› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Wszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobby

Czym kierować się przy wyborze okien do domu?

› bieżące 2 miesiące temu    17.03.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym kierować się przy wyborze okien do domu?

Zakup nowych okien do domu to inwestycja, która powinna być poprzedzona dokładnym określeniem potrzeb. Na ich podstawie dopiero najlepiej dokonywać wyboru. Obecne okna znacznie różnią się od tych, które kupowało się lata temu. Producenci, szukając najlepszych rozwiązań, wdrażają nowe technologie, które mają wpływ na parametry okna i jego właściwości.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze okien?

Przy wyborze okien nie warto kierować się jedynie ich stroną wizualną, która choć ważna, nie będzie miała wpływu na ich wartość użytkową. Aby okna dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być dostosowane do:

- lokalizacji pomieszczenia

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że okna odpowiednio dostosowane do lokalizacji pomieszczenia mogą przyczynić się do większego komfortu. Przykładowo w nasłonecznionym mocno mieszkaniu sprawdzą się pakiety szybowe z niską przepuszczalnością energii słonecznej, co zaowocuje tym, że latem mieszkanie nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Do mieszkań zacienionych natomiast można dobierać szyby o większej przezroczystości. Natomiast mieszkańcy terenów, w których często występują silne wiatry, mogą zdecydować się na profile okienne o podwyższonej sztywności, a tym samym bardziej odporne na działanie wiatru.

- stanu budynku

Kondycja całego budynku na wpływ na to, czy zakupione okna będą mogły należycie wypełniać swoją funkcję w zakresie zatrzymywania ciepła w domu. Jeśli wybierze się okna o najlepszych parametrach izolacyjności termicznej, których zadaniem jest również przynoszenie oszczędności w ogrzewaniu, w budynku uszczelnionym i ocieplonym spełnią swoje zadanie. Jeśli jednak zainstaluje się je w domu, z którego ciepło ucieka także przez ściany, czy dach, nawet okna z najwyższej półki nie pomogą w oszczędzaniu na kosztach ogrzewania. Nie ma sensu więc w takim budynku decydować się na produkty z najlepszymi parametrami i przepłacać. Lepiej kupić okna tańsze o parametrach wystarczających, aby zapewnić ciepło mieszkańcom.

- indywidualnych potrzeb

Nowe okno będzie służyło najlepiej wtedy, gdy przed zakupem dokładnie przemyśli się swoje potrzeby. Mogą być one związane ze sposobem otwierania. Warto zastanowić się, czy zdecydować się na standardowy sposób otwierania, czy może lepiej wybrać okna przesuwne. Jeżeli ktoś marzy o ciszy w domu, może pomyśleć o zainstalowaniu okien dźwiękoszczelnych, które obecnie można dobrać nawet pod kątem tłumienia określonego typu dźwięków.

Gdzie najlepiej kupić okna?

Nie bez znaczenia w wyborze okien do domu jest to, gdzie kupuje się okna i kto je montuje. Same parametry to nie wszystko, ponieważ przy wymianie okien ważne jest właściwe dokonanie pomiarów i profesjonalny montaż. Najlepiej postawić na doświadczonego producenta, który dba o swoich klientów i zapewnia im kompleksowe usługi od fachowego doradztwa, aż po montaż. Taką sprawdzoną firmą, której można zaufać, jest producent okien i drzwi EUROCOLOR, który posiada salony w wielu miejscowościach w Polsce po to, aby klienci przed zakupem mogli zasięgnąć fachowej porady i obejrzeć produkty z bliska.

Przy poszukiwaniu nowego okna do domu nie trzeba martwić się, że posiada się małą wiedzę o parametrach. Ważne jest, aby w oparciu o powyższe wskazówki uświadomić sobie swoje potrzeby i przekazać je pracownikom wybranego salonu, którzy pomogą dobrać optymalny produkt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.