› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Czym się kierować przy zakupie działki budowlanej?

› poradnik miesiąc temu    9.08.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym się kierować przy zakupie działki budowlanej?

Przy wyborze działki budowalnej najważniejsze wydają się jej lokalizacja i rozmiar, jednak jest to jedynie wierzchołek góry lodowej. Żeby móc być pewnym swojego wyboru, należy koniecznie przeanalizować dokumentację działki, sprawdzić dostępne na miejscu media lub możliwość ich podłączenia, jak i nawet zadrzewienie terenu, które może wymagać wycinki i nieść ze sobą dodatkowe koszty. Oto krótki poradnik, na co należy zwrócić uwagę, aby działka pod budowę domu była dobrym, a jednocześnie jak najmniej kosztownym wyborem.

Na co zwrócić uwagę podczas oględzin działki?

Lokalizacja i rozmiar działki to jedne z najważniejszych kwestii, jednak równie ważny jest także jej kształt. Pod budowę domu poleca się głównie działki kwadratowe i prostokątne pozwalające na budowę większości projektów. Problematyczna bywa wąska działka budowlana, która może wymagać indywidualnego projektu. Wszystko przez fakt, że ściany stawianego budynku według przepisów powinny być oddalone co najmniej o 3 metry od granicy działki, a jeśli pojawiają się w nich okna – o 4 metry.

Oglądając braną pod uwagę działkę, warto zwrócić uwagę również na jej topografię. Pochyłości czy wzniesienia mogą być kłopotliwe przy budowie, wymagać indywidualnych projektów, albo wiązać się z dodatkowymi kosztami przy równaniu terenu, które od razu warto wliczyć w ceny działek budowlanych.

Pod kątem dodatkowych kosztów koniecznie należy zwrócić również uwagę na doprowadzone media. Jeśli nie są one dostępne, koszty ich podłączenia będą tym większe, im większa jest odległość od koniecznych przyłączy. Żeby to ustalić, warto skontaktować się z dostawcą usług, na przykład elektrycznych, i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zadrzewiona działka budowlana może mieć swoje pozytywne strony – drzewa dają cień, mogą efektownie kwitnąć i ozdabiać ogród. Z drugiej strony jednak roślinność porastająca działkę często musi być usuwana przed budową przez swoje problematyczne rozmieszczenie. Wycinka drzew to z jednej strony dodatkowe koszty, z drugiej może ona wymagać zezwolenia, jeśli obwód pnia przekracza ustaloną wartość.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w obszernym artykule pod adresem https://new-house.com.pl/dzialki/dzialka-budowlana.

Działka pod budowę domu – dokumentacja i status prawny

Sama wizyta na działce to nie wszystko – przed zakupem koniecznie należy sprawdzić jej dokumentację, w tym przede wszystkim księgę wieczystą. To w niej sprawdzić można ilość właścicieli ziemi i zgodność podawanych przez nich danych, deklarowaną powierzchnię działki, czy jej przeznaczenie. W księdze wieczystej nanosi się także informacje o obciążeniach terenu, w tym na przykład kredytem hipotecznym, który wraz z własnością działki przechodzi na kolejnego właściciela.

Nie każda działka to działka budowlana. W przypadku działek rolnych czy leśnych jeszcze przed rozpoczęciem budowy konieczne jest ich przekwalifikowanie. Ceny działek budowlanych mogą być wyższe, z drugiej strony przekwalifikowanie terenu bywa czasochłonne.

Koniecznie należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który opisuje rodzaje dopuszczonej zabudowy na danym terenie oraz ewentualne ograniczenia. Mogą się one wiązać na przykład ze wskazaną ilością kondygnacji budynków, ich wysokością, czy nawet kątem nachylenia dachu. Jeśli dana działka budowlana nie została objęta planem zagospodarowania, konieczne będzie wystąpienie o decyzję o warunkach zabudowy w urzędzie gminy.

Znalezienie odpowiedniej działki budowlanej może być trudnym i czasochłonnym zadaniem, nie wspominając o kolejnych etapach budowy. To dlatego firma New-House oferuje kompleksową pomoc, od znalezienia odpowiedniej działki, przez budowę domu, aż do postawienia gotowego budynku. Propozycje projektów znaleźć można na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.