› poradnik |
ponad rok temu
3.12.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Technologia produkcji szyb okiennych wciąż się rozwija. Obecnie inwestorzy mogą wybierać spośród nowoczesnych materiałów, które poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach i estetykę wykończenia budynków. Co warto wiedzieć o nowoczesnych szybach i jak je rozpoznać?
Nowoczesne rozwiązania w zakresie przeszkleń okiennych dotyczą między innymi powłok nanoszonych na powierzchnię szkła, liczby tafli w pakiecie szyby zespolonej, a także takich aspektów jak ciepła ramka dystansowa czy energooszczędna rama.
Szyby zespolone już od wielu lat są standardowym rodzajem przeszklenia okien w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Zmieniają się jednak szczegóły ich konstrukcji. Zamiast standardowych zestawów szybowych typu 4/16/4 coraz częściej stosuje się pakiety trzyszybowe lub zwiększa się grubość szkła, aby poprawić izolacyjność termiczną. W tym celu w przestrzeni pomiędzy taflami często umieszcza się gaz szlachetny – argon lub krypton. Nie bez znaczenia jest rodzaj ramki dystansowej oddzielającej szkło. Nowoczesne okna są wyposażone w ciepłą ramkę wykonaną z poliwęglanu lub stali szlachetnej, która w znacznie mniejszym stopniu przewodzi ciepło. W efekcie można uniknąć powstania mostków termicznych, przez które ciepło wydostaje się z domu. Omówione rozwiązania są powszechnie stosowane przez dobrych dostawców szkła, takich jak Saint-Gobain Building Glass (więcej na stronie: https://pl.saint-gobain-building-glass.com/pl).
Powłoki stosowane przez producentów szkła mogą odpowiadać za różne zadania. Jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań jest napylanie selektywnej powłoki z tlenków metali, która odbija promieniowanie słoneczne, a jednocześnie wpuszcza do wnętrza dużą ilość światła słonecznego. Szyby tego typu sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach o wystawie południowej, zapewniając większy komfort termiczny latem. Powłoki niskoemisyjne pozwalają z kolei poprawić izolacyjność termiczną szyb i ograniczyć straty cieplne. Warto je stosować w chłodnym klimacie oraz w pomieszczeniach o wystawie północnej. Do świetlików i szklanych dachów warto wybierać szkło samoczyszczące, dzięki któremu czyszczenie trudno dostępnych powierzchni stanie się dziecinnie proste. Powłoka fotokatalityczna i hydrofilowa sprawia, że deszcz i słońce usuwają zabrudzenia.
Prawdziwie nowoczesne szyby to takie, które wykorzystują prąd o niskim napięciu, by zwiększyć funkcjonalność. Przykładem mogą być szyby o zmiennej przezierności, które jednym przyciskiem można zmieniać z całkowicie przezroczystych w matowe. Takie rozwiązanie pozwala na oryginalną aranżację przestrzeni. Inną możliwością sterowania przeziernością szkła są szyby z mikrożaluzjami, które rozwijają się po przyłożeniu prądu. Ciekawym sposobem na poprawę komfortu termicznego zimą jest zastosowanie w oknach szkła grzewczego. W niektórych przypadkach pozwala ono na całkowitą rezygnację z tradycyjnych kaloryferów!
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |