› bieżące |
ponad rok temu
4.05.2014 Marcin Pszczółkowski komentarzy 0 ocen 5 / 100% |
A A A |
Przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Miejsce to otrzymuje prestiżowe nagrody branży turystycznej. Tymczasem przedłużający się remont ulic może poważnie utrudnić funkcjonowanie Campingu nr 61, bo właśnie to miejsce jest prawdziwą wizytówką turystyczną Elbląga.
Trzy razy z rzędu elbląski camping otrzymywał główną nagrodę konkursu Mister Camping. Tytuł przyznaje co roku Polska Federacja Campingu i Caravaningu. Elbląski Camping nr 61 mieści się przy ulicy Panieńskiej, nad samą rzeką Elbląg.
W dużej mierze wyjątkowość tego miejsca tworzą ludzie. Spotykają się tutaj turyści z najróżniejszych krajów, nie tylko Europy, a także z najodleglejszych terenów Azji czy Australii.
- Mieliśmy gości z 17 państw m.in. z Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Australii czy Nowej Zelandii. Zdarzyli nam się również turyści z tak egzotycznego miejsca jak Tajlandia, ale było to w zeszłym roku. Z powodu zamknięcia pochylni mieliśmy o połowę mniej gości. Atrakcji w mieście ubywa, do tego trzeba doliczyć zamknięty basen, zdecydowanie brakuje tu kąpieliska. Nie ma jednej reguły na jak długo zatrzymują się letnicy, bywa, że na dwa trzy dni a czasami na miesiąc. Nasze miejsce staje się powoli przystankiem dla Niemców, którzy jadą dalej na Litwę, Łotwę czy Estonię - powiedziała nam dyrektor Campingu, Bogusława Sieczka, która od 18 lat dzierżawi go od PTTK. - Co roku staramy się podwyższać nasz standard, zawsze jest tu coś do zrobienia.
Jego atutem jest niewątpliwie położenie, bliskość do trenów nadmorskich na Mierzei Wiślanej, do plaż nad Zalewem czy na Wysoczyznę Elbląską. Przystań przy kempingu, umożliwia skorzystanie z kajaków, co z kolei daje szansę zwiedzenia za ich pomocą rzeki Elbląg i malowniczych terenów jeziora Drużno. Na miejscu jest także wypożyczalnia rowerów, więc goście mogą wybrać się nimi na wycieczkę po Elblągu i okolicznych terenach. Natomiast miłośnikom nordic walkingu są użyczane kijki. Osoby tam przebywające, zwłaszcza starsze, cenią sobie panujący tam spokój i ciszę.
Tymczasem od 3 lutego, w ramach zadania pn. „Przebudowa systemu przeciwpowodziowego prawego brzegu rzeki Elbląg (CO2a) w rejonie od ujścia rzeki Fiszewki do mostu w Al. Tysiąclecia w Elblągu” jest zamknięta ul. Panieńska w sąsiedztwie campingu PTTK oraz pod mostem w Al. Tysiąclecia. W zawiązku z powyższym został zorganizowany objazd tego odcinka ulicami Sopocką, Al. Tysiąclecia, Zamkową oraz Wapienną.
Prace budowlane nadal trwają, a sezon turystyczny pomału już się rozpoczyna. Czy nie spowodują strat w funkcjonowaniu campingu? Zwłaszcza, że remont pociągnie się aż do końca września br.
- Od dnia 30.04.2014 jest zapewniony dojazd do kampingu nr 61 przy ul. Panieńskiej 14. Mimo toczących się prac drogowych, dojazd będzie zapewniony przez cały sezon letni. Od 30. kwietnia odbywał się będzie od strony bulwaru Zygmunta Augusta – deklaruje Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta miasta. - Prosimy o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie się do znaków związanych ze zmiana organizacji ruchu w rejonie prowadzenia prac budowlanych na ul. Zagonowej, Panieńskiej oraz w okolicach terenu kampingu. Planowany termin zakończenia prac w tej części miasta to 30 września 2014.
Elbląski camping od 20 lat nie odnotowywał takich strat, jak w... › ponad rok temu › 20.07.2014 | komentarzy 4 |
Camping odnotowuje straty. Co na to Urząd Miejski? › ponad rok temu › 25.07.2014 | komentarzy 12 |
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |