› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Byłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...

Czym się kierować podczas wyboru gąsienic do minikoparki?

› poradnik 13 dni temu    4.09.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym się kierować podczas wyboru gąsienic do minikoparki?

Do niedawna najpopularniejszym rodzajem były gąsienice stalowe. Jednak ze względu na wzrost zainteresowania oraz zwiększoną eksploatacje, konieczne stało się wprowadzenie wersji gumowej. W niektórych warunkach sprawdza się ona znacznie lepiej. Kiedy warto ją wybrać?

Rodzaje gąsienic – czym się różnią?

Gąsienice metalowe pozostały w użytku w przypadku ciężkich maszyn budowlanych wykorzystywanych podczas dużych inwestycji. W obrębie konstrukcji są one jednak do siebie mocno zbliżone. Podstawę gąsienic stanowi metalowy napęd, zapewniający stabilność oraz bezpieczeństwo. Możliwa jest dzięki temu praca w różnorodnych, również tych najtrudniejszych warunkach. Łańcuchy w wersji stalowej wykonane są jedynie z elementów stalowych oraz oleju i uszczelnień. Natomiast w przypadku gąsienic gumowych, metalowe elementy są lżejsze, a dodatkowo połączone są taśmą odporną na naprężenia.

Gumowe gąsienice – zalety tego rozwiązania

Gumowe gąsienice są znacznie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem niż stalowe. Spowodowane jest to większą wytrzymałością i elastycznością. Obecne maszyny i eksploatacja wymuszają zastosowanie wersji odpornej na zerwania. Układ gąsienicy gumowej umożliwia większą odporność na zerwania. Dodatkową zaletą jest również niższa waga, uzyskana dzięki zastosowaniu gumowych elementów. Jest to szczególnie istotne podczas prac na terenach o niskiej stabilności. Umożliwiają również ograniczenie zniszczeń powierzchni, po której porusza się koparka. Ze względu na właściwości gumy, takie jak większe tarcie niż metal, wykonane z niej gąsienice pozwalają na bardziej precyzyjne i łatwiejsze manewrowanie. Koparka o takich gąsienicach mniej ślizga się po danej powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na hałas oraz drgania generowane przez urządzenie – dzięki gumowym gąsienicą są one znacznie niższe. Wpływa to korzystnie także na komfort pracy oraz czas eksploatacji sprzętu.

Jak wybrać gąsienice do minikoparki?

Podczas dokonywania wyboru najlepszych gąsienic do danej koparki bądź minikoparki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Podstawowym jest oczywiście model urządzenia. Producenci zwykle sugerują najodpowiedniejsze gąsienice bądź zaznaczają ich cechy. W następnej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie, na jakim terenie najczęściej będą wykonywane prace. Od tego zależeć będzie między innymi liczba ogniw. Model urządzenia wpływa również na szerokość oraz długość gąsienic. Wybierając wersję gumową, zwiększa się uniwersalność urządzenia oraz ułatwia ich wymianę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.