› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia posesji?

› bieżące 2 miesiące temu    18.03.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia posesji?

Postawienie ogrodzenia wokół posesji to priorytetowa sprawa dla właścicieli domów, którzy chcą czuć się bezpiecznie na swoim terenie oraz pragną dać jasno do zrozumienia intruzom, gdzie leży granica, której nie powinni przekraczać. Mnogość ofert na rynku sprawia, że wybór określonego typu ogrodzenia wcale nie jest łatwy. Można go sobie jednak ułatwić, jeśli weźmie się pod uwagę kilka czynników.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ogrodzenia posesji?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru konkretnego typu ogrodzenia posesji warto wziąć pod uwagę szereg czynników, które ten wybór mogą ułatwić, zawężając krąg poszukiwań. Oto one:

- usytuowanie posesji

Umiejscowienie posesji i rodzaj podłoża może mieć wpływ na typ ogrodzenia, który będzie najodpowiedniejszy. Przykładowo w niektórych gminach władze określają w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, jaki typ czy kolor ogrodzeń jest na danym terenie dozwolony, a jaki zabroniony i trzeba się do tego zastosować. Sam rodzaj terenu natomiast może wymusić na właścicielu posesji zbudowanie ogrodzenia z podmurówką dla zachowania większej stabilności. Jeśli posesja jest przy drodze, postawienie ogrodzenia pełnego może nie być możliwe ze względu na ryzyko ograniczenia widoczności.

- obowiązujące przepisy

Stawiane ogrodzenie musi być zgodne z przepisami prawa budowlanego, w którego świetle bez pozwolenia można postawić płot nie wyższy niż 2,2 m z założeniem, że do wysokości 1,8 m nie będzie on posiadał żadnych ostrych elementów.

- rodzaj materiałów, z jakich ogrodzenie zostało wykonane

Ogrodzenie powinno być inwestycją na długie lata. Jeśli do tego chce się, aby zachowało trwałość bez konieczności regularnych okresowych konserwacji, warto zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z jakich zostało wykonane. W tej dziedzinie zdecydowaną przewagę mają ogrodzenia metalowe z ocynkiem dodatkowo zabezpieczone malowaniem proszkowym nad drewnianymi.

- rodzaj konstrukcji ogrodzenia

Jeśli przepisy w danym miejscu tego nie ograniczają, warto zastanowić się, czy na posesji sprawdzi się bardziej ogrodzenie pełne, czy ażurowe. To zawęzi krąg poszukiwań lub jeśli trudno się komuś zdecydować podpowie rozwiązanie uniwersalne, jakim jest ogrodzenie panelowe, którego ażurową konstrukcję można tanio i efektownie przesłonić zamieniając w płot pełny.

- cena

Często jest ona ważnym czynnikiem przy wyborze, choć nie powinna mieć znaczenia decydującego. Najważniejsze jest określenie stosunku jakości do ceny. Nawet przy ograniczonym budżecie czasami lepiej wybrać bardziej wytrzymałe ogrodzenie, które przetrwa długie lata niż mniej trwałe, choć najtańsze ogrodzenie z siatki.

Jaki typ ogrodzenia sprawdzi się w każdych warunkach?

Niezdecydowanym, którzy mimo podjęcia próby zawężenia kręgu wyboru w oparciu o powyższe czynniki, nadal nie potrafią podjąć decyzji, można polecić ogrodzenie panelowe, które sprawdzi się w każdych warunkach. Jest solidne, trwałe i tanie, a do tego można je łatwo dostosować do potrzeb, zamieniając konstrukcję ażurową na pełną poprzez obsianie roślinnością, czy przysłonięcie matą.

Chociaż wybór ogrodzenia posesji nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, łatwiej będzie podjąć świadomą decyzję, aby potem nie żałować.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.