› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Czym i jak można pomalować płytki?

› poradnik ponad rok temu    22.12.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czym i jak można pomalować płytki?

Jeśli chcesz odmienić wygląd kuchni lub łazienki wyłożonej płytkami ceramicznymi, nie musisz decydować się na ich pracochłonną i kosztowną wymianę. Wystarczy pomalować płytki odpowiednią farbą. Ten prosty i stosunkowo szybki zabieg pomoże odświeżyć wygląd pomieszczenia, nie generując wysokich kosztów.

Malowanie płytek ceramicznych – czy to ma sens?

Płytki ceramiczne, których używamy do pokrywania ścian oraz podłóg w łazience i kuchni, są zazwyczaj bardzo trwałe. Służą przez wiele lat, zachowując piękny wygląd i odpowiednie właściwości. Może jednak zdarzyć się, że będziemy chcieli zmienić wygląd pomieszczenia ze względów estetycznych, a nie praktycznych. Konieczność skuwania płytek w dobrym stanie może okazać się wtedy zbytnią rozrzutnością. Jeśli jedynym argumentem, przemawiającym za wymianą płytek jest zmiana koncepcji aranżacji wnętrza, warto rozważyć ich pomalowanie, a nie skuwanie i układanie nowych. Pozwoli to zaoszczędzić czas, pieniądze oraz energię (zobacz więcej zalet tego rozwiązania na stronie http://domifikacje.pl/better-home/malowanie-plytek-z-wyprawa-na-ryby-w-tle/).

07_czym-i-jak-mozna-pomalowac-plytki_2.jpg

Jak wybrać farbę do malowania płytek?

Powierzchnia płytek ceramicznych jest bardzo gładka i lita, a co za tym idzie, ma słabą przyczepność. Utrudnia to malowanie i powoduje, że musimy wybrać specjalną farbę. Zwykła emalia do ścian nie utrzyma się na płytkach. Wybierając farbę do płytek, powinniśmy zwrócić uwagę na wskazania producenta. Musi być tam jasno określone, że przeznaczona jest do pokrywania powierzchni danego rodzaju płytek ceramicznych - tylko wtedy będziemy mieli pewność, że efekt remontu będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy.

Przygotowanie płytek do malowania

Malowanie warto przeprowadzić w ciepły dzień, lepiej jednak unikać upałów, które mogłyby powodować zbyt szybkie wysychanie farby. Pracę należy zacząć od odpowiedniego przygotowania pomieszczenia oraz powierzchni przeznaczonej do malowania. Meble najlepiej wynieść z łazienki, natomiast urządzenia sanitarne zabezpieczyć za pomocą folii przed zachlapaniem. Następnie trzeba oczyścić i odtłuścić płytki ceramiczne - zabrudzona powierzchnia utrudni przyleganie farby i sprawi, że szybko pojawią się pierwsze odpryski. Po dokładnym umyciu i odtłuszczeniu powierzchni należy nałożyć warstwę podkładową. Do tego celu potrzebna nam będzie farba do gruntowania. Jej zadaniem jest wygładzenie malowanej powierzchni i ujednolicenie jej kolorystyki. Warstwa podkładowa musi wyschnąć, zanim przystąpimy do nakładania właściwej farby. Różne podkłady mają odmienny czas schnięcia, sięgający nawet kilkudziesięciu godzin.

Malowanie płytek krok po kroku

Po wyschnięciu warstwy podkładowej można przystąpić do malowania płytek na wybrany kolor. Najlepiej zacząć od narożnika i przesuwać się w jedną stronę. Po pomalowaniu, płytki należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy nałożyć można kolejną warstwę farby. Ilość warstw zależeć będzie od koloru, jaki miały płytki pierwotnie oraz od tego, jaką emalię wybierzemy. Końcowym etapem jest nałożenie lakieru gruntującego, który utrwala powierzchnię płytek.

Zamiast skuwać i układać nowe płytki ceramiczne, można pokusić się o ich pomalowanie. Dzięki temu szybko i tanio odmienimy wnętrze nie do poznania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.