› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Czy niemiecki dyskont niespożywczy Tedi zawita do Elbląga?

› biznes 4 miesiące temu    24.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. materiały prasowe

 W Elblągu - 16 Biedronek, 3 Lidle,  2 Pepco, Carrefour, Leclerc i inne znane sieci handlowe, które już są lub rozważają otwarcie u nas swoich nowych sklepów. Jak się okazuje niemiecki dyskont Tedi ma chrapkę na Polskę i być może na Elbląg. Jeszcze mało znany u nas, ale szefowie firmy wierzą, że to się zmieni.

 Silvan Wohlfarth, prezes sieci dyskontów Tedi zdradził  plany pojawienia się jego sklepów w Polsce, podczas wywiadu udzielonego niemieckiej agencji DPA.

W najbliższych tygodniach debiutujemy w Chorwacji, w przyszłym roku zaczynamy budować sieć we Włoszech, a bezpośrednio po tym w naszym programie są Polska i Portugalia

- cytujemy za „Pulsem Biznesu”.

Gdyby Tedi pojawił się teraz w Elblągu, natrafiłby na konkurencję dwóch sklepów sieci Pepco (Teatralna i Płk Dąbka), które też oferują artykuły niespożywcze. Według specjalistów to jeden z poważniejszych konkurentów niemieckiej sieci. 
Tedi poleca artykuły gospodarstwa domowego, ale nie tylko. Podstawę asortymentu stanowią elementy dekoracji domu, zabawki, artykuły biurowe -  nawet 6 tys. produktów.

Sieć powstała 13 lat temu w  Dortmundzie. Do tej pory otworzyła 1,6 tys. sklepów, w tym roku planuje uruchomić  kolejne 300. Początkowo handlowała tylko w Niemczech, a potem w Austrii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Holandii. Poza granicami Niemiec sieć ma 300 sklepów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.