› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Czy wiosna to dobry moment na termoizolacje farbą?

3 miesiące temu    18.03.2024
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy wiosna to dobry moment na termoizolacje farbą?

Mimo że farba termoizolacyjna jest obecna na rynku od pewnego czasu, nadal wielu ludzi nie jest świadomych jej istnienia. Z pewnością to kwestia, którą warto zmienić. Z naszego artykułu dowiesz się, co to jest farba termoizolacyjna i czy wiosna to dobry moment do jej stosowania. Zaczynamy.

Powłoka termoizolacyjna – co to takiego?

Powłoka termoizolacyjna to specjalistyczny produkt, który charakteryzuje się zdolnością do odbijania promieniowania cieplnego. Istnieje kilka rodzajów takich farb. Na przykład GoTherm® polskiego producenta wykorzystuje mikrosfery szklane, w których panuje podciśnienie zbliżone do próżni, co zwiększa opór cieplny. Zasada działania takiej farby jest podobna do styropianu, w którym spienione granulki polistyrenu tworzą strukturę komórkową, zapobiegając ucieczce ciepła z wnętrza budynku. W przypadku powłok termoizolacyjnych rolę tych granulek pełnią wspomniane wcześniej mikrosfery szklane.

Dlaczego warto malować?

Farba termoizolacyjna posiada kilka podstawowych właściwości oto one:

 • izolacja cieplna pomalowanych termofarbą powierzchni. W zimie pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu,
 • odbija 90% promieniowania słonecznego – latem zapłacimy mniej za klimatyzację.
 • zapobiega skraplaniu się wody na ścianach i tworzeniu się tzw. mostków termicznych,
 • zapobiega powstawaniu pleśni i grzyba na ścianie. Niszczy również bakterie.
 • łatwo się ją nanosi, a sama powłoka nie zmienia właściwości w czasie.

Termofarba wiosną

Wiosna to moment, w którym mamy zazwyczaj więcej motywacji, widzimy pozytywne zmiany zachodzące w przyrodzie i sami chcemy coś zmienić. Planujemy prace porządkowe wokół domu i wymyślamy, jak będzie wyglądał nasz ogród. To również dobry moment na obmyślenie poprawy efektywności energetycznej naszego domu. W tym ostatnim elemencie może pomóc właśnie farba termoizolacyjna. Stosując ją wiosną, przygotujemy się również na lato. Tak jak pisaliśmy, farba odbija promieniowanie, więc skutecznie ochrania nas przed zbytnim nagrzaniem mieszkania.

Taka powłoka to również dobry pomysł na przykład na izolację termiczną altanki na działce czy domku letniskowego. Często nie chcemy inwestować dużych pieniędzy w tego typu budowle, a jednak czujemy, że w dzień mogłoby być w nich chłodniej a nocą trochę cieplej. Z pewnością farba z mikrosferami w tym pomoże.

W zasadzie farby termoizolacyjne można stosować przez cały rok (bo nadają się do stosowania również od wewnątrz). Jednak wiosna to idealna pora, aby zmienić coś w otoczeniu i zadbać o dom i ogród. Warto to wykorzystać!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.