› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11

Czy elblążanin ma szansę na Kartę Mieszkańca z cennymi rabatami?

› bieżące 28 dni temu    26.04.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy elblążanin ma szansę na Kartę Mieszkańca z cennymi rabatami? fot. archiwum elblag.net

Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej proponuje wprowadzenie Karty Mieszkańca, która upoważniałaby do nabycia biletów w niższej cenie i innych przywilejów. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga jest za, ale podkreśla, że wymaga to długotrwałego procesu konsultacji nie tylko społecznych.  

Karta Mieszkańca funkcjonuje w wielu miastach, m.in. w Gdańsku. Dzięki niej są możliwe rabaty oraz bezpłatne wejścia i usługi. Szczegóły tutaj.
Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej uznał, że to dobry pomysł. Złożył interpelację w sprawie możliwości wprowadzenie Karty Mieszkańca:

Czy władze miasta przewidują rozwiązania w celu usprawnienia i funkcjonowania różnych programów w celu skonsolidowania w jeden, np. Karta Mieszkańca Elbląga?

- zapytuje  w interpelacji radny.

Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga pomysł spodobał się.

Ideą wspomnianego projektu jest, aby mieszkańcy Elbląga mieli poczucie, iż w zamian, że płacą podatki w naszym mieście są preferencyjnie traktowani. Karta winna być analogią małego obywatelstwa, drogą do umacniania lokalnego patriotyzmu, a mieszkańcom, który identyfikują się ze swoim miejscem zamieszkania, by żyło się wygodniej

- wyjaśnia prezydent.

Obiecuje on, że niebawem rozpoczną się przygotowania do wprowadzenia Karty Mieszkańca. Wymaga to długotrwałego procesu konsultacji społecznych i między jednostkami samorządu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.