› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Czy elblążanin ma szansę na Kartę Mieszkańca z cennymi rabatami?

› bieżące 4 miesiące temu    26.04.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy elblążanin ma szansę na Kartę Mieszkańca z cennymi rabatami? fot. archiwum elblag.net

Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej proponuje wprowadzenie Karty Mieszkańca, która upoważniałaby do nabycia biletów w niższej cenie i innych przywilejów. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga jest za, ale podkreśla, że wymaga to długotrwałego procesu konsultacji nie tylko społecznych.  

Karta Mieszkańca funkcjonuje w wielu miastach, m.in. w Gdańsku. Dzięki niej są możliwe rabaty oraz bezpłatne wejścia i usługi. Szczegóły tutaj.
Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej uznał, że to dobry pomysł. Złożył interpelację w sprawie możliwości wprowadzenie Karty Mieszkańca:

Czy władze miasta przewidują rozwiązania w celu usprawnienia i funkcjonowania różnych programów w celu skonsolidowania w jeden, np. Karta Mieszkańca Elbląga?

- zapytuje  w interpelacji radny.

Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga pomysł spodobał się.

Ideą wspomnianego projektu jest, aby mieszkańcy Elbląga mieli poczucie, iż w zamian, że płacą podatki w naszym mieście są preferencyjnie traktowani. Karta winna być analogią małego obywatelstwa, drogą do umacniania lokalnego patriotyzmu, a mieszkańcom, który identyfikują się ze swoim miejscem zamieszkania, by żyło się wygodniej

- wyjaśnia prezydent.

Obiecuje on, że niebawem rozpoczną się przygotowania do wprowadzenia Karty Mieszkańca. Wymaga to długotrwałego procesu konsultacji społecznych i między jednostkami samorządu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.