› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czujnik ruchu, czyli miej na oku inteligentny dom

› bieżące 4 miesiące temu    15.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czujnik ruchu, czyli miej na oku inteligentny dom

Detektor ruchu może być urządzeniem o niezliczonej liczbie zastosowań, gdyż różne typy sprzętu tego rodzaju cechują się rozmaitą skutecznością i precyzją działania. Zasilany bateryjnie czujnik Fibaro Motion Sensor, zaprojektowany na wzór kształtu kociego oka, będzie kontrolował każdy kąt w pomieszczeniu, a inwestycja w wysokiej klasy oprzyrządowanie to inwestycja w wygodę i poczucie bezpieczeństwa właściciela inteligentnego domu. Czujka ruchu Fibaro pozwala nie tylko na podniesienie komfortu życia w jego przestrzeni, ale można ją także wykorzystać w budynkach użyteczności publicznej – biurowcach, halach czy sklepach.

Czujnik ruchu – charakterystyka sprzętu

FIBARO Motion Sensor to urządzenie uniwersalne, kompatybilne ze standardami Z-Wave i Z-Wawe+. Sprzęt ma charakter wielofunkcyjny – to niewielkie urządzenie z pomocą wbudowanej diody RGB Z-Wave poza detekcją ruchu przekazuje również informację o temperaturze, stopniu natężenia światła, a nawet ruchach sejsmicznych. Czujnik jest zasilany przez baterie, a do tego niezwykle prosty w montażu na ścianie lub innej dowolnej powierzchni. FIBARO Motion Sensor może być stosowany jako czujnik przejścia oraz wykorzystany w tworzeniu scen.

Czujnik ruchu – kolorowe multidziałanie w inteligentnym domu

Motion Sensor łączy w sobie cztery praktyczne funkcje: przekazuje dane na temat ruchu, aktualnej temperatury, natężeniu światła, a za sprawą wbudowanego akcelerometru  także o zmianie swojego położenia lub na przykład groźbie trzęsienia ziemi. Motion Sensor ma postać wielokolorowej źrenicy, dlatego można zaprojektować jego działanie, wykorzystując kolor i jego intensywność np. w informowaniu o temperaturze pomieszczenia. FIBARO Motion Sensor to detektor bardzo precyzyjny – nawet z pozoru niezauważalny ruch nie umknie jego uwadze. Do jego zalet należy również ochrona mienia zapominalskiego gospodarza. Jeśli ten zapomni wyłączyć oświetlenie domu, sprzęt np. żelazko czy zazbroić alarm, FIBARO Motion Sensor od razu poinformuje o tym centralkę zarządzającą Home Center. Ta z kolei przypomni o zdarzeniu lub automatycznie rozwiąże problem niewyłączonego światła, niedomkniętego okna czy uruchomionego niepotrzebnie sprzętu AGD. Dzięki czujnikowi ruchu Fibaro, nawet przebywając poza domem, możesz kontrolować swój dobytek – wszystko to przebiega online.

Wielość zalet czujników ruchu w inteligentnym domu

Dzięki odpowiedniej baterii czujnik jest w stanie pracować nieprzerwanie przez okres nawet trzech lat, a do jego szczególnych zalet należy bezprzewodowa komunikacja Z-Wave z centralą. Dom wyposażony w ten typ detektora to dom przyjazny dla właściciela i jego gości – gdy tylko czujka wykryje wzmożony ruch, od razu uruchomi wentylację, zapewniając w ten sposób dopływ świeżego powietrza. Motion Sensor został także wyposażony w skuteczną ochronę przed sabotażem. Każda niekontrolowana i samowolna próba zmiany pola widzenia detektora uruchamia alarm, po czym system natychmiast informuje o tym właściciela, wysyłając powiadomienie na smartfona. Możność integrowania się czujnika z innymi urządzeniami to kolejna zaleta przyrządu. Gdy wieczorem sensor wykryje ruch, niezwłocznie wyśle informację do centrali, która np. włączy oświetlenie. Powiadomiona kamera nagra także obraz, który zostanie wysłany pod numer telefonu gospodarza.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.