› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Aniado kumaty. Przecież to prywatna działka. Notabene właściciel ten sam na którego działce... ~ qqqZdaje się, że to była działka prywatna więc miasto będzie kiedyś z tego miało podatki od... ~ POinformowanybardzo ladne miejsce na budownictwo i widoki na jezioro Drużno i z tylu jest ładne jeziorko do... ~ Elblążaninkto jak glosował!!!??? ~ ciekawyile miasto dostał za ten teren!!!????? ~ podatnik

Czy klinkier jest drogi? Jakie czynniki wpływają na cenę cegły klinkierowej?

› bieżące 5 miesięcy temu    14.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy klinkier jest drogi? Jakie czynniki wpływają na cenę cegły klinkierowej?

Na rynku pokutuje opinia, że cena cegły klinkierowej jest zbyt wysoka względem pozostałych popularnych materiałów budowlanych. Czy rzeczywiście tak jest? W jaki sposób powstają i czym się charakteryzują cegły klinkierowe? Co warunkuje finalną cenę klinkieru?

Proces produkcji oraz cechy i parametry cegieł klinkierowych

Klinkier produkowany jest z wysokiej jakości, oczyszczonej gliny poddawanej spiekaniu w temperaturze 1100 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura spalania powoduje, że klinkier jest niepalny, mrozoodporny, niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, dzięki procesowi spiekania stają się odporne również na rozwój pleśni i grzybów, oddziaływanie wilgoci oraz na niskie temperatury. Nasiąkliwość klinkieru oscyluje w granicach 6%, co czyni go jednym z najmniej chłonnych materiałów budowlanych na rynku. Klinkier wytrzymuje średnio 100 cykli zamrażania i rozmrażania. Dzięki takim właściwościom materiał ten zachowuje swoje pierwotne parametry, kolor i wygląd przez lata.

Ze względu na tak doskonałe parametry – zwłaszcza przez wzgląd na mrozoodporność i wysoką trwałość mechaniczną – cegły klinkierowe stosowane są głównie w formie elewacji ścian trójwarstwowych. Naturalnie mogą służyć do murowania wszystkich warstw w ścianach wielowarstwowych, a także doskonale sprawdzają się do wykonywania podmurówek, budowy ogrodzeń i wznoszenia małej architektury ogrodowej. Zatem czy cena cegły klinkierowej jest przesadzona względem jej właściwości oraz użyteczności?

Cegły klinkierowe odznaczają się także wysoką wytrzymałością na ściskanie, która wynosi 25 – 50 N/mm2. Tak duża wytrzymałość sprawia, że cegły klinkierowe mogą posłużyć do wznoszenia wielopiętrowych budynków mieszkalnych, przemysłowych, czy rolniczych.

Czym warunkowana jest cena cegły klinkierowej?

Podstawowym czynnikiem, od którego zależy cena cegły klinkierowej, jest ilość surowca niezbędnego do produkcji cegły, a także czas potrzebny do jej wypału. Dlatego też na najtańszymi na rynku są cegły drążone, które wymagają do produkcji znacznie mniejszej ilości surowca niż cegły pełne. Z tego też względu czas wypalania cegieł drążonych jest krótszy.

Cena cegły klinkierowej Lode dyktowana jest także jej kolorem. Najtańsze są cegły czerwone wykonywane z naturalnej gliny bez dodatków barwników. Najdrożej kupimy cegły, których kolor wymaga zastosowania rzadkiego, trudno dostępnego lub drogiego barwnika.

Istotny wpływ na finalną cenę produktu ma również faktura oraz wykończenie powłoki cegły klinkierowej. Na rynku spotkać można zarówno cegły z gładką fakturą, jak i takie, które są sztucznie postarzane lub z powłoką wykończoną różnorodnymi gradientami wymagającymi mechanicznej ingerencji podczas procesu produkcji cegły.

Należy zwrócić również uwagę na fakt, że najdroższymi na rynku są cegły klinkierowe formowane ręcznie. Produkt tego typu wymaga bowiem o wiele większych nakładów pracy, zasobów ludzkich i czasu podczas produkcji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.