› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Czy szklane ściany w domach jednorodzinnych to dobry pomysł?

› poradnik 8 miesięcy temu    25.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy szklane ściany w domach jednorodzinnych to dobry pomysł?

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne .

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne . Oryginalność w architekturze nie zależy jednak wyłącznie od kształtu naszych ścian zewnętrznych, lecz także od materiału, z jakiego są wykonane. A tutaj, wzorem naszych zachodnich sąsiadów, coraz odważniej stawia się na szkło. My natomiast postanowiliśmy rozłożyć ten temat na części pierwsze i znaleźć odpowiedź na pytanie czy szklane ściany to mocny czy słaby punkt domu jednorodzinnego? O pomoc poprosiliśmy redaktorów www.dom.pl.

Zacznijmy od przyjemnych rzeczy. Szklane ściany, zarówno zewnętrzne jak i działowe, to przede wszystkim światło. Budynek jest intensywnie oświetlony światłem dziennym, ma to wpływ na dwie kwestie. Po pierwsze – dobrze oświetlony budynek wymaga mniejszego nakładu energetycznego, a co za tym idzie finansowego, na doświetlenie. Szkło decyduje także o tym, że wnętrze wydaje się bardziej otwarte i przestronne. Dzienne światło podobno lepiej wpływa na nastrój, a od fizycznej strony, długość fali takiego promieniowania jest optymalne dla kwiatów, uprawianych wewnątrz.

szklane_sciany.jpg

Szkło jako materiał budowlany, jest wysoce cenione przez architektów. Aranżacja wnętrza z dużą ilością elementów szklanych daje równie duże pole do popisu. Coraz częściej wybierane są bowiem projekty w stylu minimalistycznym, któremu odpowiada niewielka ilość mebli, zazwyczaj w kolorach czerni, bieli lub odcieniach szarości. Aranżacje mają charakter bardziej geometryczny, wręcz kanciaty, naturalnym połączeniem jest więc nieco futurystyczne w odbiorze szkło, przywodzące na myśl najnowocześniejsze biurowce czy laboratoria.

Jak w każdym przypadku mamy i drugą stronę. Szklana ściana nie jest pomysłem pozbawionym wad. Rozwiązanie takie, zwłaszcza wykonane z wątpliwą jakością, może mieć fatalne skutki jeśli chodzi o utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. W okresach letnich, bez odpowiedniego systemu wymiany i kontroli temperatury powietrza w domu może wytworzyć się efekt szklarni i dom od strony południowej może błyskawicznie się przegrzać. Innym problemem może być fakt, że nasz dom staje się otwarty dla oczu postronnych. W krajach zachodnich, dobrym przykładem jest Holandia, duże, przestronne i przede wszystkim otwarte na przechodniów okna, nie są niczym dziwnym. Znacznie ograniczona intymność może być w naszych warunkach dotkliwym problemem i trzeba to dobrze przemyśleć przed przystąpieniem do realizacji wymarzonego projektu domu jednorodzinnego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.