozostają wyłącznie skarpetki. Cóż, chyba jednak będziemy musieli je nosić.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |