› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Czy warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne?

› bieżące 5 miesięcy temu    21.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne?

Chociaż kalendarzowa zima trwa cały czas, brak tej prawdziwej, mroźnej pory roku skłania wiele osób do refleksji – czy nie zacząć porządków wiosennych trochę wcześniej. Uważamy, że są to rozważania delikatnie nad wyrost, dla tych jednak którzy w tych przekonaniach się utwierdzą, pragniemy przedstawić krótki poradnik po wyborze i inwestycji w oświetlenie zewnętrzne. Jest to nieodłączny element każdej posesji, który po zmroku rozświetli uporządkowane wcześniej tereny.

Zalety oświetlenia zewnętrznego

Zanim jednak odpowiemy na pytanie tak często zadawane, czyli jak wielka powinna być inwestycja w oświetlenie ogrodowe lub ogólnie - zewnętrzne - pragniemy przedłożyć jego zalety. Otóż tak często niedoceniane lampy na zewnątrz, niosą ze sobą wiele korzyści, a ich zakup powinien być zaplanowany na stosunkowo wczesnym etapie. Przede wszystkim, posiadacze wszelkich posesji, od ogródków działkowych, po ogrody lub tereny wokół domu, pamiętać powinni, że zmrok zapada o każdej porze roku. W takich okolicznościach odpowiednio dobrane lampy zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo. Wyobraźmy sobie sytuację, że do naszej ogrodowej altany wiedzie niewyraźnie oznaczona ścieżka. Może to dopiero wczesny etap budowy domu jednorodzinnego? Wiele niebezpieczeństw czyha, gdy jest ciemno. W takiej sytuacji oświetlenie wskaże nam drogę, a nas uchroni od kontuzji i przykrych konsekwencji. Bezpieczeństwo to nie wszystko? W takim razie należy wspomnieć o oszczędnościach. Rynek oświetlenia zewnętrznego oferuje niesamowite ilości produktów. Lampy na cokół, lampy typu kinkiet, lampy LED czy też lampy solarne. Szczególnie te ostatnie, cieszą się w ostatnich latach powodzeniem. Dlaczego? Ze względu na swoją ekonomiczność. Nowoczesne lampy solarne pozwalają maksymalizować oszczędność zużycia prądu, co wynagrodzi nam z pewnością brak wysokich rachunków. Niemniej jednak, najlepsze lampy solarne potrafią trochę kosztować... Jak więc znaleźć złoty środek? Czy i w jakie oświetlenie zewnętrzne warto zainwestować?

Jakość, nie cena

Przytaczając znane wszystkim słowa - nie cena, a jakość. Trywialne z pozoru słowa, niosą ze sobą niesamowite przesłanie. Okazuje się bowiem, że oświetlenie zewnętrzne nie musi być najdroższe. Oczywiście wybrane “z głową” (wyjaśniamy poniżej). Klienci bardzo często zadają nam pytanie, czy istnieją tanie, ale bardzo dobre lampy zewnętrzne. Odpowiadamy zawsze bardzo dyplomatycznie – to zależy. W Polsce spotkać się możemy z wieloma producentami oświetlenia ogrodowego i zewnętrznego. Rabalux, Polux, Nowodvorski Lightning należą do czołówki. Każda z marek oferuje tysiące najróżniejszych modeli lamp, dzięki czemu wybór może okazać się trudny, ale zawsze satysfakcjonujący. Gdybyśmy mieli porównać jakość komponentów, z których stworzone są lampy, moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Jest to spowodowane tym, że w różnych przedziałach cenowych będziemy mieć do czynienia z różnymi materiałami. Najważniejszym jednak wskaźnikiem, który należy zabrać pod uwagę podczas wyboru oświetlenia jest jej bezpieczeństwo i ochrona przed ciałami obcymi. Pomoże nam w tym wskaźnik IP, który dla oświetlenia zewnętrznego powinien wskazywać wartość od IP 45 do 66.

To jak z tą ceną?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie “Ile kosztować powinna lampa zewnętrzna, żeby była dobra”. Wiemy jednak, w jaki sposób zminimalizować koszty tak, aby było warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne. Otóż, w Internecie jest wiele sklepów, które dystrybuują produkty i dobra wytwarzane przez producentów masowych (jak Rabalux czy Polux). Sklepy te, w świetle praw rynku, dbają o to, aby na ofertę dostępną w ich przypadku, nałożona została marża. W skrócie - aby na tym zarobiły. Po wielu miesiącach poszukiwań i porównywania ofert, wspólnie z kolegami z redakcji wyróżniliśmy kilka sklepu internetowych z oświetleniem. Wśród nich znalazł się sklep Luminatione.pl.

Zwracaj uwagę na wszystko

Duże i znane sklepy Internetowe o ugruntowanej pozycji na rynku dostarczają poza produktami wiele możliwości dla samych klientów - programy lojalnościowe, rabaty, zniżki. Czy aby na pewno to jest istotne, gdy sam produkt jest droższy o 20% od tego samego produktu w innym sklepie? Przeciwieństwem takiego sztucznego windowania cen jest Luminatione.pl, który za swoją przewagę konkurencyjną uznaje niską cenę i niewielką marżę. Gdy przejrzymy ofertę tego sklepu, na pierwszy rzut oka widać, że sklep prowadzony jest z pasją i zaangażowaniem, dostarczając wiele lamp zewnętrznych po niższych cenach. I właśnie to pomoże odpowiedzieć nam na pytanie zawarte w tytule tego artykułu - czy warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne. Nasza odpowiedź brzmi – tak, jeżeli zadbamy o to, aby nie przepłacić. Oświetlenie zewnętrzne zakupione w takim sklepie jak Luminatione.pl pozwoli nam zaoszczędzić oraz zyskać bezpieczne i jakościowe produkty. W takim przypadku zdecydowanie warto zainwestować w oświetlenie zewnętrzne.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.