› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Co zrobić, żeby nowe sandały nie obtarły stopy?

› bieżące 2 miesiące temu    12.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Co zrobić, żeby nowe sandały nie obtarły stopy?

Kupiłaś nowe sandały, ale nie możesz w nich chodzić, ponieważ powodują obtarcia, a tym samym odczuwasz spory dyskomfort? Niestety obcierające obuwie to powszechny problem, z którym boryka się wiele kobiet. A obklejone plastrami stopy wyglądają bardzo nieestetycznie. W takim razie co zrobić, żeby nowe sandały nie obtarły stopy?

Dlaczego buty obcierają?

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu doświadczyła nieprzyjemnego uczucia, jakim są obtarcia. Powodują one powstawanie pęcherzy, mniejszych lub większy ran, a także odcisków, co z kolei prowadzi do dyskomfortu podczas chodzenia. Dlaczego tak się dzieje? Warto zacząć od tego, że stopy są podporą ciała człowieka. Każdego dnia są obciążone, a w efekcie narażone na kontuzje. Nieodpowiednio dobrane, prowadzą do wielu problemów, w tym wszelkich obtarć. Do najczęstszych przyczyn obcierania zalicza się:

1. Kupowanie butów w złym rozmiarze

Zarówno noszenie zbyt ciasnych butów, jak i za dużych niesie za sobą sporo konsekwencji. Za małe sandały damskie nie tylko powodują ból czy drętwienie palców, ale również przyczyniaj się do powstawania pęcherzy oraz odcisków. Natomiast za duże modele zaburzają stabilność, co z kolei prowadzi do różnych kontuzji, w tym nawet i skręcenia kostki. Tak samo, jak za ciasne, tak i za duże powodują powstawanie pęcherzy oraz otarć, najczęściej w okolicy pięty.

2. Złej jakości materiał

Nie zawsze rozmiar jest winowajcą. Bardzo często zdąża się, że but obciera, ponieważ wykonany jest z kiepskiego materiału. Dlatego kupując sandały damskie, nie sugerują się ceną czy wyglądem, ale przede wszystkim jakością. Dobre buty zapewnią Ci maksymalny komfort oraz posłużą przez kilka sezonów.

Co zrobić, żeby nowe sandały nie obtarły stopy?

Jeżeli nie chcesz mieć problemu z obtarciami, pęcherzami czy odciskami, to przemyśl zakup obuwia. Przede wszystkim wybierz odpowiedni rozmiar, dokładnie mierząc obuwie. Tak jak wspomnieliśmy, nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano sandały damskie. Postaw na dobrą jakość, nawet jeżeli para butów kosztuje nieco więcej. Jak jeszcze można zapobiec obtarciom? Oto kilka skutecznych sposobów:

1. Miej zawsze pod ręką plastry ochronne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie bolesnych otarć oraz pojawienie się pęcherzy jest stosowanie plastrów ochronnych. Najlepiej załóż je od razu, gdy tylko kupisz nowe buty. Plastry dostępne są w cielistym kolorze albo przezroczyste, dzięki czemu są niewidoczne.

2. Kup zapiętki do butów

Kolejna sprawdzona metoda na walkę z obtarciami to zapiętki do butów, które dostaniesz w każdym sklepie obuwniczym. Nakleja się je na ocierający element buta.

3. Wypróbuj samoprzylepne hamulce żelowe

Jeżeli kupiłaś sandały damskie na wysokim obcasie, niezbędne będzie zastosowanie samoprzylepnych wkładek żelowych. Ich zadaniem jest m.in. zapobieganie wysuwania się stóp z obuwia.

4. Posmaruj buty i stopy kremem

Skutecznym sposobem jest również posmarowanie kremem nie tylko nóg, ale również wysmarowanie nim wnętrza buta. Dzięki temu tworzywo zmięknie, a tym samym się rozbije.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.