› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ja tez chodzę i lubię a nawet wolę niż do galerii i nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego ze... ~ ewa2no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wupl

Czy niemiecki dyskont niespożywczy Tedi zawita do Elbląga?

› biznes 10 miesięcy temu    24.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. materiały prasowe

 W Elblągu - 16 Biedronek, 3 Lidle,  2 Pepco, Carrefour, Leclerc i inne znane sieci handlowe, które już są lub rozważają otwarcie u nas swoich nowych sklepów. Jak się okazuje niemiecki dyskont Tedi ma chrapkę na Polskę i być może na Elbląg. Jeszcze mało znany u nas, ale szefowie firmy wierzą, że to się zmieni.

 Silvan Wohlfarth, prezes sieci dyskontów Tedi zdradził  plany pojawienia się jego sklepów w Polsce, podczas wywiadu udzielonego niemieckiej agencji DPA.

W najbliższych tygodniach debiutujemy w Chorwacji, w przyszłym roku zaczynamy budować sieć we Włoszech, a bezpośrednio po tym w naszym programie są Polska i Portugalia

- cytujemy za „Pulsem Biznesu”.

Gdyby Tedi pojawił się teraz w Elblągu, natrafiłby na konkurencję dwóch sklepów sieci Pepco (Teatralna i Płk Dąbka), które też oferują artykuły niespożywcze. Według specjalistów to jeden z poważniejszych konkurentów niemieckiej sieci. 
Tedi poleca artykuły gospodarstwa domowego, ale nie tylko. Podstawę asortymentu stanowią elementy dekoracji domu, zabawki, artykuły biurowe -  nawet 6 tys. produktów.

Sieć powstała 13 lat temu w  Dortmundzie. Do tej pory otworzyła 1,6 tys. sklepów, w tym roku planuje uruchomić  kolejne 300. Początkowo handlowała tylko w Niemczech, a potem w Austrii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Holandii. Poza granicami Niemiec sieć ma 300 sklepów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.