› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Czterdzieści lat minęło... na ulicy Grunwaldzkiej

› prezentacje ponad rok temu    23.02.2013
Konrad Kosacz
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
Czterdzieści lat minęło... na ulicy Grunwaldzkiej fot. Czesław Misiuk/Konrad Kosacz

W naszych podróżach w czasie, w kolejnym odcinku, przenosimy się o kilkadziesiąt lat i kilka miesięcy wstecz, na ulicę Grunwaldzką. Kilka miesięcy, bo na zdjęciach archiwalnych oglądamy m.in. uroczystość obchodów 1 Maja.

Dla młodych czytelników przypomnę, że pochody pierwszomajowe były to manifestacje organizowane co roku w dniu 1 Maja dla uczczenia międzynarodowego święta klasy robotniczej.
 
Na pierwszym zdjęciu widzimy po lewej trybunę honorową. Na trybunie stoją przywódcy i ważniejsi przedstawiciele partii komunistycznej, a przed nimi defilują z transparentami przedstawiciele zakładów pracy. Ciekawostką jest, że w miejscu owej trybuny z delegatami partii, dziś stoi symbol świata zachodniego – czyli McDonald's. Po nałożeniu na siebie fotografii zauważyłem, że w miejscu gdzie wisiał portret Lenina, na fotografiach współczesnych, znajdują się flagi reklamowe restauracji.
 
Zdjęcia 6-9 to zdjęcia z budowy wieżowców przy ulicy Grunwaldzkiej 1-3-5. Pierwszy z bloków posiada już wszystkie kondygnacje, w drugim na ukończeniu jest dziewiąta kondygnacja, zaś w trzecim jest dopiero 7 pięter. 
 
Moją uwagę zwróciło to, co dzieje się na pierwszym planie. Na zdjęciu nr 6 widzimy autobus marki SAN, jest to najpewniej model H-100 produkowany w latach 1967-1974.
 
Na zdjęciu nr 8 widzimy budynek mieszkalno-handlowy. Do dziś zachował się tylko jeden z nich. Na budynku widzimy reklamę -  ŻYRANDOLE. O ile dobrze pamiętam sklep elektryczny z lampami zachował się tam aż do rozbiórki budynku w czerwcu 2010 roku. Do dziś nie zachował się także ciąg budynków handlowych, który biegł aż do ulicy Piaskowej. 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lobo51
ponad rok temu ocena: 100%  2
Błąd w zapisie ul. Piaskowa jest przy ul. Zagonowej, chodziło chyba o 1-go Maja i Pl. Czerwony przed Urzędem Miejskim.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zibi
ponad rok temu ocena: 100%  1
super są te połączenia starych i nowych zdjęć, na niektórych widać, że czas stoi w miejscu - nowe chodniki nic nie zmieniły. Niektóre drzewka urosły, innych nie ma - 40 lat ale różnic wielu nie ma. Banerów na mieście jest więcej :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.