› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Czy szklane ściany w domach jednorodzinnych to dobry pomysł?

› poradnik 28 dni temu    25.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne .

Nowatorskie podejście do architektury to nie tylko mrzonki projektantów. Widowiskowe konstrukcje z roku na roku w większej ilości spotkać można na osiedlach, szczególnie w podmiejskich "sypialniach" dużych miast. Wolno stojące, proste, opatrzone bryły wypierane są przez bardziej kreatywne . Oryginalność w architekturze nie zależy jednak wyłącznie od kształtu naszych ścian zewnętrznych, lecz także od materiału, z jakiego są wykonane. A tutaj, wzorem naszych zachodnich sąsiadów, coraz odważniej stawia się na szkło. My natomiast postanowiliśmy rozłożyć ten temat na części pierwsze i znaleźć odpowiedź na pytanie czy szklane ściany to mocny czy słaby punkt domu jednorodzinnego? O pomoc poprosiliśmy redaktorów www.dom.pl.

Zacznijmy od przyjemnych rzeczy. Szklane ściany, zarówno zewnętrzne jak i działowe, to przede wszystkim światło. Budynek jest intensywnie oświetlony światłem dziennym, ma to wpływ na dwie kwestie. Po pierwsze – dobrze oświetlony budynek wymaga mniejszego nakładu energetycznego, a co za tym idzie finansowego, na doświetlenie. Szkło decyduje także o tym, że wnętrze wydaje się bardziej otwarte i przestronne. Dzienne światło podobno lepiej wpływa na nastrój, a od fizycznej strony, długość fali takiego promieniowania jest optymalne dla kwiatów, uprawianych wewnątrz.

szklane_sciany.jpg

Szkło jako materiał budowlany, jest wysoce cenione przez architektów. Aranżacja wnętrza z dużą ilością elementów szklanych daje równie duże pole do popisu. Coraz częściej wybierane są bowiem projekty w stylu minimalistycznym, któremu odpowiada niewielka ilość mebli, zazwyczaj w kolorach czerni, bieli lub odcieniach szarości. Aranżacje mają charakter bardziej geometryczny, wręcz kanciaty, naturalnym połączeniem jest więc nieco futurystyczne w odbiorze szkło, przywodzące na myśl najnowocześniejsze biurowce czy laboratoria.

Jak w każdym przypadku mamy i drugą stronę. Szklana ściana nie jest pomysłem pozbawionym wad. Rozwiązanie takie, zwłaszcza wykonane z wątpliwą jakością, może mieć fatalne skutki jeśli chodzi o utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. W okresach letnich, bez odpowiedniego systemu wymiany i kontroli temperatury powietrza w domu może wytworzyć się efekt szklarni i dom od strony południowej może błyskawicznie się przegrzać. Innym problemem może być fakt, że nasz dom staje się otwarty dla oczu postronnych. W krajach zachodnich, dobrym przykładem jest Holandia, duże, przestronne i przede wszystkim otwarte na przechodniów okna, nie są niczym dziwnym. Znacznie ograniczona intymność może być w naszych warunkach dotkliwym problemem i trzeba to dobrze przemyśleć przed przystąpieniem do realizacji wymarzonego projektu domu jednorodzinnego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.