› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Czy szklane ściany w domach jednorodzinnych to dobry pomysł?

› poradnik 3 miesiące temu    25.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy szklane ściany w domach jednorodzinnych to dobry pomysł?

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne .

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne . Oryginalność w architekturze nie zależy jednak wyłącznie od kształtu naszych ścian zewnętrznych, lecz także od materiału, z jakiego są wykonane. A tutaj, wzorem naszych zachodnich sąsiadów, coraz odważniej stawia się na szkło. My natomiast postanowiliśmy rozłożyć ten temat na części pierwsze i znaleźć odpowiedź na pytanie czy szklane ściany to mocny czy słaby punkt domu jednorodzinnego? O pomoc poprosiliśmy redaktorów www.dom.pl.

Zacznijmy od przyjemnych rzeczy. Szklane ściany, zarówno zewnętrzne jak i działowe, to przede wszystkim światło. Budynek jest intensywnie oświetlony światłem dziennym, ma to wpływ na dwie kwestie. Po pierwsze – dobrze oświetlony budynek wymaga mniejszego nakładu energetycznego, a co za tym idzie finansowego, na doświetlenie. Szkło decyduje także o tym, że wnętrze wydaje się bardziej otwarte i przestronne. Dzienne światło podobno lepiej wpływa na nastrój, a od fizycznej strony, długość fali takiego promieniowania jest optymalne dla kwiatów, uprawianych wewnątrz.

szklane_sciany.jpg

Szkło jako materiał budowlany, jest wysoce cenione przez architektów. Aranżacja wnętrza z dużą ilością elementów szklanych daje równie duże pole do popisu. Coraz częściej wybierane są bowiem projekty w stylu minimalistycznym, któremu odpowiada niewielka ilość mebli, zazwyczaj w kolorach czerni, bieli lub odcieniach szarości. Aranżacje mają charakter bardziej geometryczny, wręcz kanciaty, naturalnym połączeniem jest więc nieco futurystyczne w odbiorze szkło, przywodzące na myśl najnowocześniejsze biurowce czy laboratoria.

Jak w każdym przypadku mamy i drugą stronę. Szklana ściana nie jest pomysłem pozbawionym wad. Rozwiązanie takie, zwłaszcza wykonane z wątpliwą jakością, może mieć fatalne skutki jeśli chodzi o utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. W okresach letnich, bez odpowiedniego systemu wymiany i kontroli temperatury powietrza w domu może wytworzyć się efekt szklarni i dom od strony południowej może błyskawicznie się przegrzać. Innym problemem może być fakt, że nasz dom staje się otwarty dla oczu postronnych. W krajach zachodnich, dobrym przykładem jest Holandia, duże, przestronne i przede wszystkim otwarte na przechodniów okna, nie są niczym dziwnym. Znacznie ograniczona intymność może być w naszych warunkach dotkliwym problemem i trzeba to dobrze przemyśleć przed przystąpieniem do realizacji wymarzonego projektu domu jednorodzinnego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.