› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Nie dbali o mieszkania nie placili czynszow a teraz do nowych chca. Hehe nie dawac im.niech ida na... ~ wiktoria1Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę i kopnijcie dyrektora ZBK w dupę. Wykupcie mieszkania,... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ janPrzecież dyrektorzy PKO zarabiają za mało milionów więc trzeba szukać oszczędności... ~ ermeble w pomieszczeniu to ważna rzecz, ale najważniejsze to ze sobą wszystko zgrać i zadbać... ~ Malina1122Na Mickiewicza tez zlikwidowali ~ elblążanka "Przecież od wielu lat tam była, pełno ludzi zawsze, starsi płacą różne opłaty" a z... ~ banksterMogą sobie pójść do żabki i tam płacić różne opłaty ~ RexAle w czym jest problem skoro na Teatralnej znajduje sie Oddział Banku? ~ asdZaraz pojawią się spadkobiercy! ~ STOP UST 447Zaraz pojawią się spadkobiercy! ~ STOP UST 447

Czym i jak można pomalować płytki?

› poradnik ponad rok temu    22.12.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czym i jak można pomalować płytki?

Jeśli chcesz odmienić wygląd kuchni lub łazienki wyłożonej płytkami ceramicznymi, nie musisz decydować się na ich pracochłonną i kosztowną wymianę. Wystarczy pomalować płytki odpowiednią farbą. Ten prosty i stosunkowo szybki zabieg pomoże odświeżyć wygląd pomieszczenia, nie generując wysokich kosztów.

Malowanie płytek ceramicznych – czy to ma sens?

Płytki ceramiczne, których używamy do pokrywania ścian oraz podłóg w łazience i kuchni, są zazwyczaj bardzo trwałe. Służą przez wiele lat, zachowując piękny wygląd i odpowiednie właściwości. Może jednak zdarzyć się, że będziemy chcieli zmienić wygląd pomieszczenia ze względów estetycznych, a nie praktycznych. Konieczność skuwania płytek w dobrym stanie może okazać się wtedy zbytnią rozrzutnością. Jeśli jedynym argumentem, przemawiającym za wymianą płytek jest zmiana koncepcji aranżacji wnętrza, warto rozważyć ich pomalowanie, a nie skuwanie i układanie nowych. Pozwoli to zaoszczędzić czas, pieniądze oraz energię (zobacz więcej zalet tego rozwiązania na stronie http://domifikacje.pl/better-home/malowanie-plytek-z-wyprawa-na-ryby-w-tle/).

07_czym-i-jak-mozna-pomalowac-plytki_2.jpg

Jak wybrać farbę do malowania płytek?

Powierzchnia płytek ceramicznych jest bardzo gładka i lita, a co za tym idzie, ma słabą przyczepność. Utrudnia to malowanie i powoduje, że musimy wybrać specjalną farbę. Zwykła emalia do ścian nie utrzyma się na płytkach. Wybierając farbę do płytek, powinniśmy zwrócić uwagę na wskazania producenta. Musi być tam jasno określone, że przeznaczona jest do pokrywania powierzchni danego rodzaju płytek ceramicznych - tylko wtedy będziemy mieli pewność, że efekt remontu będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy.

Przygotowanie płytek do malowania

Malowanie warto przeprowadzić w ciepły dzień, lepiej jednak unikać upałów, które mogłyby powodować zbyt szybkie wysychanie farby. Pracę należy zacząć od odpowiedniego przygotowania pomieszczenia oraz powierzchni przeznaczonej do malowania. Meble najlepiej wynieść z łazienki, natomiast urządzenia sanitarne zabezpieczyć za pomocą folii przed zachlapaniem. Następnie trzeba oczyścić i odtłuścić płytki ceramiczne - zabrudzona powierzchnia utrudni przyleganie farby i sprawi, że szybko pojawią się pierwsze odpryski. Po dokładnym umyciu i odtłuszczeniu powierzchni należy nałożyć warstwę podkładową. Do tego celu potrzebna nam będzie farba do gruntowania. Jej zadaniem jest wygładzenie malowanej powierzchni i ujednolicenie jej kolorystyki. Warstwa podkładowa musi wyschnąć, zanim przystąpimy do nakładania właściwej farby. Różne podkłady mają odmienny czas schnięcia, sięgający nawet kilkudziesięciu godzin.

Malowanie płytek krok po kroku

Po wyschnięciu warstwy podkładowej można przystąpić do malowania płytek na wybrany kolor. Najlepiej zacząć od narożnika i przesuwać się w jedną stronę. Po pomalowaniu, płytki należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy nałożyć można kolejną warstwę farby. Ilość warstw zależeć będzie od koloru, jaki miały płytki pierwotnie oraz od tego, jaką emalię wybierzemy. Końcowym etapem jest nałożenie lakieru gruntującego, który utrwala powierzchnię płytek.

Zamiast skuwać i układać nowe płytki ceramiczne, można pokusić się o ich pomalowanie. Dzięki temu szybko i tanio odmienimy wnętrze nie do poznania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.