› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazanin

Czy niemiecki dyskont niespożywczy Tedi zawita do Elbląga?

› biznes 7 miesięcy temu    24.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. materiały prasowe

 W Elblągu - 16 Biedronek, 3 Lidle,  2 Pepco, Carrefour, Leclerc i inne znane sieci handlowe, które już są lub rozważają otwarcie u nas swoich nowych sklepów. Jak się okazuje niemiecki dyskont Tedi ma chrapkę na Polskę i być może na Elbląg. Jeszcze mało znany u nas, ale szefowie firmy wierzą, że to się zmieni.

 Silvan Wohlfarth, prezes sieci dyskontów Tedi zdradził  plany pojawienia się jego sklepów w Polsce, podczas wywiadu udzielonego niemieckiej agencji DPA.

W najbliższych tygodniach debiutujemy w Chorwacji, w przyszłym roku zaczynamy budować sieć we Włoszech, a bezpośrednio po tym w naszym programie są Polska i Portugalia

- cytujemy za „Pulsem Biznesu”.

Gdyby Tedi pojawił się teraz w Elblągu, natrafiłby na konkurencję dwóch sklepów sieci Pepco (Teatralna i Płk Dąbka), które też oferują artykuły niespożywcze. Według specjalistów to jeden z poważniejszych konkurentów niemieckiej sieci. 
Tedi poleca artykuły gospodarstwa domowego, ale nie tylko. Podstawę asortymentu stanowią elementy dekoracji domu, zabawki, artykuły biurowe -  nawet 6 tys. produktów.

Sieć powstała 13 lat temu w  Dortmundzie. Do tej pory otworzyła 1,6 tys. sklepów, w tym roku planuje uruchomić  kolejne 300. Początkowo handlowała tylko w Niemczech, a potem w Austrii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Holandii. Poza granicami Niemiec sieć ma 300 sklepów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.